Laika ziņas
Šodien
Sniegs

10. novembris, 2020

Eiroparlaments un dalībvalstis vienojas par ES daudzgadu budžetu(1)

Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sarunvedēji otrdien panākuši politisku vienošanos par bloka daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam, kura apmērs ir triljons eiro, paziņoja EP un ES Padomes pārstāvji.

VEF Rīga FIBA Čempionu līgā svin uzvaru pār Peristeri

"VEF Rīga" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra otrajā spēlē viesos pieveica Grieķijas klubu "Peristeri", svinot panākumu līgā pēc gada un 26 dienu pārtraukuma.

Kariņš aicina Lāčplēša dienā nepulcēties(11)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina rīt, 11.novembrī, Lāčplēša dienā nepulcēties, bet svinēt svētkus mājās. Kariņš aicināja Lāčplēša dienā nedoties uz krastmalu aizdegt svecītes, bet rosināja izmantot alternatīvu, proti, iedegt svecītes savās mājās pie loga.

ES panākusi vienošanos par Pfizer un BioNTech Covid-19 vakcīnām(4)

Eiropas Komisija (EK) pabeigusi sarunas ar ASV farmācijas gigantu Pfizer un Vācijas kompāniju BioNTech, lai nodrošinātu Eiropai šo uzņēmumu izstrādātās eksperimentālās Covid-19 vakcīnas devas, otrdien pavēstīja pārstāvis sakariem ar presi.

Balvos pēc kopīgas iedzeršanas kaklā sadurts vīrietis

Aizvadītās nedēļas nogalē Balvos konflikta laikā pēc kopīgas alkohola lietošanas kaklā sadurts vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Skolotājus aicina pieteikties bezmaksas tiešsaistes apmācībās

Iespēja skolotājiem pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajās praktiskās skolēnu mācību uzņēmumu izveides un konsultēšanas tiešsaistes apmācībās!

Ābols: Olimp maiņa bija laba, taču neizdevās pārbaudīt vēl trīs hokejistus

Pagājušajā nedēļā notikušajā Deutschland Cup Latvijas izlases rindās pamanāmākie bijuši Olimp/Venta 2002 hokejisti, taču turnīrā bija vēlme pārbaudīt vēl trīs jaunos hokejistus, kuri valstsvienības kreklu līdz šim nav piemērījuši, sarunā ar aģentūru LETA teica Artis Ābols.

EK apsūdz Amazon konkurences noteikumu pārkāpumos

Eiropas Komisija (EK) otrdien oficiāli izvirzījusi apsūdzības ASV interneta tirdzniecības uzņēmumam Amazon par datu izmantošanu, lai iegūtu negodīgu priekšrocību pār tās platformu izmantojošajiem tirgotājiem.

LNSO digitālā koncertzāle – bez maksas © DIENA

Ārkārtējās situācijas laikā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) piedāvā ikvienam bez maksas baudīt koncertus LNSO digitālajā koncertzālē. Šī ir iespēja baudīt līdz šim neredzētus LNSO koncertu videoierakstus. Tie klausītājiem būs pieejami noteiktos datumos no plkst. 19 līdz pat pusnaktij.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1109 cilvēki; 11 miruši(2)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1109 cilvēkiem un reģistrēti 11 jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā pirmdien reģistrēti 128 inficēšanās gadījumi.

Dīkstāves pabalstu izmaksa un algu subsidēšana izmaksās 85,83 miljonus eiro(1)

Dīkstāves pabalstu izmaksa un algu subsidēšana izmaksās 85,83 miljonus eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) informācija. Minētie valsts budžeta izdevumi no budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem plānoti vienam mēnesim, kas varētu rasties Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ.

KM: Uz atbalstu ārkārtas situācijas laikā varēs pretendēt arī kultūras nozare

Uz atbalstu ārkārtas situācijas laikā varēs pretendēt arī kultūras nozare, paredz otrdien valdībā apstiprinātie atbalsta mehānismi Covid-19 izplatību ierobežojošo pasākumu ietekmētajiem nodokļu maksātājiem, informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Atgriešanās dzimtenē © DIENA

Sporta karjera ļauj daudzus gadus pavadīt ārzemēs, iepazīt citu kultūru un, iespējams, tur pat izveidot ģimeni. Dažreiz tas noved pie tā, ka latviešu sportistu bērni vairs nemāk latviešu valodu. Pēdējo nedēļu laikā dzimtenē atgriezušās divas piecu cilvēku ģimenes, kurās abi vecāki ir cieši saistīti ar sportu – bijusī Latvijas basketboliste ASV bija nodzīvojusi iepriekšējos 27 gadus, bet Latvijas handbolista ģimene Vācijā pavadījusi piecus gadus. Iepazīsimies, kā abas ģimenes nonāca līdz nozīmīgajam lēmumam pandēmijas laikā papildināt Latvijas iedzīvotāju skaitu.

Rīgas brīvostā testē IT risinājumu kravas autotransporta izmešu mazināšanai(1)

Rīgas brīvosta sadarbībā ar Vācijas tehnoloģiju uzņēmumiem T-Systems International GmbH un Detecon International GmbH testēs informācijas tehnoloģiju (IT) rīku oglekļa dioksīda (CO2) izmešu un kravu autotransporta izraisītu trokšņu piesārņojuma mazināšanai, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostas pārstāve Liene Ozola.

Ekonomikas atjaunošanu nedrīkst atlikt © DIENA(18)

Katrs eiro, ko Latvija iemaksājusi Eiropas Savienības (ES) kopējā finansiālajā saimniecībā, mūsu valstij ir devis četrus eiro, un, lai arī tiek pieļauts, ka nākamajā ES daudzgadu budžeta periodā, kas plānots no 2021. līdz 2027. gadam, Latvijas ieguvums būs mazāks, ir skaidrs, ka arī turpmāk mūsu valsts no ES iegūst vairāk naudas nekā iemaksās kopējā "katlā". To apstiprina Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā.

Muzeju naktī Jāņa Akuratera muzejā tiešsaistē notiks teatrāli uzvedumi un Latvijas PEN kluba lasījumi

Sestdien, 14. novembrī, no plkst. 15 Jāņa Akuratera muzejs tiešsaistē muzeja Facebook lapā aicina uz pasākumu ciklu Sapņi un likteņi, ko veidos divi Jāņa Akuratera māsai Helēnai Akuraterei veltīti teatrāli uzvedumi un Latvijas PEN kluba lasījumi. Pasākums noris Starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, kas šogad notiek Muzeju naktij neierastā laikā – novembrī – un arī neierastā veidā - digitāli.

Cīņa par Latvijas legālo tabakas tirgu © DIENA(8)

Veselības eksperti akcentē, ka tabakas izstrādājumu lietošana negatīvi ietekmē patērētāju veselību, tāpēc valstij ar dažādiem instrumentiem, tostarp akcīzes nodokli, jācenšas ierobežot šī netikuma izplatību, savukārt nodoklī iekasētie līdzekļi jānovirza medicīnas jomai, tajā skaitā to cilvēku ārstēšanai, kuri sirgst ar dažādām tabakas izstrādājumu lietošanas dēļ gūtajām veselības problēmām.

Izdod Lāčplēša Kara ordeņa vēsturei veltītu grāmatu

Atzīmējot Latvijas Neatkarības kara simtgadi, kā arī simts gadus kopš Lāčplēša Kara ordeņa izveidošanas, klajā nākusi bagātīgi ilustrēta grāmata Par Latviju. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena, informēja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāvis Arnis Strazdiņš.

Ārkārtas situācijas laikā LNMM muzejos notiks tikai individuāli apmeklējumi

Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtējo situāciju valstī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mākslas muzejā Rīgas birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un ekspozīcijā Muzeju krātuvē Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi no 2020. gada 9. novembra līdz 6. decembrim var notikt tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļiem, informēja LNMM pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Peru Kongress impīčmenta prāvā nolemj atcelt no amata prezidentu Viskarru

Peru Kongresa deputāti pirmdien impīčmenta prāvā nolēma atcelt no amata prezidentu Martinu Viskarru, izdarot to nepilnus divus mēnešus pēc tam, kad Viskarra bija izturējis iepriekšējo impīčmenta balsojumu. 105 Kongresa deputāti atbalstīja impīčmentu, 19 balsoja pret un četri atturējās. Prezidenta atcelšanai no amata bija nepieciešams vismaz 87 deputātu atbalsts.

Novembra beigās Rīgā tiks atzīmēta Jesajas Berlina diena(1)

Ceturtdien, 26. novembrī, Rīgā vienpadsmito reizi tiks atzīmēta Jesajas Berlina diena. Kā ierasts, pasākuma centrālais notikums būs Jesajas Berlina piemiņas lekcija, kuru šoreiz lasīs kanādiešu vēsturniece Mārgareta Makmilana (Margaret MacMillan) un kura notiks tiešsaistē.

Ducis ideju nacionālajai koncertzālei © DIENA(51)

Lai rastu jaunu skatījumu attiecībā uz Elizabetes ielas 2. namu, kur, iespējams, atradīsies nacionālā koncertzāle, Baltijas Arhitektūras skolu forums/plenērs izvērtēja 12 šīs vietas attīstības vīzijas, ņemot par pamatu trīs scenārijus: rekonstruēt esošo ēku, pārbūvēt to, izmantojot jaunus apjomus, vai nojaukt veco un celt jaunu.

Nedaudz skarbuma. Atstatuvums virtuālajā vidē un Ziemeļkurzemes krastā © DIENA

"Man radās doma radīt sociāli aktīvas mākslas projektu ar antropoloģisku ievirzi," stāsta virtuālās fotoizstādes Atstatuvums kuratore Katrīna Jaunupe un saka lielu paldies Latvijas Kultūras akadēmijas rektorei, profesorei Rūtai Muktupāvelai par konsultāciju. Tajā aplūkojamie darbi piedāvā tuvāk iepazīties ar dažādām sociālām grupām – indiešu kopienu, cilvēkiem ar mentāliem traucējumiem, pusaudžiem bērnunamā, Ziemeļkurzemes lībiešiem, Lucavsalas iemītniekiem un ģimenēm, kurās aug adoptēti bērni.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6