Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Psiholoģe: Plaši izplatīta problēma mūsdienu jauniešiem ir vientulības sajūta

Neraugoties uz to, ka mūsdienās ir pieejami dažādi sociālie tīkli, kur cilvēki var sazināties virtuāli, plaši izplatīta problēma mūsdienu jauniešiem ir vientulības sajūta, intervijā Rietumu radio sacīja Pusaudžu resursu centra psiholoģe Zane Lobānova.

"Darbošanās interneta vidē it kā noņem vajadzību iet ārā, komunicēt," sacīja Lobānova. Pusaudzis var pavadīt istabā nedēļu un divas, un viņam ir pat sajūta, ka ir sociāli aktīvs, jo viņš ir iesaistījies dažādās sarakstēs, tomēr tas nevar aizstāt sarunāšanos aci pret aci, viņa uzsvēra.

Cilvēkiem ir nepieciešams tiešais kontakts ar citiem cilvēkiem, un pusaudžiem ir sevišķi svarīgi mācīties veidot attiecības, lai varētu veselīgi justies un veidot ģimeni un karjeru, sacīja Lobānova.

Psiholoģe norādīja, ka no vientulības sajūtas izriet zems pašvērtējums, kas bieži vien noved tālāk arī pie dažādām atkarībām un depresijas.

Lai laikus konstatētu dažādus riskus, vecākiem būtu jāsarunājas ar saviem bērniem un jāieklausās, sacīja Lobānova, piebilstot, ka vecākiem bieži vien ir grūtības sadzirdēt, ko jaunietis viņiem saka.

"Vecāki bieži saka, ka bērni ar viņiem nerunā, bet cik tad mēs, vecāki, stāstām saviem bērniem, kāda mums bijusi diena?" norāda Lobānova. "Protams, nav bērnam jāuzkrauj visas savas problēmas, bet bērns jau nemācās no tā, ko mēs viņam moralizējam. Viņš mācās no tā, ko viņš redz. Ja mums nav tāda prakse izstāstīt, kā mums gāja pa dienu, kāpēc lai bērns kaut ko stāstītu. Komunikācijai jābūt abos virzienos," uzsvēra speciāliste.

Top komentāri

trusis nejaukais
t
shausmas ko tagad dariit
Pravietisnejaukais
P
Ja cilvēks apzinās , ka Jēzus Kristus ir ar mums līdz pasaules galam, vientulības sajūta ievērojami mazinās... .
Nevajag sēdēt telefonā,
N
bet vajag parunāt ar otru cilvēku.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē