Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Runa nav tikai par naudu. Intervija ar pedagogu arodbiedrības vadītāju Ingu Vanagu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Jautājums
J
Vai ir bijis kāds gads, kad ārsti un skolotāji nav streikojuši vai draudējuši streikot, prasot sev lielākas algas?
Jēcis
J
Skolotājām jābūt ierēdnim (tāpat kā augstskolu mācību spēkam), un tad lai IZM arī nodrošina skolotājiem darba vietas, izglītošanos, uzdevumu sasniegšanu un algu ministrijas algu rāmī. Kas tas par sviestu, ka alga var atšķirties reizes trīs, bet jāraujas vairākās vietās, lai sapelnītu slodzi. Pilnīgi atbalstu skolotāju streiku!
arī skolotāja
a
Ko arodbiedrība LIZDA ir darījusi , lai skolotāji uzzinātu savas darba algas pirms jaunā mācību gada sākuma? Strādā līdz oktobra vidum pusotru mēnesi , un tikai tad dabū zināt , ka tev maksās par 270 eiro mazāk , jo par gatavošanos un citiem darbiem skolā nemaksās , skolai neesot naudas
P
P
Par arodbiedribu sadarbibu ar valdibu atradisiet danu karikaturista Bidstrupa zimejumos.
.
.
Runa ir par naudu. Latvijā nodokļi ir kosmosā, bet reālas ekonomikas nav. Kādi vēl nodokļi tiks palielināti, lai ņemtu naudu pedagogu algām? Transporta nodevas un nodokļi Latvijā ir 15 reizes lielāki nekā Lietuvā un Igaunijā. Vairāk kā puse degvielas cenas ir nodokļi un nodevas? PVN pārtikai lielākais pasaulē, ja neskaita pārtikušo Dāniju. PVN apbedīšanai lielākais pasaulē. Kur ņemt naudu?
Pravietisnejaukais
P
Vai esat dzirdējuši kādu skolotāju protestējam pret darvinisma mācīšanu skolās?
pagaidām vēl skolotāja
p
Vienīgi tad, kad skolotājiem maksās izglītībai, darba un atbildības apjomam atbilstošu algu, skolās uz vakancēm būs konkurss (kā Somijā) un vadība varēs izvēlēties vislabākos un amatam atbilstošākos pedagogus. Arī tad, kad visi - sākot ar IZM ministri, valdību un vecākiem mājās pie vakariņu vai pusdienu galda neapspriedīs un nenoniecinās Latvijas skolotāju veikumu tikai tāpēc, ka bērns atnākot mājās saka, ka nebija interesanti un jautri, mācības bija garlaicīgas un man tur iet vairs negribās ... Reālajā dzīvē nebūs daudz darbavietu, kur katra diena būs rotaļu pilna, aizraujoša un jautra. Līdz "jautrībai" nonākt var tikai ar darbu.
TTT
T
Līdz tam varētu nonākt, ja demisionējot ministram darba attiecības tiktu lauztas ar visiem ministrijas pārvalžu, nodaļu vadītājiem, bez pabalstu izmaksas. Tad varbūt sāktu domāt ministrijas, kā organizēt darbu nozarē tā, lai būtu labs rezultāts, citādi neviens neparko neatbild.
  • 14
  • 1
A.M.
A
Pareizi teica Zane Oliņa no kompetenču projekta - skolotājiem tikai pusi no apmakātā darba laika jābūt kontakta stundām klasē. Otra puse - lai gatavotos stundām un sadarbotos ar citu priekšmetu skolotājiem. Šobrīd skolotājs vārās pats savā sulā, mēli izkāris skrien starp 3 skolām, lai sagrabinātu slodzi. LIZDA izliekas to neredzot
TTT
T
LIZDA ir parodija nevis arodbiedrība. Naudiņu tikai ekskursijām savāc un atlaides veikalos izlūdzas nu vēl penšiem jubilejās pa 50 EUR uzdāvina. Uztur kräjaizdevumu sabiedrību, kurā procentos sacenšas ar SMS kredītu kompānijām, t.i. paši aplaupa savus biedrus. Tik dzīvei nesagatavotus un kopsakarības neredzošus, pazemīgus dzimtcilvēkus kā pedagogi neesmu redzējis. LIZDA tikai rada darba imitāciju, bet šitie maksā meslus. Jācīnās nevis par 30 EUR pielikumu pie normālas likmes, bet vismaz vidējās algas uz rokas. Kāpēc LIZDA, pedagogi un viņu atalgojums būtu saistāms ar skolu tīkla reformu, jūs kas esat pavisam debīli, pat skolas direktors ir tikai darba ņēmējs, skolu dibinātāji un uzturētāji ir pašvaldības un valsts un tās lemj par skolu tīklu.
Mjā ...
M
Vaimanas par situāciju ... Skolotāju trūkst (jāstrādā pensionāriem), un vienlaikus viņu ir tomēr daudz (kamdēļ alga katram sanāk attiecīgi mazāka). Varbūt vienreiz kopā ar pašvaldībām saņemās. Nu, piemēram, izveidojiet beidzot vienu skolu Līvānos tagadējo divu vidusskolu vietā, kas burtiski blakus viena otrai stāv, ar normālu klašu skaitu utt. Ar vienotu nesadrumstalotu izglītības sistēmu (nevis kā tagad, kad katrā pilsētas skolā sava valoda, kad vienā no tām 1. klasē vien 15, 2. klasē 17, ... 11. klasē 14, 12. klasē tikai 10 skolēni). Būs slodze atlikušajiem jaunākiem skolotājiem lielāka, attiecīgi alga lielāka, mazināsies bažas, vai būs vai nebūs skolā bērni utt.
GoodMaan&ParexK&K
G
PSRS boļševiku bratanu izzagtajā un naclopu izpistajā Latvijā var runāt kaut vai līdz apvēmieniem. Valts arī turpmāk tiks kordinēti izrīta un lohiem paudzēm būs jatmaksā izzagtie miljardi. Galvenais lai gan učiki gan pārējie mērkaķi turpinātu perfekti debīli balsot. URRRĀĀĀ...

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kuras nozares būs glābējas?(2)

Pieņemot, ka Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi netiks atcelti jau tuvākajā laikā, kļūst skaidrs, ka gan ikvienam cilvēkam, gan uzņēmējdarbības videi, gan ekonomikai kopumā šiem pasākumiem ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē