Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LM: Covid-19 riskus aprūpes namos palielina darbinieku vienlaicīga strādāšana vairākās darba vietās

Covid-19 izplatīšanās risku sociālās aprūpes centros paaugstina tas, ka daļa institūciju darbinieku vienlaikus strādā vairākās darba vietās, tostarp arī ārstniecības iestādēs, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina.

Masveida inficēšanās risku pastiprinošs apstāklis ir arī institūciju telpas un blīvais klientu izvietojums, kā arī tas, ka ierobežotā teritorijā vienlaikus uzturas liels skaits personu - gan klientu, gan darbinieku, sacīja Dorožkina.

Ņemot vērā šos riskus, LM 2020.gada 28.februārī nosūtījusi rekomendācijas Covid-19 izplatības novēršanai padotībā esošajiem pieciem valsts sociālās aprūpes centriem un valsts finansēto ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu tika apturēta valsts finansēto pakalpojumu piešķiršana un valsts finansēto pakalpojumu sniedzējiem tika nosūtītas papildu rekomendācijas to pasākumu veikšanai, kas Covid-19 pandēmijas laikā sekmētu klientu drošības un darbinieku aizsardzības nodrošināšanu.

Šo rekomendāciju vidū tostarp sniegti ieteikumi apmeklētāju ierobežošanai, klientu un darbinieku Covid-19 simptomu monitoringa veikšanai, telpu pārstrukturizācijas iespēju izvērtēšanai, lai izveidotu izolācijas telpu, kā arī klientu brīvas pārvietošanās ārpus institūcijas teritorijas ierobežošanai.

Tā kā lielākā daļa institūciju darbojas pašvaldību pārziņā, 2020.gada 17.martā visām Latvijas pašvaldībām tika nosūtīta vēstule, kurā pašvaldības tika aicinātas nodrošināt LM izstrādāto rekomendāciju ieviešanu visās pašvaldību teritorijā izvietotajās institūcijās.

Ar Covid-19 inficēto personu skaitam Latvijā pieaugot, tika izstrādātas vadlīnijas aprūpes nodrošināšanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās Covid-19 izplatības ierobežošanai, kas ietver prasības ar Covid-19 slimojošo klientu izvietošanai un aprūpei nošķirti no citām personām, kā arī pasākumus citu personu aizsardzībai. Vadlīnijas tika saskaņotas ar Slimību profilakses un kontroles centru un Veselības inspekciju.

Jau ziņots, ka līdz šim joprojām nav noskaidrots infekcijas avots Covid-19 uzliesmojumam sociālās aprūpes centrā Mārsnēni Priekuļu novadā.

Līdz šim sociālās aprūpes namā reģistrēti kopumā 44 Covid-19 pacienti. Par 30 inficētajiem jau tika ziņots 15.maijā, kamēr par pārējiem 14 - 23.maijā. Šo Covid-19 pacientu vidū ir gan aprūpes centra klienti, gan darbinieki.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Stukānam nav jāizvēlas vieglākais ceļš(3)

Var teikt, ka šodien piektdien zvērestu nodevušajam jaunajam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam ir pirmā īstā darbdiena. Ievēlēts ar lielu vienprātību, nevis šaura partiju loka atbalstu un jau šobrīd ...

Cer uz valdības atbalstu(1)

Pēdējā laikā uzvirmojušās bažas par to, ka Covid-19 radītie draudi joprojām ir nopietni, likuši sarosīties mūsu valdībai, koncentrējoties uz jauniem pasākumiem risku ierobežošanai. Savukārt uzņēmēji...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē