Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ja Ziedonis un Barons būtu draugi

Projektā Ceļā ar Baronu – spēle un Tautasdziesmu augtuve

Vienu tautasdziesmu, šķiet, zina katrs. Imanta Ziedoņa muzeja komunikācijas projektu vadītāja Kristiāna Salnāja, taujāta par viņas mīļāko tautasdziesmu, noskaita: "Saule brida rudzu lauku, Zīda svārkus paceldama. Izbridusi rudzu lauku, Nolaiž savus zīda svārkus. Daba un vasara," saka K. Salnāja un piebilst – kopš Dainu skapis ir digitalizēts (www.dainuskapis. lv), tā bagātība pieejama ikvienam un katrs var atrast savu tautasdziesmu – to, kas uzrunā, dod enerģiju, nomierina, iepriecina, vedina uz atmiņām.

"Citu muzeju kolēģi, partneri un atbalstītāji jau pie mums ir atraduši, uz lapiņas uzrakstījuši un "iestādījuši" savu mīļāko tautasdziesmu," K. Salnāja stāsta un atgādina, ka Krišjānis Barons pats personīgi nav piedalījies nevienā tautasdziesmu vākšanas ekspedīcijā, bet viņa devums ir izveidotā sistēma. Šogad par godu Dainu tēva 185. jubilejai, pēc K. Barona muzeja aicinājuma, Imanta Ziedoņa muzejs uzsācis projektu Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu. Pirmais solis – Tautasdziesmu augtuve. "Imantam Ziedonim patika diži cilvēki. Viņš apbrīnoja Barontēva darbu un pētīja viņa devumu, veidojot trīs tautasdziesmu izlases ar komentāriem. Šajos darbos dzejnieks itin kā ielūkojas starp tautasdziesmu rindām un atklāj tajās slēpto filozofisko domu, dzīves pamatvērtības un principus, kā nodzīvot no dzimšanas līdz aiziešanai. Ja Ziedonis un Barons būtu dzīvojuši vienā laikā, viņi noteikti būtu draugi un viņiem būtu, par ko runāt. Viņi noteikti arī dotos kādā kopīgā gājienā uz Latvijas novadiem," K. Salnāja ieskicē projekta ideju un kopsakarības. Kultūrvietā Tautasdziesmu augtuve (Rīgā, Sporta2 kvartālā) ir iespējama šī Ziedoņa un Barona tikšanās, un katrs tai var būt klātesošs, uzzinot abu personību kopīgo un atšķirīgo.

Otrs solis projektā – orientēšanās spēle, kura sākas ar savas tautasdziesmas atrašanu Tautasdziesmu augtuvē. Pēc tam, kad tautasdziesma "iestādīta" siltumnīcā un nofotografēta, orientēšanās spēle Ziedonis. Barons. Tautasdziesma var sākties. Spēle tapusi sadarbībā ar spēļu veidotājiem Roadgames. Viņi izstrādājuši tehnisko bāzi – lietotni. "Spēli var spēlēt ģimenes un draugu kompānijas līdz pieciem cilvēkiem. Jābūt gataviem meklēt atbildes uz vairāk nekā 100 jautājumiem – uzdevumiem. Lietotnē, ko ielādē viedierīcē, ir iezīmēta teritorija. Sekojot norādēm, ir jāizveido spēles stratēģija, un orientējoši divu stundu laikā dalībniekiem ir iespēja palūkoties uz Rīgu no cita skatupunkta – caur vēsturiskām ēkām, personībām, interesantiem faktiem, radošiem uzdevumiem. Piemēram, tiek meklēta kādas fotogrāfijas lokācijas vieta, āķīgā jautājuma atbilde ir paslēpta uz kādas mājas plāksnītes. Spēli var spēlēt vairākkārt," atklāj K. Salnāja.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja