Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts prezidents rosina pie vakcinācijas pret Covid-19 punktiem ieviest "dzīvās rindas"

Ir ārkārtīgi svarīgi, lai vakcinācijas pret Covid-19 process neapstātos, tādēļ ir nepieciešams ieviest "dzīvās rindas", pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš norādīja, ka patlaban Latvijā ienāk vakcīnas pret Covid-19 lielā skaitā un drīz savu darbu varētu sākt lielie vakcinācijas centri, kas darbotos līdzās ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu praksēm. Tā kā vienā no vakcinācijas centiem ir noticis vakcinācijas izmēģinājums, prezidents pieļāva, ka šādā veidā varēs ātri izvakcinēt ienākušo vakcīnu pret Covid-19 daudzumu.

Runājot par "dzīvās rindas" ieviešanu, Levits atzīmēja, ka blakus tām prioritāri vakcinējamām iedzīvotāju grupām, kas tiek aicinātas uz vakcināciju, kopējā vakcinācijas sistēmā būtu jāparedz arī "dzīvās rindas" ieviešana gadījumos, ja cilvēki noteiktajā laikā neierodas vakcinēties.

Valsts pirmā persona uzsvēra, ka nedrīkst zaudēt ne laiku, ne vakcīnu devas tāpēc, ka kāds nav atnācis.

""Dzīvā rinda" nozīmē to, ka cilvēki gaida rindā un, ja paliek pāri vakcīnu devas vai kāds nav ieradies, tie, kas stāv rindā, var saņemt savu vakcīnas devu. Tāda prakse ir arī citās valstīs. Arī mums vakcinācijas procesam ir nepieciešama elastīga pieeja," žurnālistiem sacīja Valsts prezidents.

Levits minēja Izraēlas piemēru, kas jau ir paguvusi vakcinēt lielu iedzīvotāju daļu. Valsts prezidents norādīja, ka Izraēlā cilvēki noteiktā laikā varēja nākt uz vakcinācijas centiem un stāvēt rindā. Ja kāds uzaicinātais nebija atnācis, bet nākamā vakcinējamā laiks vēl nav pienācis, šo brīvo brīdi izmantoja, lai vakcinētu cilvēkus no "dzīvas rindas".

"Jēga ir pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas plašāk izvakcinēt lielu iedzīvotāju daļu. Šāda veida papildinājums prioritāri vakcinējamo personu grupām nodrošinās to, ka vakcinācijas process neapstājas.

Nav pareizi, ja, piemēram, kāds uzaicinātais, kuram ir noteikts zināms laiks vakcīnas saņemšanai, nav ieradies, bet vakcinētāji stāv dīkā.

Tāpat nav pareizi, ja paliek pāri neizlietotas vakcīnu devas," pauda prezidents, uzsverot, ka vakcinācijas procesa efektivitāte paģērē, lai šāda "dzīvā rinda" tiktu organizēta.

Jau ziņots, ka masu vakcinācijas pilotprojekts Ventspilī vakar noritējis veiksmīgi, bet uz vakcīnu neieradās 11 iepriekš reģistrētie, aģentūru LETA informēja SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pārstāvji.

Sākotnēji uz vakcināciju tika reģistrētas 308 personas, no kurām 11 neieradās, bet slimnīca uzsvēra, ka tas netraucēja veiksmīgai un raitai procesa norisei.

Slimnīcā atzina, ka pilotprojekta mērķis bija pārbaudīt masu vakcinācijas procesu darbībā, lai iegūtās atziņas noderētu arī pārējiem 22 liela mēroga vakcinācijas punktiem visā valstī, kas gatavi sākt iedzīvotāju vakcinācijas procesu pret Covid-19, tiklīdz tiks saņemts atbilstošs vakcīnu daudzums.

Slimnīcā piebilda, ka procesā bijis daudz jautājumu un izaicinājumu, tomēr slimnīca ir gandarīta, ka ar profesionālas komandas palīdzību problēmas tiek veiksmīgi risinātas un šķēršļi pārvarēti.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā uzsvēra, ka vakcinēšanās ir svarīga, jo palīdz novērst slimības izplatīšanos sabiedrībā, turklāt tas praktiski ir vienīgais veids, kā pēc iespējas ātrāk iespējams atgriezties normālā dzīves ritmā.

 

Top komentāri

Marta Mētra
Vai tad prezidenta kompetencē ir ierosināt ko tādu??Ideāli! Pulcēties nevaram, pie savējiem ciemoties nevaram, bet doties ceļojumos un drūzmēties ne tikai pie "Maxima" laipni lūgti!!!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē