Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ministre norāda, ka jauno mācību gadu plāno sākt klātienē

Pašlaik Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) strādā pie scenārija, kas paredz, ka mācību gads Latvijas skolās sāksies klātienē, portālu Diena.lv informē ministrijā.

Ministre uzsver, ka situācija var mainīties, ja pasliktinās epidemioloģiskā situācija, tomēr pašlaik IZM strādā, lai mācības sāktos iepriekš paredzētajā laikā un klātienē. 

"Mēs saprotam - lai uzsāktu pilnvērtīgu mācību procesu klātienē un pasargātu no COVID 19 infekcijas gan skolotājus gan bērnus, nepieciešams saglabāt drošības pasākumus, īpaši plānojot koplietošanas telpu izmantošanu. Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un citiem sadarbības partneriem strādājam pie tehnoloģiskās vides uzlabojumiem, kas ir kvalitatīvas izglītības garants arī klātienes mācību procesā," norāda Šuplinska.

Gadījumā, ja epidemioloģiskā situācijā pasliktināsies, ministrija ir gatava daļēji mācību procesu organizēt attālināti. Šā gada pavasara pieredze rāda, ka nepieciešamības gadījumā Latvijas izglītības sistēma spēj operatīvi mobilizēties un pielāgoties pandēmijas uzspiestajiem noteikumiem, norāda ministrijā.

IZM divu nedēļu laikā izveidoto izglītības platformu Tava klase OECD atzina par vienu no pasaulē labākajiem risinājumiem, ko valstis izmantojušas izglītības procesa turpināšanai krīzes apstākļos. Arī pašlaik IZM strādā pie līdzīgas platformas tālākas attīstības, paredzot daudz plašāku viedierīču izmantošanu ikdienas izglītošanās procesā. "Saprotot, ka viedierīču izmantošana ir svarīga mācību procesa sastāvdaļa, kopā ar LPS meklējam labākos risinājumus. Ir skaidrs, ka tehnoloģiju nodrošinājums pakāpeniski tiks veikts, izmantojot valsts un pašvaldību resursus. Primāri gādājot par tehnoloģiju pieejamību sociāli mazaizsargātām ģimenēm," stāsta izglītības un zinātnes ministre.

Attālinātais mācību process nebūt nenozīmē to, ka mācības notiek tikai ārpus skolas, jo arī klātienē jaunais saturs paredz rotaļnodarbības, praktikumus, ekskursijas, eksperimentus, ekspedīcijas un citus mācību veidus.

IZM aktīvi strādā arī pie mācību procesa personalizācijas, kas nozīmē īpašas programmas, uzdevumu veidošanu katram skolēnam. To nav iespējams izdarīt ar mācību grāmatu, to laika ziņā grūti organizēt, meklējot katram savu uzdevumu, bet pāreja uz viedierīci šo procesu paātrina, stāsta IZM.  "Uzskatu, ka investīcijām mūsdienīgā izglītības sistēmā būtu jābūt vienai no Latvijas valsts galvenajām prioritātēm. Pašlaik mēs ieguldām milzīgus līdzekļus dažādu būvobjektu virzīšanā, kas izmaksā desmitiem miljonu eiro, bet investīcijas mūsdienīgos informācijas tehnoloģiju risinājumos izglītības nozarē ir ievērojami mazākas. Šobrīd IZM ir novirzījusi 3 miljonus eiro, kas ir paredzēti tehnoloģiskā nodrošinājuma uzlabošanai skolās. Esam izšķīrušies par portatīvo datoru vai planšetu iegādi Latvijas vidusskolām," uzsver Šuplinska.

Top komentāri

Ieva
I
Labdien! Vai ministre zina, ka Daugavpils tehnikumā mācības notiek krievu valodā, kaut gan stājoties skolā tika sniegta informācija, ka MĀCĪBAS NOTIEK LATVIEŠU VALODĀ??? Tagad aktuāls jautājums, kādā valodā notiks galā eksāmeni?
rūgtā patiesība
r
Viņai, nabadzītei, tā liekas. Pagaidi kādus padsmit pozitīvus testus starp pēc ilgāka laika ar vienu vai nevienu dienā, aizkritīs Viņķelenei šīberis, uznāks lēkme, Kariņš sasauks kārtējo ārprāta sēdi, Viņķeliene taurēs uz tevi tāpat kā 10/07 taurēja uz Ramonu. Un nekur neviens neies ne uz kādu skolu. Mums jau nav nekādu skaitlisku rādītāju, pie kādiem nosaka ierobežojumus vai tos atceļ (kaut vai tie paši 14 dienu kumulatīvie rādītāji, kādus attiecinām uz ceļošanu). Viss ir atkarīgs no Viņķeles hormonu vētrām. Mēs dzīvojam nevis tiesiskā valstī, nevis parlamentārā republikā, bet epidemiologu tirānijā. Mums gala vārds ir nevis prezidentam, bet Ugam ar Perevoščikovu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē