Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Atkritumu apsaimniekotāji: Rīgas domei varētu nākties pagarināt pieteikšanās termiņu atkritumu konkursam

Ņemot vērā, ka nākamnedēļ Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) komisija vērtēs uzņēmumu Eco Baltia vide un Lautus iesniegtās sūdzības par Rīgas sadzīves atkritumu konkursu, apsaimniekošanas uzņēmumi neizslēdz, ka pēc sūdzību izskatīšanas Rīgas domei varētu nākties pagarināt pieteikšanos galvaspilsētas sadzīves atkritumu konkursam, aģentūrai LETA pastāstīja atkritumu apsaimniekotāji.

Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts norādīja, ka uzņēmums, atbilstoši esošajai iepirkuma specifikācijai, ir sagatavojis un iesniedzis savu piedāvājumu, kas, uzņēmuma uzskatā, ir konkurētspējīgs gan no cenas, gan pakalpojumu kvalitātes viedokļa.

Viņš uzsvēra, ka Publisko iepirkumu likums liedz atvērt piedāvājumus, kamēr nav izskatītas sūdzības par paša iepirkuma nolikumu. Līdz ar to, ja IUB nākamnedēļ atzīs kādu no sūdzībām par pamatotu, tad Rīgas domei, neatverot pieteikumus un atgriežot tos dalībniekiem, būs jāpārtrauc esošais iepirkums un jāizsludina jauns, ņemot vērā IUB lēmumu.

"Varam paust tikai nožēlu, ka Rīgas dome, nepagarinot pieteikumu iesniegšanas termiņu, kas pēc sūdzību izskatīšanas IUB ļautu Rīgas domei veikt izmaiņas esošā iepirkuma specifikācijā un turpināt iepirkuma procesu, ir rīkojusies nepārdomāti, neievērojot arī iedzīvotāju intereses. Rīgas dome ar šādu rīcību radījusi jaunus papildu riskus, ka iepirkums nenoslēgsies līdz 12.martam, un kārtējo reizi būs jālemj par krīzes situācijas risinājumu pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanai," viņš skaidroja.

Aizbalts piebilda - lai apzināti nenovilcinātu iepirkumu, Rīgas domei pieteikumu iesniegšana bija jāpagarina vismaz līdz IUB sūdzību izskatīšanas termiņam, kas kopējā konkursa norisē neradītu nekādus jaunus riskus, bet tikai sniegtu iespējas precizēt atsevišķus punktus iepirkumā, kas potenciāli nākotnē var radīt konkurences ierobežojumus.

Ņemot vērā Rīgas domes rīcību, Aizbalts norādīja, ka patlaban vienīgais risinājums, kas garantēti nodrošinātu konkursa nepārtrauktu norisi un pakalpojumu nepārtrauktību rīdziniekiem, novēršot reālas atkritumu krīzes draudus, būtu sūdzību atsaukšana. "Apzinoties situācijas nopietnību un nepieciešamību Rīgā nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nepārtrauktību, šādu iespēju tuvāko dienu laikā rūpīgi izvērtēsim, lai Rīgas dome līdz 12.martam varētu noslēgt iepirkumu," viņš teica.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka esošās atkritumu apsaimniekošanas sistēmas Rīgā organizēšana un arī šī iepirkuma norise kārtējo reizi apliecina, ka "valsts un pašvaldību iestāžu starpā klaji trūkst savstarpējās sadarbības un koordinācijas, kas nodrošinātu prognozējamu un kvalitatīvu uzņēmējdarbības vidi".

"Tieši šī iemesla dēļ šajā nozarē patlaban ir palikuši tikai atsevišķi spēlētāji. Šāda līmeņa un mēroga iepirkumiem ir jābūt prioritātei arī iesaistīto valsts iestāžu pusē, nepieciešamības gadījumā rodot iespēju paātrināt birokrātiskās procedūras un neatliekot lietu izskatīšanu uz pēdējo likumā noteikto termiņu," norādīja Aizbalts.

Clean R izpilddirektors Valerijs Stankevičs sacīja, ka uzņēmums ir iesniedzis savu piedāvājumu Rīgas domes izsludinātajam konkursam par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā. Viņš uzsvēra, ka atbilstoši Publisko iepirkumu likumam pasūtītājam gadījumos, kad ir apstrīdēts konkursa nolikums, atvēršana ir jāpārceļ pēc IUB lēmuma pieņemšanas vai jāpagarina piedāvājumu iesniegšanas termiņš. Tikmēr līdz IUB lēmuma pieņemšanai no plašākiem komentāriem uzņēmums atturēsies.

Tāpat arī Lautus valdes locekle Kristīne Daktere atklāja, ka uzņēmums ir pieteicies Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursam, taču, ņemot vērā, ka IUB komisija Lautus un Eco Baltia vide iesniegtās sūdzības par Rīgas apsaimniekošanas konkursu vērtēs 22.janvārī, Daktere norādīja, ka no plašākiem komentāriem pagaidām atturēsies.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departaments gaidīs IUB slēdzienu par iesniegtajām sūdzībām, pirms atvērs atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā iesniegtos piedāvājumus.

Ceturtdien noslēgusies pieteikšanās departamenta izsludinātajam konkursam, kura mērķis ir atrast atkritumu apsaimniekotājus galvaspilsētā turpmākajiem septiņiem gadiem.

Tomēr par iepirkumu iesniegtas arī divas sūdzības - no SIA Eco Baltia vide un SIA Lautus. Pēc departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko teiktā, departaments gaidīs IUB slēdzienu - vai šīs sūdzības ir pamatotas.

Ja IUB lems par labu sūdzību iesniedzējiem, domei nāksies iepirkumu pārtraukt un sludināt no jauna. Bet, ja lēmums būs par labu pašvaldībai - tā trīs dienu laikā veiks piedāvājumu atvēršanu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā - konkursā pieteikušies trīs pretendenti.

Kā ziņots, 5.decembrī, balstoties uz jaunajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, tika izsludināts atkārtots konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā.

Sākotnēji dome konkursu izsludināja, balstoties uz "vecajiem" noteikumiem, kuros ietvertās prasības bija novecojušas jau vairākus pēdējos gadus un neatbilda vairākiem normatīvajiem aktiem. Turklāt tie paredzēja, ka pilsēta sadalāma trīs atkritumu apsaimniekošanas zonās.

Jaunie noteikumi stājās spēkā 4.decembrī un pilsētu paredz dalīt četrās zonās, izpilddirekciju robežās.

Plānots, ka Rīgas Austrumu izpilddirekcijas teritorijā ietilps pilsētas centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija, bet Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas robežās - Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvā teritorija.

Tikmēr Pārdaugava tiktu sadalīta divās daļās - Kurzemes rajona administratīvā teritorija un Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija.

Lai atkritumu izvešana netraucētu iedzīvotāju naktsmieru, atkritumu izvešana būs aizliegta laikā no plkst.23 līdz plkst.5.

Dome norāda, ka saistošajos noteikumos ir ņemtas vērā atkritumu apsaimniekošanas nozari regulējošo normatīvo aktu prasības, tostarp arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieteikumi, kā arī pētījumā par Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstības perspektīvām norādītās rekomendācijas.

Līdz dienai, kad tiks noslēgts jauns atkritumu apsaimniekošanas līgums ar komersantiem, kas būs izraudzīti konkursā, vai arī līdz brīdim, kad stāsies spēkā Konkurences padomes gala lēmums par starp Rīgas pašvaldību un a/s Tīrīga noslēgto koncesijas līgumu, sadzīves atkritumus visiem rīdziniekiem, nepasliktinot pakalpojumu sniegšanas būtiskos nosacījumus, izved pašreizējie pakalpojumu sniedzēji - SIA Clean R, SIA Eco Baltia vide un SIA Lautus.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē