Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

15. novembris, 2020

Telpaugi ar krāsainām lapām © DIENA(1)

Veidojot telpaugu kolekciju, interesantāka tā būs, ja izvēlēsities pēc iespējas vizuāli atšķirīgākus augus. Ja telpu platība un gaismas pieejamība ļauj, var izvērsties, variējot ar dažāda izmēra augu kompozīcijām, kombinēt vertikāla silueta augus ar zemiem un kupliem, kā arī nokareniem augiem. Pavisam savdabīgas nianses iespējams piešķirt, izvēloties augus ar atšķirīgu krāsu lapām – gan dažādām zaļā toņa niansēm, gan pavisam citu krāsu lapām vai to daļām, kā arī ieviest pa kādam raibam augam.

Ar labestību staigāt pa dzīvi © DIENA(2)

Pie Zemītes sākumskolas pils pagalmā šoruden vēl novembra sākumā krāšņi zied rožudārzs. 2000. gada 1. septembrī, klātesot Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, Zemītes pamatskola savu darbu uzsāka 1848. gadā celtajā un togad atjaunotajā Zemītes pilī. Līdz tam tuvējās apkārtnes bērni mācījās gadsimtu ilgi kalpojušajā pagastmājā. Vija Šulce šajā skolā nostrādājusi 47 gadus, no kuriem 20 gadu bijusi skolas direktore.

Raidījums: Caur Latviju desmitiem miljonu nonākuši Putina brālēna firmas kontos(18)

Kopš 2018. gada Latvijas bankas strauji atbrīvojušās no riskantiem klientiem, taču aizdomīgā nauda joprojām ir maksātnespējīgajās bankās. Tur savas naudas izmaksu gaida pastkastīšu firmas ar slēptiem īpašniekiem un neizsekojamiem darījumiem. Trasta komercbankas kreditoru vidū ir uzņēmums, kas Krievijas prezidenta brālēna Igora Putina firmai pārskaitījis vismaz vairākus desmitus miljonu eiro. Neviena iestāde neizmeklē, vai firma piedalījusies finanšu noziegumos, ar kuriem tiek saistīts Igora Putina vārds, vēsta raidījums Nekā personīga.

Kaitēkļi jāpamana savlaicīgi © DIENA

Ziemas sezona ir pārbaudījums, kas jāiztur ne tikai cilvēku, bet arī telpaugu veselībai. Tos apdraud slimības un kaitēkļi. Uzņēmīgāki pret kaitēkļiem ir tie augi, kas ir novājināti nepiemērotu augšanas apstākļu dēļ.

Gaismas mērītājs ar vēlmi izglītot © DIENA

Katrs rūpnīcā tapušais gaismeklis vēl ir arī jātestē, lai noteiktu tā fizikālos parametrus – cik daudz un kādu gaismu tas izstaro, kādā intensitātē, tonī, virzienā, cik plašā laukumā u. tml. Tas palīdz saprast, cik un kādi gaismekļi nepieciešami, piemēram, konkrētā ielu apgaismošanas projektā vai kāda pasākuma gaismošanai, un ko no tiem var vai nevar sagaidīt.

Mirs izcīna savu pirmo MotoGP titulu

Spānijas motobraucējs Hoans Mirs no "Suzuki Ecstar" komandas svētdien Valensijā nodrošināja savu pirmo pasaules motošosejas čempiona titulu prestižākajā "MotoGP" klasē.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1372 cilvēki, Igaunijā - 226(4)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1372 cilvēkiem un reģistrēti 11 jauni nāves gadījumi no vīrusa izraisītās slimības Covid-19, svētdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā diennakts laikā apstiprināti 226 jauni koronavīrusa gadījumi un viens Covid-19 pacients miris.

Sev un darba tirgum © DIENA

Ikvienam Latvijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājam turpmāk būs iespēja bez maksas izglītoties jaunajā Digitālo prasmju pilnveides programmā Baltijā.

Pirmdien daudzviet līs

Pirmdien daudzviet Latvijā gaidāms neliels lietus, vietām Vidzemē un Zemgalē līs mēreni, prognozē sinoptiķi.

Šaut vīrietim ir jāprot © DIENA(48)

Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs šaušanā ar pistoli tukumnieks Lauris Strautmanis (25) ir ne tikai profesionāls sportists, bet arī aktīvs zemessargs, kuram tuvas militārās lietas.

Vecā rociņa © DIENA(1)

Rudens cēliens ir ienesis jaunus jēdzienus sarunvalodā un sajūtu nianses – cilvēki uztraucas par savu elpu, ko sajūt, nēsājot maskas.

SestDienas receptes: Jērs un sabiedrotie © DIENA(2)

Ir Latvijas valsts svētku nedēļa, un tai par godu gatavosim jērgaļu. Un šoreiz nevis ciskas cepeti, bet maltās gaļas bumbiņas mērcē, lai garšotu arī tiem, kuri "tīru gaļu" ne visai ieredz – te domāju bērnus, jo novērojumi rāda, ka gaļa maltā veidā mazajiem ir saprotamāka. Piedevās – garšīgas un, iespējams, mazliet nepelnīti piemirstas saknītes.

Moldovā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta(1)

Moldovā šodien notiek prezidenta vēlēšanu otra kārta, kurā sacentīsies līdzšinējais prokrieviski noskaņotais valsts galva Igors Dodons un proeiropeiskās opozīcijas kandidāte Maija Sandu.

Salds un saldināts, tomēr bez cukura © DIENA(1)

Novembris tiek atzīmēts kā diabēta mēnesis. Šīs slimības izplatība pieaug visā pasaulē, tostarp Latvijā, turklāt ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu un jauniešu vidū. Pacientu biedrība Latvijas diabēta centrs ik rudeni cenšas aktualizēt diabēta pacientiem būtiskus jautājumus, bet šajā novembrī nolēmusi uzrunāt arī tos, kuriem diabēts var potenciāli draudēt neveselīgu dzīvesveida paradumu un liekā svara dēļ. Viens no nopietniem riska faktoriem ir pārmērīgs cukura patēriņš, kura alternatīva var būt dažādu necukura saldinātāju izmantošana. Atklājot diabēta mēnesi, pagājušajā nedēļā sadarbībā ar Latvijas Diabēta centru tika prezentēts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rezidentūras studiju fakultātes (RSF) pētījums Saldinātāju un saldināto dzērienu patēriņa tendences bērniem un jauniešiem un to iespējamā ietekme uz veselību.

Vīrusa laika dabas pote © DIENA(5)

Kad nu Covid-19 uzbrukuma dēļ atkal nav pieejamas daudzas kultūras un izklaides vietas un pasākumi stipri apcirpti, bet nepavisam negribas brīvos brīžus pavadīt četrās sienās, gremdējoties rudens splīnā, vislabākais, ko darīt, ir doties dabā. Šoreiz – pa Mežtaku līdz Līgatnei un alām ar vīnu.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6