Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Sesks: Liepājas lidostai ir būtiska loma pilsētas ekonomikas attīstībā

Liepājas lidostas izveide un iespēja tajā nodrošināt regulārus lidojumus ir bijusi nozīmīgs faktors Liepājas ekonomikas attīstībai, intervijā Rietumu radio sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Uzņēmējiem ir ļoti ērti, ka viņi no rīta var iesēsties lidmašīnā Liepājā, plkst.9 vai 10 atrasties jebkurā Eiropas lielpilsētā, bet vakarā pēc darba dienas atgriezties arī mājās," sacīja Sesks, norādot, ka pilsētas pieejamība ir bijis viens no iemesliem, kādēļ vairāki ražošanas uzņēmumi pieņēmuši lēmumu paplašināt savu darbību Liepājā.

Starp populārākajiem galamērķiem, uz kurieni lido no Liepājas, izmantojot savienojošos reisus caur Rīgu, ir Stokholma, Kopenhāgena un Bilunda, kas ir otrā lielākā lidosta Dānijā, stāstīja Sesks, uzsverot, ka no Dānijas un Zviedrijas nāk vairāki uzņēmēji, kuri Liepājā uzbūvējuši rūpnīcas.

"Ja pasažieru skaits pieaugs arī turpmāk, būtu vēlams izveidot arī tiešos savienojumus ar šīm lidostām," sacīja Sesks.

Kopš Liepājas lidostā pieejama aviācijas degvielas uzpilde, pieaugot arī privāto lidmašīnu skaits. "Tieši pateicoties tam, ka ir pieejama ērta lidosta, iespēju atlidot un aizlidot no Liepājas ar privātajām lidmašīnām izmanto lielu kompāniju vadītāji un īpašnieki," sacīja Sesks. 

Kā ziņots, Liepājas lidostā regulārajos lidojumos apkalpoto pasažieru skaits pērn pieaudzis par 48,5%, savukārt neregulāro lidojumu skaits gandrīz trīskāršojies, sasniedzot 3124 lidojumus.

Ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu 2015. gadā Liepājas lidostā noslēdzās rekonstrukcijas projekts, kura laikā tika atjaunots skrejceļa segums, nostiprināta lidjosla, atjaunots un paplašināts manevrēšanas ceļš, atjaunota lidlauka drenāžas sistēma un iegādāta un uzstādīta jauna lidlauka apgaismojuma sistēma.

Pērn Liepājas lidostā iegādāts arī aprīkojums, kas ļauj tās pakalpojumu klāstu papildināt ar aviācijas degvielas uzpildes iespējām.

Kā ziņots, 2019.gada septembrī Liepājā reģistrētajos uzņēmumos bija 28 846 darba vietas, kas ir par 206 vietām vairāk nekā tādā pašā periodā pērn, liecina Attīstības pārvaldes apkopotā statistika par 2019.gada septembri.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Esam vai bijām brīvi?(4)

Saistībā ar personu brīvības ierobežojumiem, kas izriet no nepieciešamības mazināt Covid-19 izplatību, aktivizējušies tādi kā pasaules gala sludinātāji, paužot, ka drīz mēs visi staigāsim ar mikro...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē