Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija
"Cilvēki nepazīst citus savus likteņbiedrus, vecāki nepazīst citus vecākus, kuri var dalīties savā pieredzē," stāsta Bicēna

Lai ejot uz specskolu...

"Vājdzirdīgie, kuri saņēmuši kvalitatīvus dzirdes aparātus, un nedzirdīgie bērni, kuri laikus tikuši pie implantiem un iemācījušies runāt, var iet parastā bērnudārzā, mācīties parastā skolā. Mums ir daudz labu piemēru. Sliktāk ar skolotāju attieksmi. Ir bijuši tādi gadījumi, kad skolotāji atteikušies lietot bērnam piešķirto FM aparātu, – ja esot tik slikti, tad lai ejot uz specskolu..." intervijā Romānam Meļņikam stāsta Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas Sadzirdi.lv valdes locekle Baiba Bicēna.

Top komentāri

pret segregāciju
p
Par ko liecina fakts, ka Rīgā katra desmitā(!) un Latvijā katra divpadsmitā(!) skola ir speciālā skola? Vai nav pienācis laiks objektīvi un godīgi paskatīties uz nepamatoti lielo speciālo skolu skaitu un nesamērīgo administratīvo aparātu tajās? Ja speciālajā skolā mācās 130 izglītojamo (viena no lielākajām valstī) un pedagogu skaits ir 115, neskaitot tehniskos darbiniekus, vai tas nav tā kā par daudz? Nepilnas 60 speciālās internātskolas Latvijā, ja kopējais bērnu skaits, kas mācās speciālajās skolās ir aptuveni 5000, vai tas ir normāli? Ja šobrīd daudzās speciālajās internātskolās ar skolēnu skaitu apt. 80-100 direktorei ir 5 vai 6 vietnieki - vai tam ir pamatojums? Jau šobrīd pēc IZM datiem vairāk kā puse bērnu ar speciālām vajadzībām mācās vispārizglītojošās skolās! Kam vajadzīga šī segregācija?
Lepna par Baibu B.
L
Ir bērnu vecāki, kuri cīnās par iespēju viņu bērniem ar speciālām vajadzībām, piemēram, disleksija vai vājdzirdība saņemt kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību. Diemžēl daudzu speciālo skolu skolotāji tam nav gatavi, negrib mainīties. Arī ministrijas ierēdņi, plānojot jaunāko tehnoloģiju piešķiršanu speciālajām skolām, domā labākā gadījumā pagājušā gadsimta 80.gadu līmenī, kad dators bija kaut kas ekskluzīvs, liels un nesaprotams. Par speciālām datorprogrammām labāk nerunāt - Latvijā visi zina tikai par vienu, kuru izmanto neredzīgie, bet to pašu šobrīd dara gan Windows 10 datori gan mobilie telefoni - tā ir rakstīta teksta skaļa nolasīšana priekšā. Skolotāji izmanto savus 30 gadus vecos stundu plānus, nekas nemainās. Jo pirmspensijas vecuma skolotāji negrib mainīties, tāpat kā speciālo kolu direktores un vietnieces.
no LNS
n
Tagad vienā klasē mācās vājdzirdīgi bērni, kuriem vajag mācīt runāt, var izmatot dzirdes aparātus, un nedzirdīgi bērni, kuriem vajag surdotulku, kas nelieto dzirdes aparātu. Vajag padomāt par bērniem!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē