Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Apinis: Par alkohola akcīzi lasītājam Kariņam

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Fakts
F
Kas bez grēka, lai met akmeni... Savulaik pats Apinis - Latvijas Ceļa izsūtāmais, slepus nodrukāja un izplatīja Latvijas Ceļu slavinošas indulgences. Tauta vēl atceras šo pretīgo skandālu, apini! Tāpēc nevēkšķi, tauta tev neuzticas ne par matu!
ārējie un iekšējie regulatori
ā
Valstīs, kur alkohola patēriņu cenšas ietekmēt ar ārējiem regulatoriem (akcīze, veikalu darba laiks u.c.), iedzīvotājiem parasti atrofējas iekšējie regulatori. Iekšējie regulatori ir domāti brīvu cilvēku sabiedrībai un tie ir noturīgāki. Savukārt ārējie regulatori vairāk ir orientēti uz, varas ieskatā plebejisku publiku, kurai pašai nevar uzticēt lēmumu pieņemšanu.
Livigno alkohols ir ļoti lēts
L
Slavenajā slēpošanas kūrortā Livigno alkohols ir ļoti lēts, jo alkoholam vispār netiek piemērots akcīzes nodoklis. Piemēram, litru kvalitatīva pārtikas spirta, no kā iznāk 4 pusstopi 44 grādus stipra degvīna, var nopirkt par nepilniem 4 euro. Tātad - 1 euro par puslitru laba degvīna. Dīvainākais ir tas, ka es tur nekad neesmu redzējis nevienu iereibušu vietējo. Lai gan pēc Apiņa un Veselības ministrijas stāstiem par akcīzes ietekmi uz dzeršanu, tur visiem vajadzētu būt nemitīgā reibumā.
Psihologs
P
Kas viegli pieejams, tas zaudē vērtību un prestižu. To jebkurš muļķis saprot. Bet tikai ne LV birokrāti un apiņi.
 • 4
 • 0
Pravietisnejaukais>apiņi&Co
P
Ļaudis, kuri donkihotiskā uzbudinājumā cīnās pret "tautas apdzirdīšanu", "nodzeršanos" un citiem rēgiem ... šie ļaudis varētu labāk izpētīt minētās parādības un saprast, ka pirms auj kājas lielajai cīņai, ir jāsaprot parādības cēloņi. Atbildei uz jautājumu :"Kāpēc cilvēki grib aizbēgt no realitātes? Kāpēc cilvēki nodzeras"", ir daudz lielāka vērtība, nekā prātojumiem par alkohola aizliegšanu, vai centieniem padarīt to grūti pieejamu.
VVZ
V
Ja godīgi, tad jebkurš mūdzis, kurš bīda idejas par JEBKURA nodokļa celšanu, jaunu nodokļu ieviešanu un nodevu celšanu, ir jāizsludina ārpus likuma kā traks suns, jo nodokļu nasta jau ir nepanesama. Interesanti, vai valdoņi nebaidās, ka viņus ar dakšām iznesīs turpat Esplanādē un uzsēdinās uz mietiem?
Kurbads
K
Nebaidās, jo tauta baidās!
 • 2
 • 1
Itamars Toledano
Un, ja NE godīgi, ko tad?
 • 9
 • 6
Itamars Toledano
Šī negantā nelieša seja ir tik riebīga, ka to skatīt vispār nav iespējams. Ļoti labi atceros, ka Saeima grozīja viņam sodu par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, lai alkatīgajam vecim nebūtu jāmaksā 20 ls sods, jo viņš, lūk, esot ļoti nabadzīgs! Un cik ļoti labprāt Saeima par soda atcelšanu balsoja!
Medņu riests
M
Arī citi līdzcilvēki varētu daudz pastāstīt daudz noderīga par alkohola akcīzi centīgajam rakstītājam Apinim.
tā vienkārši un pa jokam
t
Būdams pārliecināts par savu "pasaules nabas" nozīmes ziņojumu, teicējs Apinis sūta vēstuli caur laikrakstu "Diena" tās nelasītājam.
novērojums
n
Parasti pret alkoholu ar aklu naidu izturas personas, kas kādu laiku to ir daudz lietojuši vai bijuši alkāni. Iespējams, ka tas neattiecas uz raskta autoru, pat BAM laikos.
Katram PAŠA muļķība arī progresē.
K
Tu neesi izņēmums.
 • 7
 • 3
Mansvērojums>Itamars
M
Izrādās, ka esi spējīgs arī kaut ko normāli, korekti pateikt. Progress!
 • 3
 • 8
Itamars Toledano
Alkohols ir Dieva dāvana cilvēcei un cienīsim tās tautas un tās dzimtas, kas gadu tūkstošiem sviedros vada savus mūžus, lai šīs dāvanas nepietrūktu. Ja kāds nezina mēru, tad pats sev par nelaimi, jo kā būtu, ja 1 tabletes vietā cilvēks lietotu, teiksim, 20 tabletes? Tas ka Apīnis gāna šo dāvanu, viņam pašam - agri vai vēlu- par slazda valgu taps, un lāsts šo nekrietno veci pavadīs līdz mūža galam un vēl daudz tālāk.
 • 16
 • 5
Jorens
J
Šimējais grib būt visām mucām par tapu par katru cenu.
Pravietisnejaukais
P
Bībele, Dieva Vārds, Salamana pamācības 31. nodaļa 4. ... ne ķēniņiem, tiešām, ne ķēniņiem klājas dzert vīnu, nedz arī valdniekiem kādus stiprus dzērienus iekārot! 5. Viņi var sākt dzert un aizmirst tiesu un taisnību, un pārvērst par ļaunu visu nelaimīgo ļaužu stāvokli.6. Dodiet stiprus dzērienus tiem, kam draud pazušana, un dodiet vīnu noskumušām sirdīm, 7 lai viņas dzer un aizmirst savas ciešanas un neatceras vairs savu nelaimi.
Itamars Toledano
Bez sapratnes daudzi dzīvo. Arī tie, kas Dievam SLAVAS DOŠANAS vietā PALĪDZĪBU lūdz. Tā sakot, sātana nejaukiem praviešiem sava sapratne.un sava leksika.
 • 6
 • 2
Pravietisnejaukais
P
"Allelujah"(Palīdzi , Dievs!) nav "Amen" (patiešām tiesa!) ? Nu, ja kādam tas nav... nu, dzīvojiet tālāk bez šīs sapratnes.
 • 2
 • 4
Itamars Toledano
to Pratievis. Allelujah NAV amen. Un nekad nebūs. To zin pat ābečnieks.
 • 5
 • 2
Itamars Toledano
Un kāpēc tev vajaga AKCENTĒT?. Nomenklatūra pieprasa, jeb pašam tā izgudrojies un sagribējies? Tā sakot, PAŠONANIZMAM?
 • 8
 • 2
Pravietisnejaukais
P
Es akcentēju, ka Bībele ir Dieva Vārds, ko pš tā laika, kad Latvijā pazīstams luterāņu mācītājs kliedza uz mani, ka tā neesot. Tāpēc, es akcentēju. Tas ir skaidrs tik pat droši, kā tas, ka "Allelujā" ir "Āmen" ! Vai ir jēga tā darīt? Es ceru, ka jēga ir, jo viens no tūkstoša to var pamanīt.
 • 2
 • 8
Itamars Toledano
Kāpēc tu paskaidro, ka Bībele ir Dieva Vārds? Vai tad ir cita Bībele, kas Dieva Vārds NAV? Cita lieta būtu šajā rakursā Sīraha Gudribas Grāmatu citēt, kas daudziem pasveša vai pavisam sveša ir.
 • 7
 • 2
nesapratu
n
Kungs Apini, ko tad tu tai nožēlojamajai, tevis nemīlētajai nejēgai latviešu tautai ēst un dzert atļausi. Zini, ko, kundziņ, sadūšojies, atmet bagātā barona dzīvesveidu un drusku patēlo latviešu gandiju - katru dienu publiski ēd nevis savas delikateses, bet to tautai uzspiežamo diētisko komplektu - sauksim to ''Dienišķā Apene''. Pie tam - derētu no tevis, lielkungs, nākamais sprediķis par tēmu - ''Kad ātrie ieved slimnieku, ārsts nedrīkst spiest vājnieku nožēlot grēkus savas sektas priekšā''. Būs iemesls tevi, pieminekli, sākt nopietni ņemt.
NEAIZMIRSĪSIM,
N
ka ES nav otras tādas valsts kā Latvija, kur par alkoholu (salīdzinot ar pirkspēju) būtu tik augsta akcīze, un kur visi vienās mutēs gāna alkoholu, un pasludina to par nāvīgu, bet paši to patērē tādos daudzumos kā cūkas. Šis pats cūka Apīnis, veca sen nodzerta nelaime, kam aknas jau sen gadus kā sairušas.
Pareizaissecinājums
P
Ir jāsamazina nenormālā akcīze alum, jo sevišķi tam, kurš ir zem 5% alkohola un arī stiprajiem alkoholiem akcīze ir jāsamazina.
VVZ
V
Apinis par nodokļiem ir šļupstējis vienmēr- gan par akcīzi cukuram, gan gāzētajiem dzērieniem, gan visam citam. Viņš ir "nodokļu lakstīgala" esošajai varai, tāpat kā savulaik Cūkmens par Dabas resursu nodokli. Vienkārši sūdabrālis savā visdziļākajā būtībā.
mc
m
Šitas Apinis bija tas kretīns,kurš lietoto auto tirdzniedzību atdeva leišiem.Pie reģistrācijas savajadzējās pielikt 250 ls,bija saskaitījis cik miljonus ieņems,finālā piga.Nez leiši šim ordeni iedeva?
 • 5
 • 3
Margarēta
M
Vienīgais, ka šajā valdībā viņa fanu nav, neviens tur neies ieklausīties Vārdā-Nemināmās-Sankcionētās-Personas sirdsdraugā, no cietuma glābējā (Apinis izkārtoja, ka Vārdā Neminamo no čokas aizved uz slimnīcu, jo esot slikti holesterīna rādītāji analīzēs) un vedējtēvā. Viņš, par laimi, savu sakaru dēļ šai valdībai ir toksisks. Viņš var rakstīt savus pātarus, tiem ir tāds pats svars kā viņa drauga videoblogiem, pardon, Sankciju skartās pilsētas domes priekšsēdētāja tā saucamajām preses konferencēm, kurās puzes papagailis veselu stundu kaut ko vārās par dažādām aktualitātēm un tās komentē.
 • 12
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Policejiskā Latvija...(11)

Valdības šonedēļ pieņemtais lēmums, ka pēc ieceļošanas Latvijā no virknes Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā, radīja ne tikai lielu apjukumu ar šādu lēmumu izpildi saistītajās...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē