Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

26. marts, 2019

Metālu tirgū atgriezusies cenu izaugsme © DIENA

Globālās tautsaimniecības izaugsme un tās nākotnes prognozes iet roku rokā ar norisēm pasaules biržās neatkarīgi no tā, vai tās tirgo vērtspapīrus vai preces. Pērnā gada izskaņā, kad saasinājās retorika ASV un Ķīnas potenciālajās tirdzniecības attiecībās, investoru noskaņojums kļuva aizvien skeptiskāks, izraisot gan izejvielu, gan investīciju ziņā riskantāko vērtspapīru cenu kritumu. Šis gads nācis ar pozitīvākām vēsmām, rezultātā noskaņojums pasaules finanšu centros ir kļuvis optimistiskāks.

Informācijas atsaukums

Saistībā ar papildu informāciju, ko redakcijai sniegusi Valsts policijā, sakarā ar 2018. gada 2. oktobra rakstu ar nosaukumu Meroni aizdomās turamā statuss, kas publicēts laikraksta Diena 4. lpp. un portālā www.diena.lv, un tā saturu Valsts policija norāda: "Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes lietvedībā patlaban ir kriminālprocess pēc Krimināllikuma 179. un 195. panta par kādas juridiskas personas finanšu līdzekļu iespējamu piesavināšanos un iespējamu piesavināto līdzekļu legalizāciju"; "(..) šobrīd šajā izmeklēšanā aizdomās turēto personu nav". Citus komentārus izmeklēšanas interesēs Valsts policija pašlaik sniegt nevar.

EP apstiprina jaunus noteikumus autortiesībām digitālajā vidē

Eiropas Parlaments (EP) otrdien apstiprinājis jaunus noteikumus autortiesībām digitālajā vidē, kas paredz, ka radošo profesiju pārstāvjiem un izdevējiem būs vienkāršāk vienoties ar lielajiem interneta uzņēmumiem par autortiesību atlīdzības saņemšanu, vēsta EP preses dienests.

Nebaidīties no nezināmā © DIENA

"Labākās lietas notiek tad, kad izdari kaut ko sev pilnīgi netipisku," smaida Jānis Pētersons, kurš IT jomā nonāca pēc tam, kad vidusskolas laikā pārstāja kalt plānus kļūt par pasākumu producentu. Tas aizveda pie izvēles studēt datorzinātnes LU, kas izrādījās īstais ceļš. Arī citiem jauniešiem Jānis, kurš tagad strādā IT kompānijā Accenture, iesaka: pirms izvēlēties studiju jomu, vispirms jāuztausta virziens, kurā gribētos iet, bet pēc tam jāpapēta tas arī praktiski – piemēram, Ēnu dienā, vienkāršos darbos u. tml. Tas ļaus saprast, kāda ir ikdiena attiecīgajā jomā, jo priekšstati ne vienmēr saskan ar realitāti. "Un vajag darīt to, kas patīk un aizrauj. Ja skatīsies tikai no tirgus puses – ko pieprasa un kur labāk maksā –, tu agri vai vēlu sāksi ļoti rotēt pa firmām. Dažkārt tas ir labi, bet dažkārt ne, jo tu vari nebūt priecīgs par to, ko dari," Jānis spriež.

Ministrijai pārmet bezspēcību Rīgas satiksmes lietā(16)

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien asi kritizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nespēju aktīvāk ietekmēt situāciju pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme (RS), kā arī klātesošajiem kapitālsabiedrības vadītājiem pārmeta augstprātīgo attieksmi, atbildot uz jautājumiem. Komisija sprieda par VARAM veiktā audita rezultātiem RS un Rīgas domes darbu pašreizējā sasaukuma laikā.

Kalvītis par PČ sastāvu: Pagaidām negatīvu ziņu nav

Ar Latvijas hokeja izlases potenciālajiem spēlētājiem notiek aktīvas sarunas par viņu dalību gaidāmajā pasaules čempionātā Slovākijā, un pagaidām negatīvu ziņu nav, intervijā ar aģentūru LETA sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Premjers: OIK netiks atcelta no 31.marta(43)

Obligātā iepirkuma komponente (OIK) netiks atcelta no šā gada 31.marta, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Piemērota skafandra trūkuma dēļ NASA astronautes pagaidām vēl nepārraksta vēsturi © DIENA

Atcelts kosmosa izpētes aģentūras NASA iecerētais vēsturiskais mirklis, kad darbam atklātā kosmosā, proti, ārpus Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS), dotos astronautu komanda ar tikai sievietēm sastāvā. Kaut vairs nav nekas neparasts, ka sievietes dodas veikt nepieciešamos darbus ārpus stacijas sienām, parasti komandā ir arī vīrietis. Arī pirmā sieviete, kas jebkad izgāja atklātā kosmosā - padomju kosmonaute Svetlana Savicka - 1984. gadā šo sasniegumu paveica kopā ar vīrieti. Nu NASA bija ieplānojusi ierakstīt jaunu lapu kosmosa izpētes vēsturē, taču iecere pagaidām atcelta - trūcis piemērota izmēra skafandru, vēsta The Guardian.

FOTO: 1400 dalībnieku startējuši Rīgas jubilejas rogainingā

Pavasarīgos laika apstākļos, sestdien, Ziemeļblāzmas apkārtnē tika aizvadīts tradicionālais un tautā iecienītais Rīgas pavasara rogainings. Jāatzīmē, ka šīs bija desmitais. Rīgas rogaininga sacensības, kas norisinājušās kopš 2014. gada. Kā allaž uz starta līnijas pulcējās liels interesentu un orientēties gribētāju skaits – ap 1400 dalībnieku no Latvijas un kaimiņvalstīm, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Facebook dzēsis 1907 ar Krieviju saistītas lapas

Sociālajos tīklos Facebook un Instagram neautentiskas koordinētas uzvedības dēļ izdzēsti vairāk nekā 2630 konti, lappuses un grupas, un 1907 no dzēstajām lapām bijušas saistītas ar Krieviju, otrdien pavēstīja Facebook, kuram pieder abi sociālie tīkli.

Ķīnā no Bohēmista rapsodijas cenzē epizodes par Fredija Merkūrija homoseksualitāti(7)

Biogrāfiskā filma Bohemian Rhapsody (Bohēmista rapsodija) par britu rokgrupas Queen mūziķi Frediju Merkūriju Ķīnā izrādīta saīsinātā versijā, no tās cenzējot epizodes, kurās skarta mūziķa homoseksualitāte, vēsta raidorganizācija BBC. Filmai Ķīnā noteikts ierobežots demonstrēšanas režīms, rezultātā filma ir par četrām minūtēm īsāka nekā oriģinālā versija.

Laima Žurgina pabeigusi darbu pie filmas par leģendāro Rīgas kafejnīcu Kaza

Splendid Palace, 11. aprīlī notiks režisores Laimas Žurginas dokumentālās filmas Kaza kāpa debesīs pirmizrāde. Filmā apkopoti unikāli materiāli par Latvijas kultūras dzīvē īpašu laiku, īpašu vietu un īpašiem cilvēkiem – 20. gadsimta 60. gadi, brīvības gars leģendārajā Rīgas kafejnīcā Kaza un kultūras personības, kas izaugušas no Kazas apmeklētāju loka, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Boeing nedienu laikā pie milzu pasūtījuma tiek Airbus © DIENA(1)

Kamēr ASV aviobūves gigants Boeing risina krīzes situāciju ar tās 737. sērijas lidaparātu jaunajām MAX modifikācijām, Eiropas avioražotājs Airbus ticis pie apjomīga pasūtījuma no Ķīnas, vēsta CNN. Jāatgādina, ka nepilna pusgada laikā, iespējams, kļūdainas programmatūras dēļ, nogāzās divi Boeing 737 MAX 8 lidaparāti, un pēc otrā gadījuma šīm lidmašīnām uz laiku gaisa telpu slēdza Ķīna, Eiropa, Austrālija, Lielbritānija un daudz citu valstu. Tādējādi daudzi jaunie lidaparāti šobrīd ir dīkstāvē un rada pamatīgus zaudējumus aviokompānijām.

Jaunās sejas Saeimā: Mazināt plaisu sabiedrībā © DIENA(36)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa deputāti Eviju Papuli. Viņa partijas Vidzmes sarakstā kandidēja ar pirmo numuru, ievēlēta tika kā trešā no sava saraksta. Papule ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, kā arī tās zinātnes un inovāciju apakškomisijas sekretāre, strādā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijā.

VM: Latvija segs izdevumus par Lielbritānijā saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem līdz Brexit

Latvija no valsts budžeta apmaksās tos veselības aprūpes pakalpojumus, kurus Latvijas valsts piederīgie Lielbritānijā būs saņēmuši līdz dienai, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit, paredz otrdien valdības sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, lai Nacionālajam veselības dienestam (NVD) būtu tiesības šos rēķinus apmaksāt brīdī, kad NVD tos saņems, vēst Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Atlaiž darbinieku, kurš iznomāja LTV studiju Russia Today pārraidei(45)

Pēc skandāla, kad no Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta studijas tika pārraidīta intervija ar bijušo ārlietu ministru Jāni Jurkānu Kremļa sponsorētā telekanāla Russia Today vajadzībām, atlaists Latvijas Televīzijas ilggadējais darbinieks Harijs Lavkinaitis, vēsta sabiedrisko mediju ziņu vietne Lsm.lv. Televīzijas pārstāvji par lēmumu Lavkinaiti atlaist otrdien informēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātus.

Krastenbergs izsaukts uz AHL komandu

Talantīgais latviešu uzbrucējs Renārs Krastenbergs izsaukts uz Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Vilksbāres/Skrentonas Penguins, liecina Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) pāreju sarakstā publicētā informācija.

Šogad varētu tikt mainīta FKTK padome(5)

Ministru kabinets otrdien skatīs grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā, kas paredz šā gada 1. oktobrī virzīt Saeimā apstiprināšanai jaunu FKTK padomi.

Literatūrā – skaisti un pamatīgi augļi © DIENA

Bez īpašiem pārsteigumiem, cildinot latviešu rakstniecībā jau stabilas un iemīlētas balsis – tā pašraksturojumā "vismiermīlīgākā žūrija" vakar preses konferencē komentēja nosaukto Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nomināciju sarakstu.

Lange: Latvijā ceļus būvē tāpat kā Igaunijā un Lietuvā(18)

"Pēc būtības Latvijā ceļus būvē tieši tāpat [kā pārējās Baltijas valstīs - red.]. Kvalitāte jaunizbūvētiem ceļiem ir tāda pati, specifikācijas ir līdzīgas. Latvijas būvnieki strādā Lietuvas un Igaunijas tirgū, tāpat kā Lietuvas un Igaunijas būvnieki strādā Latvijas tirgū. Nav nekā tāda no tehnoloģiju viedokļa, kas būtu citādāks," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norādīja VAS Latvijas Valsts ceļi vadītājs Jānis Lange, piebilstot, ka galvenā problēma esot finansējuma apjoms - tieši tāpēc pie mums ceļu stāvoklis ir sliktāks nekā kaimiņos.

Ronaldu gūst traumu, Portugālei nespējot pieveikt arī Serbiju

Portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu pirmdien guva traumu 2020.gada Eiropas čempionāta futbolā kvalifikācijas spēlē, viņa pārstāvētajai Portugālei nespējot uzveikt Serbiju, kamēr Francija un Anglija svinēja pārliecinošas uzvaras.

Neretā trīs auto sadursmē gājis bojā cilvēks

Pirmdien trīs transportlīdzekļu sadursmē Neretā gājis bojā cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Kalendārs

Marts, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7