Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Viņķele: Vairs nedarbojas pieeja "gan jau pats sevi pabaros"

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
g
g
Nabadzība ,bet pie mums visvairāk ultrosonogrāfu uz cilvēku pasaulē ,ar ārsta nor.gandrīz vis ir pa lēto ,psih.dargākās zāles par brīvu kaut gan ne citromons vai pat tur aizliegts ir metroprolols 100%.
guna
g
Medicīnai traucē pacientiem tupa birokrātija e un vesels , laikam jau shēmo dārgi iepirk.vienos remontos ,brīnums ka ilgstoši slimie kas uzturas slimnīcās neslimo masveidā ar dzelzs un c vitamīna trūkumu ne visiem ir radi kas pabaro ,jā gribēja lekcija par diētu kau laikam skorbuts nāk taupa jo īpaši uz lētām zālēm ,atbrauc ātrie un pasaka ka atpakaļ brauks tukšā un jābrauc pašie naktī ,marijas antuanetes jau nezin ka ne visiem ir savs transports .baro ar drūmiem stāstiem par slikto ,pie mums neiārstē vēzi 4 stadijā tikai žurnālisti laikam nezin ka 4 stadijā nekur uz šīs planētas neizārstē
guna
g
Budzets papildinās ,vairāk ražo ,lai valsts un pašv.palīdz ar algām telpām mediķiem ,nevar par velti rietumeiropai gatavot ārstus lai atmaksā studijas ,kur ir tā trakā krīze vienīgi trūkst ārstu šur tur ,jā pagaidām ,kādreiz pasv.deva ārstiem labus dzīvokļus kaut ko tikai muld un svaida naudu ,pat tupi ,Vidzemē vēdera ultrosonogrāfs maksā 25 eir.bet apmēram pēc 2-3 dienām ar norīkojumu pārs eiro ,ja vien var ieraudzīt ko sliktu tad koridors kaut zaļs ,ar kontrastvielām kur katrs var noteikt vai ir kas ļauns maksā baigu naudu un laikam taisa ja ir aizdomas un bez diagnozes maksā 1,5 tūkst.Varu tikai pateikt ka nav kur sūdzēties par šādiem tādiem med.spec.un prēmiju ne viens jau nenoņem
P
P
To V vajaga piesiet un hļopu mutē tā
Enģeļa viesis
E
P - tur tev taisnība - ES bābas jau Latvijas ekonomiku ir nolaidušas klozetā
P
P
Veči,matriarhāts mūs aizvedīs atpakaļ uz pirmatnējo kopienu.
Ilva
I
Ārprāts ir tas, ja par ginekologa konsultāciju maksā 35 euro, kur ārsts pajautā kādas sūdzības, sūdzību nav...labi, tad uztaisīsm sonogrāfiju +32 euro. Loti jauki, viss ir ok, par ko jāmaksā 67 euro par 10 min., ja tagad galvenais ir usg, kur nosaka problēmu...Ne katrs to var samaksāt, aiziet jau par tālu šīs te maksu noteikšanas...
g
g
Liktenis neļauj aiziet pie ģimenes ārsta pavisam neser ar norīkojumu bija pa dažiem.eiro .
 • 0
 • 0
j
Dzīvojot Rietumos nu jau 15 gadus, es esmu pieradusi, ka tad, ja ārsts sūta uz kādiem izmeklējumiem, viņš izskaidro, uz ko ir aizdomas, ko vajag pārbaudīt. Nevis: ejiet tagad tur, tur un tur. Ja tu prasi, kāpēc, tevi sāk piļīt, ka tu žēlo naudu veselībai. Tāpat es Latvijā redzu, ka ārsti aizvien vēl ļoti daudz izraksta vai pierunā cilvēkus lietot visādus preparātus, kas nav zāles. Visādus nevajadzīgus vitamīnus, nakstsveces eļļas, melleņu tabletes un sazin ko vēl. Arī cilvēkiem, kuriem nav tās rocības un ārsts to redz, ka, pērkot naktsveces eļļas, viņi atņem naudu veselīgai pārtikai. Tas nekas, sponsoriem apsolīts viņu produkcijas noiets. Tāpat sašokējos, kā ārsti atļaujas runāt ar pacientiem un viņu tuviniekiem. Pie mums tā narkomāni stacijas laukumā nerunā. Uzbraucieni. Kaut kādi ļauni "jociņi". Familiaritāte. Latvija NAV Eiropa. Tas ir absolūti skaidrs. Un vēl ilgi nebūs. Bet medicīnā tā ir dziļa padomju sādža.
 • 12
 • 2
j
Latvijā ginekologi ir dārgi. Principā Rietumu cenas. Es vairs LV pie ginekologa neeju, nesaprotu tās, kas dzīvo ārzemēs un tad atvaļinājuma laikā mēģina Latvijā izskraidīt ārstus. Man Latvijā nepatīk, ka visu laiku uzbāžas ar dārgiem izmeklējumiem, mēģina pierunāt lietot kaut kādus higiēnas līdzekļus (Rietumos ginekologs pasaka, ka veselai sievietei pietiek ar visparastāko ūdeni un visparatsākajām ziepēm, bet neveselai ir vajadzīgas zāles, nevis spēciāla apkašgala dušas želeja), uzbāžas taisīt sazin kādas analīzes. Valstī, kurā dzīvoju, ginekologa kabinets nav tāds tirgus laukums. Parastā USG ir rutīna un iekļauta vizītes cenā. Tas ir tikpat pašsaprotami kā tas, ka ģimenes ārsts izmēra asinsspiedienu. Vizītei ir atvēlēta pusstunda. Nav arī kā LV, ka ginekoloģe pārtrauc sarunu ar pacientu un ceļ telefonu. Es negribu klausīties svešu cilvēku analīzes.
 • 14
 • 1
Sk.virsrakstu
S
Vai tad ministriem un ierēdņiem ir pašiem sevi jābaro? Šim nolūkam taču kalpo sociālais budžets!
mg
m
Tad vēl ir jomas, kas ir neglābjami atpalikušas. Nav runas par modernākajām metodēm, bet par +/- to pašu līmeni, kāds ir kaut vai kaimiņvalstīs. Tāda joma ir onkoloģija, kas Latvijā ir atpalikusi par 40 gadiem. Un to saka paši onkologi. Ir medicīnas nozares, kas ir tikai privātas. Un tikai nesakiet, ka tur nav bijis lobija, lai tā notiktu. Tāda ir, piemēram, fleboloģija. Flebologs ir pieejams tikai par maksu. Un lielu maksu. Kā rezultātā Latvijā cilvēki neadekvāti lielu daļu no saviem ienākumiem tērē veselībai. Bezmaksas medicīna ir samērā nepieejama un/vai atpalikusi, bet ir nozares, kurās bezmaksas varianta nav vispār. Par ko mēs runājam, ja pat visiem bērniem netiek nodrošināta bezmaksas ērču encefalīta vakcīna, tikai atsevišķos endēmiskajos reģionos dzīvojošajiem. Bet ģimenes taču ceļo, laivo, bērni dodas uz nometnēm... Medicīna Latvijā ir bedre. Un par bedri to lielā mērā ir pataisījuši ārsti, kas līduši uz VM-tur kabinetiem klapatot, lai daudziem izdevīgais bardaks saglabājas.
mg
m
Vispār visas sistēmas problēmu pamatā ir tas, ka nav nošķirta privātā medicīna no valsts medicīnas un ārsti drīkst strādāt abās. Tas noved pie tā, ka par valsts naudu pērk dārgu un modernu aparatūru, bet pacients pie tās var tikt tikai kā attiecīgā profesora privātpacients vai maksas pacients (jo kvotas beigušās). Tāpat arī tagad varbūt vairs tik bieži atklātā tekstā aploksnes neprasa (kaut aizvien ir gadījumi, kad paprasa, es ar to saskāros vēl pirms 3 gadiem), tagad valsts slimnīcā ārsts sabiedē ar garām rindām, kvotu beigām un laipni piebilst, ka viņš pieņem/operē/ārstē arī, lūk, tādā un tādā Veselības centrā. Ārsti ieskrien valsts slimnīcās būtībā novirzīt pacientus uz savām privātpraksēm. Daudzas jomas turas uz melno darbaspēku: nabaga rezidentiem, kuri atšķirībā no citām valstīm nevis strādā pieredzējušu ārstu uzraudzībā un no viņiem mācās, bet strādā vieni paši, kamēr viņu rezidentūras vadītāji haltūrē privātpraksēs. Viņi pat savus rezidentus vaigā nepazīst!
Gita
G
Cik ilgi vel si idiotene, debila dienas zagle Vinkele aiznems ministra amatu un turpinas parazitet un latviesu tautas rekina?
mg
m
Jūsu komentārs liecina, ka arī psihiatrija Latvijā ir nepieejama un novecojusi.
 • 9
 • 14
naf naf
n
Jums pie arsta sen ir laiks iet.
 • 4
 • 12
ļuļa
ļ
šis teksts vien ir ko vērts: "Jo mēs ilgāk esam demokrātijā, jo mazākas ir tās raustīšanās – nav tā, ka atnāk jauna valdība un tad gaisma sākas." var jau melot, nu bet vajag ar mēru. pirmkārt, par kādu demokrātiju mēs runājam, ja tanti, kas nozog kapos vāzi, iebāž cietumā, bet no miljonu izzadzējiem nav notiesāts neviens? otrkārt, katra jauna valdība izveido jaunu nodokļu sistēmu no kā uzņēmēji jūk prātā un investori vispār negrib nākt te iekšā, nemaz jau nerunājot par veselības nozari, kur katram ministram idejas kā mājas un viss mainās kā uz burvju mājienu - tad drošinām, tad nedrošinām, tad divi grozi, tad viens, tad apmaksājam to, tad šito, tad vispār neko. pie mums valda bardaks labākajās padomju tradīcijās, ar visām no tā izrietošajām sekām, lai šī kundze muldētu ko muldēdama. P.S. pensionāriem oar čurikiem jau atvainojās, jeb šitāda izrunāšanās ir tīra demokrātija pazīme?
ede
e
Lieku plusu ar piezīmi, ka padomju laikos tādas mētāšanās nebija - bija skaidrs kur tev jāiet, kas tev pienākas, kāda ir kārtība... Par brīvu, protams. Pieļauju ka esmu baltais zvirbulis, bet nevienam padomju laikā nevienu aploksni netiku devusi. Nekad.
 • 27
 • 5
Enģeļa viesis
E
Es nešaubos, ka ir tas kas dara un ir lietas, kas ir padarītas. Tikai ir viņa nianses: Tikai muldēšana ar retoriku, ka "nauda ienāk kā nekad" valsts struktūrā, kas tērē reālo biznesa darītāju naudu un arī zog, kā fakti pierāda, IR NEKOREKRA NEJEDZĪBA. Tas liecina par šo cilvēku parazītisko dabu un tie nav valstisku procesu vadītāju, bet parazīti! Ir radikāli jāmaina retorika, jo tauta JŪS uztur, nevis otrādi un Jums ir uzticēts darbs veikt procesus un uzticēta nauda, kas nav Jūsu! Vinķele: MAINI RETORIKU!
Viena tukša muca
V
Šī kundze savulaik Pilsoniskā savienībā par to vien runāja, kā pārņemt varu valstī. No tā var secināt, ka viņai vajadzīgs amats, alga, bet ne darbs tautas labā. Un kapēc ielikts viņas 20 gadus vecs foto? Kauns likt tagadējo izskatu?
Nepiekrītu komentāram > Viena...
N
Tas par ko runā Viņķele - ir paradigmas maiņa, no padomiskās uz tirgus ekonomiku, pie tam, nodrošinot valsts apmaksātu medicīnu - tā ir domāšanas maiņa. Ja ne kas nemainīsies, diemžēl, tie pacieti, kuri šobrīd notic, ka pastāv valsts finansēti pakalpojumi ir droši kandidāti...
 • 2
 • 7
zahars
z
Godīgs teksts, kas pasaka ko vajag un kas ir.... īpašas ricības altenatīvas kaut kā neredzās. Līdzšinējie Oranžie, JL , vienotības vingrinājumi mazliet izskatās pēc alķīmiķu cienīgiem produktiem.( Pie tam daži šmaucās ar reaģentiem) Būs jāsper nepopulārie soļi...ar lielākām vai mazākām sāpēm.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē