Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ambīcijas jau ir apmierinātas. Saruna ar Filipu Rajevski

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
liepājnieks
l
Ja Latvija spēja tikt beidzot pie kārtīga prezidenta ...tad kāpēc Liepājas dome nespēj beidzot atbrīvoties no tāda nespējneka kā Didzis Jēriņš kuram esot pat apdraudējums >cilvēks praktiski bez kājām >Jānis Kupšis ! Smieklīgi ! Varu izteikt tikai līdzjūtību Liepājas domes nevarībai ! Bet varbūt Didzis Jēriņš sakasīs savas bijušās drosmes paliekas un pats aizies...pensijā !
etniskais balsojums Katalonijā
e
Zilā krāsa - labējie kataloņi, dzeltenā krāsa - kreisie kataloņi. Sarkanā krāsa - spāņu kreisie. Oranža krāsa - Interfrontes analogs. Visur laukos kataloņi balso par kataloņiem. Lielpilsētās spāņu imigranti un viņu pēcteči balso par spāņiem. Karte: https://www.ara.cat/politica/mapa-resultats-eleccions-europees-2019-catalunya_0_2240776055.html
etnisks balsojums Beļģijā
e
Flāmi balso par flāmu nacionālistiem. Valoņi balso par valoņu sociālistiem. Divu vienā valstī spiesto dzīvot tautu pretnostatījums ir radījis ne tikai etnisko pretnostatījumu, bet arī ideoloģisko. Flāmi ir labējie, konservatīvi, nacionāli. Valoņi ir kreisie, sociālisti, progresisti, zaļie. Kādreiz Beļģija tika izveidota kā valsts, kas apvieno katoļus, lai atdalītu to no protestantiskās Nīderlandes. Reliģija ir izzudusi, tautas ir palikušas.
etnisks balsojums Spānijā
e
Šajā kartē ir tie Spānijas reģioni, kuros vairāk tika balsots par kataloņiem (pati Katalonija, kur par kataloņiem protams tika balsots visvairāk, nav iekrāsota, jo autori to neuzskata par Spānijas daļu). Tātad, par kataloņim balsoja Valensija, Baleāru salas un Aragona, kur dzīvo daudz kataloņu, arī Basku zeme un Galisija, kas solidarizējas ar kataloņiem. Karte: https://mcamprodon.carto.com/builder/1d811d80-34e5-4c0c-a505-6fd118da9713/embed
Līva
L
Prognozēju, ka lielākās jautrības tikai sekos. Starta šāviens būs prezidenta iecelšana, tad jautājumi par dažu ministru kompetenci.
ivaasd
i
Jus varat maksat par 40% mazak par elektroenergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu - http://bit.ly/latsave Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!
hmmm
h
" Latvijā ir jau bijis ievēlēts politiķis, kas ir ratiņkrēslā. " Atgādinie, kurš tas bija!
Denam
D
"atkal nostrādāja etniskais balsojums" Lūk, Francijā pirms šīm vēlēšanām ir izveidota musulmaņu partija. Pirmo reizi. Tā vēl nav populāra un Eiroparlamentā nav iekļuvusi, bet pilsētā, kurā tā tika izveidota, tā jau ir ieguvusi 17%. Nepaies ilgs laiks, un Eiropā parādīsies savas partijas "Par musulmaņu tiesībām vienotā Francijā", "Vācijas musulmaņu saskaņa" vai "Eiropas musulmaņu savienība".
Margarēta
M
Musulmaņu partiju rašanās ir loģiska atbildes reakcija uz gadiem ilgajām Alt Right un neonacistu partijām un to balsu mangošanā izmantotajiem paņēmieniem, izteikumiem un retoriku. Jūs sagaidāt, ka krievi Latvijā, ko brašie NA dēli vēl nesen publiski no Saeimas tribīnes, bet nu jau tā pieklusinātāk tikai kiršteina tvītos, sauca par okupantiem, piekto kolonu un vispār cilvēkiem, kuriem no latvijas būtu vēlams kaut kā izgaist, balsotu par NA? Tad kāpēc jūs domājat, ka Vācijas musulmanim jābalso par AfD. vai to pašiem kristīgdemokrātiem, kas vēl pirms 10 gadiem atļāvās izteicienus Kinder statt Inder (dzemdējiet bērnus, citādi vajadzēs ievest "indiāņus" kā darbaspēku, respektīvi, cilvēki, kas dzimuši citā valstī vai ir migrantu atvases ir nicināmi Inder). Musulmaņi Rietumos nav tie, kas uzsākuši sabiedriskā viedokļa polarizāciju ar naidpilniem, ksenofobiskiem izteikumiem. Viņu partijas ir reakcija uz notiekošo.
 • 1
 • 4
to Regress
t
Gan jau tiks izveidots Erdogana fonds musulmaņu demokrātijas veicināšanai Eiropā. Draudzīgā Saūda Arābija un draudzīgie emirāti taču finansē mošeju celtniecību. Nav jēgas izveidot partiju, kamēr musulmaņu skaits ir 3%, bet tad, kad tas ir 20% un dzimstība trīsreiz lielākā nekā citiem un imigranti turpina ierasties, tad jau ir jēga. Šodien 20%, pēc 20 gadiem 40% vai 50%.
 • 3
 • 0
bet>Regress
b
Kas ir tie naudas devēji? Tie paši, kas pie tās naudas tika ar politiķu atbalstu-tautā saukti par afēristiem....
 • 2
 • 0
Regress>Denam
R
Nav populāra? Tātad-nav naudas.....ko popularizēt....
 • 1
 • 0
hmmm
h
JKP vajadzēja par pirmo numuru likt Jurašu.
Z Līvmane
Z
Piedalījās tikai 30% balstiesīgo.. mani vairāk satrauc tas, ko darīja pārējie 70%???
redz>Z Līvmane
r
Pārējie 70% apjēdza, ka lielās naudas un valsts un tautas intereses ir pilnīgi dažādas lietas.....
 • 6
 • 1
Tims
T
Ar vēlētāju atbalstu un svētību vēlēšanās kārtējo reizi uzvarējusi nauda......Jo populārus deputātus padara uzstāšanās mass media, bet tas maksā naudu....
un>Tims
u
Kas ir nauda? Tās ir naudas devēju intereses...Tagad ievēlētajiem būs tā nauda jāatsrādā...Un tad vēlētāji paši brīnīsies un brēks: Atkal zog..atkal afēras....Paši vēl un paši bļauj...Kā parunā: Paši pūta-paši dega!
 • 4
 • 2
EXS>Tims
E
Pirmo reizi te lasu tik pareizu komentu.....
 • 2
 • 1
Mjā ...
M
Rīga Saskaņa Pašvaldība 01.06.2013. 134117 (58,54%) Pašvaldība 03.06.2017. 127099 (50,82%) 13. Saeima 06.10.2018. 86208 (32,94%) Eiropa 25.05.2019. 42805 (26,33%) --- Ne velti GKR ir izvirzījusi ultimātu Saskaņai. Politologa kungs, neteiktu, ka Saskaņa tik dikti spēja mobilizēt savējos, ja 2 gadu laikā Rīgā mobilizēto kopskaits saruka trīskārtīgi (laikam tomēr sākuši domāt), un kādreizējie 58% nokrituši Rīgā līdz 26%.
okta
o
Latvijai EP ir jēga tikai no tādiem tautas pārtsāvniem , kam tur ir ietekme, kam ir reputācija, ( un jaunajiem censoņiemt ādas tur nav un nebūs vēl ilgi) jo LV 8 balsīm kvorumu neveido. Šo lietu LV balsotāji nespēj aptvert.
kekss
k
Atkal par ietekmēm.....Vislielākā ietekme ir lielai naudai....Tad kas-tagad jābalso par lielo naudu- ne par valsts un tautas interesēm??????
 • 3
 • 3
Margarēta
M
Diez kas jau nav no tiem rezultātiem. No JV divas pensionāres (ja VD būs komisārs, viņa vietā deputāte būs Vaidere), kurām EP jau ir apnikusi rutīna un kuras tur gūto pieredzi neimportēs Latvijas politikā. Ameriks... NA jau atkal spēlēja ar etniskās šķelšanas kārti (ja nebalsosiet par mums, EP būs 7 ždanokas). Visvairāk žēl, ka neievēlēja kādu no NA ksenobiskajām, islamofobiskajām ultrām. Būtu jautri vērot, kā viņi darbosies EKR frakcijā, kuru vadīja pakistāņu izcelsmes brits, praktizējošs musulmanis un kurā no Lielbritānijas ir vairāki musulamaņi un vismaz 3 pakistāņu izcelsmes briti. Neviens no NA kaut kā nebija pamanījis, cik harmoniski viņu Zīļuks funkcionē šādā frakcijā, kamēr viņa partijas jefiņi Latvijā bļaustās par baltās rases izmiršanu, kebabiem un minaretiem.
Resnais
R
Jūs uzskatāt ka kāda no šīm tēmām - baltās rases izmiršana, kebabnīcu okupācija vai minareti Eiropas pilsētās, nav būtiska? Pirms pusgada biju Parīzē, nākas diemžēl secināt, ka no vecās labās Francijas tur maz kas palicis. Varat trīs reizes minēt, kuru etnosu pārstāvji sastāda 90% to cilvēces atkritumu, kuri ir pārpludinājuši Parīzes un citu lielo Eiropas pilsētu ielas? Varat mūs saukāt par jefiņiem, cik vien tīk, bet tas Jūs nepaglābs no šariāta Eiropas, tikai spēcīga nostāšanās pret šo sērgu var mūs glābt. Bet Jūsu gļēvais nozombēto velkomistu komformisms novedīs tikai pie tā, ka šie dzīvnieki kļūs tikai agresīvāki, velti cerat, ka viņi papildinās Jūsu rindas, uzprasiet Francijas un Vācijas ebrejiem, kā viņi jūtas dzīvojot savās valstīs šodien?
 • 4
 • 2
Robis
R
Viņi visi ir meļi, bet saka to ko vēlētājs grib dzirdēt.............
 • 4
 • 2
Ivars
I
Neviena partija nav tik pretīga kā NA, viņi visus baida, tad ar krieviem, tad citādi orientētajiem, tad ar bēgļiem, un galvenais, ka cilvēki uz tā uzķeras
 • 8
 • 7
Dens
D
Atkal visi savās vietās, un vecie viennozīmīgi apspēlēja jaunos, un atkal nostrādāja etniskais balsojums. Jau gadiem politiķi piestrādā pie tā, lai sabiedrība tiktu sadalīta, un izmanto pašas vienkāršākās formulas, kas darbojas cilvēku instinktu līmenī.
hmmm to Ivars
h
Pareizi. Un vēl laika nav tāpēc ka jādomā kā izsjhēmot sile. Cilvēkiem ir ļoti naivs priekšstats par to, ko patiesībā poliķi dara tiklīdz nerunā caur masu medijie. Visu laiku notiek shēmošana. Politiskā kampaņa, partiju programma utt. Tā ir tikai sīka blakne. Tā ir tik nebūtiska, ka daudzi vienkārši atsakās tam ticēt, ka patiešām viss ir tik ciniski un brutāli. Bet tā ir.
 • 1
 • 0
Robis
R
Vēlētājam-jo primitivāk , jo labāk.....Domāt, analizēt-tiem nav laika un tas ir grūti....
 • 3
 • 1
Ivars
I
Politiķiem nav laika gudrot sarežģītas formulas, jo primitīvāk, jo labāk
 • 5
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Iemesli mainīties(12)

Koronavīrusa pandēmijas dēļ slēgtās robežas un citi ierobežojumi lielam skaitam pasaules valstu liek nonākt pie secinājuma, ka izslavētais brīvais tirgus ne tuvu nav instruments, kas būtu efektīv...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē