Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

ECDC: Pastāv augsts ES veselības aprūpes sistēmas pārslodzes risks

Pastāv augsts risks, ka jaunā koronavīrusa epidēmijas dēļ Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmas tiks pārslogotas, ceturtdien atzinis Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs (ECDC).

ECDC aicinājis īstenot virkni pasākumu, lai apturētu Covid-19 izplatību, tostarp izolēt vīrusa nēsātājus vai iespējamos nēsātājus, kā arī aizliegt masu pulcēšanos.

Stokholmā bāzētā aģentūra norādījusi, ka ES, Lielbritānijas un Eiropas Ekonomikas zonas (EEA) - Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas - veselības aprūpes sistēmām tuvāko nedēļu laikā draud pārslodze.

ECDC ieteikusi darbavietās īstenot "sociālās distancēšanās" pasākumus, kā arī atcelt mazāk svarīgus komandējumus un sanāksmes.

Aģentūra ieteikusi īstenot arī preventīvus pasākumus izglītības iestādēs, tostarp to slēgšanu.

ECDC aicinājusi norobežot dzīvojamās apkaimes, kur konstatēts liels vīrusa nodošanas gadījumu skaits starp vietējās kopienas locekļiem.

Arī ES veselības un pārtikas drošības komisāre Stella Kirjakida tviterī norādījusi, ka pasākumi epidēmijas ierobežošanai "ES ir nepieciešamāki nekā jebkad iepriekš".

"Tikai ar agresīvu noturēšanas taktiku mēs varam aizkavēt Covid-19 pārnešanu. Daudzas dalībvalstis jau īstenojušas tālejošus pasākumus, kas ietekmē mūsu pilsoņu ikdienas dzīvi un tautsaimniecību," piebildusi komisāre.

Līdz šim inficēto skaits Eiropā jau pārsniedzis 22 000, bet gandrīz 950 Covid-19 pacienti ir miruši.

Top komentāri

Ursula
U
Pastāv augsts risks, ka pēc marta sekos aprīlis. Izskatās, ka visi Sorosa stipendiāti ir salasīti palīgskolās.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē