Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

7. novembris, 2020

Baidens sola būt visu amerikāņu prezidents(43)

Demokrātu kandidāts uz ASV prezidenta amatu Džo Baidens, pēc tam, kas vadošie Savienoto Valstu televīzijas kanāli pasludinājuši viņu par vēlēšanu uzvarētāju, paziņojis, ka viņš būs "visu amerikāņu prezidents".

Dari pats: Islandes ķērpja uzlējums © DIENA

Veselībai noderīgs augs, kuru var ievākt visu gadu, pat rudenī un ziemā, ir Islandes ķērpis (Cetraria Islandica). Tas palīdz pret klepu, iekaisumiem un stiprina imunitāti. Kur meklēt? Sausos priežu mežos! Izplatīts visā ziemeļu puslodē, bet dienvidos – kalnos. Uz balteno ķērpju un zaļgano sūnu fona Islandes ķērpis izskatās vairāk zaļš, tam ir raupja, ragaina forma, tāpēc tautā to bieži sauc par briežu sūnu. Ķērpi izžāvē un no tā gatavo uzlējumu, kuru vīrusu periodā vai saslimšanas gadījumos lieto veselības stiprināšanai.

Rīgas Dinamo zaudē Ņižņekamskas Ņeftehimik(7)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas Dinamo sestdien četru mājas spēļu sēriju divu līgas vājāko komandu duelī uzsāka ar zaudējumu Ņižņekamskas Ņeftehimik, zaudējumu sēriju pagarinot līdz desmit.

Laiks paradumu maiņai © DIENA

Pavasarī Covid-19 pirmā viļņa laikā Latvijas dabas takas piedzīvoja tādu popularitāti un apmeklētāju pieplūdumu kā, šķiet, vēl nekad iepriekš. Tagad, kad atkal ir daudz ierobežojumu saviesīgai dzīvei un arī veselais saprāts daudziem liek izvairīties no cilvēku pūļiem, iešana dabā ir vislabākā alternatīva. Un tas ir redzams, ne tikai atkal vērojot populārāko dabas vietu apmeklētāju lielo skaitu. Ak, jel, Latvija ir tik maza un nevajag pat pilnu dienu, lai nokļūtu no vienas tās malas līdz otrai, tāpēc meklējiet jaunas vietas, ko apskatīt, jaunas takas, ko izstaigāt, lai pilsētas drūzmu nenestu arī dabā! Un nav jau obligāti jādrūzmējas dabas takās, var pastaigāties vienkārši mežā!

Darbā jūtas kā ģimenē © DIENA

Šķiet, ka Rīgā un Pierīgā, tāpat citviet Latvijā ir daudz iedzīvotāju, kuru mīļākais veikals ir Gemoss. Pat ja viņi tuvākā vai tālākā nākotnē nekaļ plānus par sava bāra, viesnīcas, restorāna vai kafejnīcas atvēršanu, te atrodamais trauku, virtuves piederumu, garšvielu, riekstu, žāvētu augļu un citu interesantu ēdamlietu plašais klāsts spēj iekārdināt jebkuras mājsaimniecības pārstāvjus. Uzņēmuma Gemoss pamatbizness ir bāru un restorānu aprīkojuma, preču un iekārtu tirdzniecība, maizes un konditorejas izejvielu tirdzniecība, trauku un pasākumu inventāra noma, kā arī riekstu un žāvētu augļu imports un to fasēšana mazumtirdzniecības iepakojumos.

Par mīlestības kristālisko dzidrumu. LU Botāniskajā dārzā – dzejas izrāde Dziesmu dziesma © DIENA(12)

Mīlas stāsti ir tik dažādi – skaisti, traģiski, skumji, emocionāli, racionāli, romantiski. Romeo un Džuljeta, Uldis un Baibiņa, Zālamans un Sulamīte, Viņš un Viņa. Vairāk nekā divtūkstoš gadu sens mīlestības apliecinājums dzejā Augstā dziesma ir mīlas dzejas virknējums, ko piedēvē Zālamanam. Šī Vecās Derības grāmata ir dzejas izrādes Dziesmu dziesma pamatā. Kad uzveduma projektam tika meklēta Sulamīte, aktrise Maija Arvena pieteikusies izsludinātajam kastingam.

Austrija pēc terorakta veic vērienīgas pārbaudes cietumos

Pēc tam, kad islāma ekstrēmists, kas ticis priekšlaicīgi atbrīvots no ieslodzījuma, sarīkoja Vīnē uzbrukumu, noslepkavojot četrus cilvēkus, Austrijas varasiestādes veikušas plaša mēroga pārbaudi cietumos.

Lukašenko oficiāli atklāj Astravjecas AES(6)

Baltkrievijas līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko sestdien oficiāli atklājis jaunuzceltā Astravjecas atomelektrostaciju (AES), pret kuras būvniecību drošības apsvērumu dēļ iebildušas kaimiņvalstis.

Ar velosipēdu pa Latgali © DIENA

Kamēr pasaules apceļošanai jāpagaida, ir īstais brīdis, lai apskatītu Latviju, kas nav nemaz tik maza, īpaši – ja ceļo ar velosipēdu. Velosipēds nav tikai vasaras līdzgaitnieks – siltās un sausās ziemas ir kā radītas, lai šādi mērotu lielākus attālumus.

Viss ir labi. Kamēr tas mūs neskar © DIENA(3)

Ego Media dibinātāja Gunta Trektera (52) producētās filmas šogad saņēmušas 23 Lielā Kristapa balvu nominācijas. Kā viens no Latvijas pieredzējušākajiem producentiem skaidro savas kinostāstu veiksmes, ko kovidlaiks mainījis nozarē, un vai "mazie ekrāni" kādreiz aizstās lielos?

UNESCO: Pieaug žurnālistu slepkavību skaits ārpus konflikta zonām(4)

Lai gan žurnālistu slepkavību skaits pasaulē pēdējos gados ir samazinājies, satraukumu rada apstāklis, ka situācija pasliktinājusies ārpus konflikta zonām, teikts UNESO ziņojumā, kas publicēts, atzīmējot Starptautisko dienu nesodāmības izbeigšanai par noziegumiem pret žurnālistiem.

Portugāle izsludina ārkārtējo stāvokli Covid-19 dēļ

Portugāles prezidents Marselu Ribelu di Soza piektdien izsludināja valstī ārkārtējo stāvokli, kas stāsies spēkā nākamnedēļ, lai ļautu valdībai noteikt tālākus ierobežojumus jaunā koronavīrusa izplatībai.

Klusums. Pirms kā? Šis ir izšķirošs laiks – pārbaudījums mums un Dziesmu svētku kustībai © DIENA(26)

Pieaugot koronavīrusa jaunajam vilnim, ieilgst piespiedu pauze, kas apstādinājusi Dziesmu svētku kustības dalībnieku – amatiermākslas kolektīvu un interešu izglītības – klātienes darbību. Kopš 17. oktobra amatiermākslas kolektīviem ļauts darboties tikai attālināti. Tas attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem. Izņēmums ir individuālas nodarbības klātienē, ievērojot divu metru distanci. Piemēram, "diriģents – kora dziedātājs". Jebkādi amatiermākslas kolektīvu koncerti vai privātie pasākumi ir atcelti.

Arī sestdien Latvijā tiks pārspēti siltuma rekordi(3)

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijā gaidāma no +8 grādiem vietām austrumu novados, kur var saglabāties migla, līdz +13 grādiem vietām rietumu un centrālajos novados, uzspīdot saulei, prognozē sinoptiķi.

Ko pieredz ārvalstnieki © DIENA(7)

Lielākā daļa jeb 81% ārvalstu studentu, kas mācās Latvijā, kopumā ir apmierināti ar studiju izvēli un pieredzi savā izglītības iestādē, taču vairākos aspektos ir daudz kritiskāk noskaņoti (87%) nekā ārvalstu studenti vidēji Eiropā, liecina Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) iniciētā Starptautiskā studentu barometra aptauja, kas pirmo reizi īstenota 17 Latvijas augstskolās. Pētījumā, ko veica Nīderlandes uzņēmums I-graduate, piedalījās 1339 Latvijā studējoši ārzemnieki.

Vēsture Dienā: Šampanieti visiem! © DIENA(3)

1995. gada 1. oktobrī no Rīgas lidostas savus reisus sāka jauna lidsabiedrība airBaltic. Šā ceturtdaļgadsimta laikā tās pakalpojumus izmantojis vai vismaz par to lasījis būs ikviens Latvijas iedzīvotājs. 1995. gada 21. oktobra SestDiena fiksēja airBaltic dzimšanas faktu ar plašu Ingus Bērziņa un Ineses Voikas (NIP birojs, speciāli Dienai) rakstu Latvijas debesīm jauni saimnieki. Kāda tolaik bija bilde mūsu debesīs un kādas cerības saistījās ar airBaltic? Jeb, kā rakstīja Bērziņš un Voika, ko vārdi "nacionālā aviosabiedrība" nozīmē Latvijas valstij un tās pilsoņiem, kuriem tāpat tiek piedāvāti Lufthansa, Finnair un airBaltic stratēģiskā partnera SAS pakalpojumi? Un – vai airBaltic būs nacionālāks, nekā bija Latavio?

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6