Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Pabriks: Svešu personu aizdomīga interese par militārajiem objektiem Latvijā vērtējama kā vidēji augsta

Patlaban svešu un nepiederošu personu aizdomīga interese par Latvijas militārajiem objektiem, izmantojot dažādas izpētes metodes, tostarp dronus, ir vērtējama kā vidēji augsta, intervijā aģentūrai LETA sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Pabriks pastāstīja, ka izlūkošanas pasākumi no Krievijas puses kopumā pastiprinās. Tāpat izlūkošanu veic citas valstis, kuras gan viņš neminēja. Šī izlūkošana tiek veikta, piemēram, tehnoloģiskajā jomā.

Ministrs atklāja, ka militāro objektu tuvumā ir konstatēta aizdomīgu dronu pārvietošanās, līdz šim aizturēti vairāki dronu operatori un patlaban notiek izmeklēšana.

"Es konkrētāk neminēšu, taču ir bijuši gadījumi, kad dronu operatoru veiktās darbības rada aizdomas par viņu saistību ar izlūkošanu. Ja runājam par droniem, tad ne visus objektu tuvumā konstatētos dronus varam saistīt ar izlūkošanu. Nevienam nav spēkos 100% noķert visus dronus un to operatorus. Mūsu uzdevums nav vienmēr notriekt dronu, bet notvert operatoru un noskaidrot, kādu informāciju mēģināts ievākt," norādīja ministrs.

Aizdomīga nepiederošu personu interese konstatēta Ādažu bāzes un citu objektu tuvumā. Pāri bāzes vārtiem gan neviens nerāpjas, piebilda ministrs. "Mēs neesam bezzobaini, taču jautājums, protams, ir par pierādīšanas procesu," piebilda ministrs.

Ministrs skaidroja, ka ārvalsts izlūkdienesta pārstāvju pieķeršana nenozīmē, ka kāds ir jānotver un jānotiesā. Ir arī citas metodes, piemēram, personu izraidīšanas, par kurām plaši netiek runāts. Izraidīšana ir viena no metodēm, kā Latvija kontrolējot ārvalstu izlūkdienestu personāla klātbūtni mūsu valstī, apgalvoja politiķis.

Pabriks uzskata, ka Latvijā nepieciešamas likumdošanas izmaiņas, lai ieviestu dronu identifikāciju. Tas ir ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas jautājums. "Arī virs manas mājas ir konstatēts drons, un tie nebija kaimiņi, kas vēlējās ieskatīties manos logos," piebilda ministrs.

 

 

Top komentāri

Vecsčekists
V
Ja kāds "izrāda interesi par militāru objektu " no ārpuses... jāpārliecinās, vai kāds cits kaut ko nečiepj no "iekšpuses". Varbūt ir jau nočiepis... .
Irlielāmērāticams
I
ka interese par Latvijas militārajiem objektiem... patiešām ir aizdomīga, jo izraisa aizdomas par interesentu prāta stāvokli.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Arī reģioniem vajag tūristus(3)

Tūrisma industrija var priecāties – lai gan pastāvēja bažas, ka pērn neizdosies pārspēt 2018. gada, t. i. valsts simtgades gada, ārvalstu viesu skaitu, tomēr tas ir izdevies. Centrālās statistikas pā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē