Laika ziņas
Šodien
Apmācies

IZM: ES sagatavotība potenciālajiem nākamajiem epidēmiskajiem uzliesmojumiem ir nepietiekama

Eiropas Savienības (ES) sagatavotība potenciālajiem nākamajiem epidēmiskajiem uzliesmojumiem ir nepietiekama, tādēļ ir jāveido daudz precīzāki, iekļaujošāki un efektīvāki ES līmeņa scenāriji gadījumam, ja izveidotos jauni infekcijas slimību uzliesmojumi vai viļņi, uzskata Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Otrdien valdībā tika izskatīts IZM informatīvais ziņojums par ministrijas pozīciju ES 29.maija neformālajā videokonferencē. Savā pozīcijā IZM norāda, ka ES līmenī ir nepieciešama daudz efektīvāka koordinācija, lai integrētu dalībvalstu veiktos pasākumus un pētniecības un inovācijas ieguldījumus krīzes pārvarēšanai.

Ministrijas ieskatā, jo īpaši jāveicina atvērta datu un informācijas apmaiņa, tai skaitā ir jābūt ļoti efektīvai Eiropas veselības datu telpai. Šobrīd šī problēma esot tikai daļēji atrisināta.

Vienlaikus IZM akcentē, ka Eiropas pētniecības telpai (ERA) jākļūst par mobilizējošu un iekļaujošu platformu, kas izmanto visu dalībvalstu talantu kopumu.

"ERA loma šīs krīzes laikā varēja būt pārliecinošāka, un tā ir jāuzlabo, pieņemot par iespējamu jaunus epidēmijas vai pandēmijas uzliesmojumus. Tam varētu kalpot jauni instrumenti ar vertikālu lejupvērstu pieeju un skaidri definētu tematiku, un efektīvu, nevis sporādisku, visu dalībvalstu iesaisti," norāda IZM.

Tāpat tiek pausts, ka pasākumiem iekš ERA ir jābūt ar skaidri noteiktiem "pārvaldniekiem", kuri caur "vienu pieturu" dod iespēju zinātniskajām grupām iekļauties zināšanu un sadarbības tīklos, kopīgu mērķu sasniegšanai.

IZM ieskatā, ir jābūt atvērtai pieejai visai informācijai, kas tiek radīta ES finansētos projektos un aktivitātēs, kā arī jānodrošina efektīva datu apmaiņa dalībvalstu starpā. Pēc ministrijas paustā, ir jāstiprina dalībvalstu zinātniskās infrastruktūras bāze, jo pierādījies, ka ārkārtas krīzes apstākļos tirgus mehānismi darbojas vāji.

Ministrija uzskata, ka ERA attīstībai jānovirza pilnvērtīgs finansējums gan no Ietvara programmas, gan nacionālā līmenī no kohēzijas politikas un atveseļošanās paketēm.

 

Top komentāri

20'000 nav zemeņu torte
2
Administratīvās tiesas pamatuzdevums ir sargāt iedzīvotājus pret valsts un pašvaldību patvaļu. Tātēļ tās pamatā ir tā saucamais objektīvās izmeklēšanas princips, kam pretēji civillietās piemērotajam sacīkstes principam vajadzētu nodrošināt, ka ne vienmēr uzvar bagātākais un varenākais. Tomēr Latvijā Administratīvās tiesas nepilda savu pamatuzdevumu - pasargāt iedzīvotājus pret valsts un pašvaldību patvaļu. Tās, visbiežāk nostājas stiprākā - publiskā sektora pusē. Bet tas, ka publiskais sektors IZM personā tērē naudu juridiskajiem pakalpojumiem tiesā, kurā ir objektīvās izmeklēšanas princips, jau pēc definīcijas ir absurds un liecina par to, ka pat administratīvajā tiesā bez naudas esam melni un maziņi.
Cik maksāja šī atziņa?
C
Kā zināms, IZM nejēdzīgam tiesu procesam nepamatoti iztērēja 20 tūkstošus euro. Tā nav zemeņu torte! Te prasās pēc demisijas un naudas atmaksāšanas no ministres personiskās kabatas!
nu gan
n
kas, "ministrija" kāds pseidonīms? Kā ministrija var uzskatīt?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ragi dūņās?(5)

Jūnija beigās sabiedrība uzzināja savdabīgu jaunumu – valsts a/s Latvijas pasts (LP), izrādās, saņēmusi beztermiņa licenci alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai. Pilnīgi dabiski, ka sabiedrībā radā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē