Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

8. novembris, 2020

Strauji pieaugusi Covid-19 saslimstība Talsu novadā(12)

Arī sestdien, līdzīgi kā aizvadītajās dienās, lielākais ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits atklāts Rīgā un Daugavpilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Gerda klusē, puiši runā © DIENA(2)

Kinorepertuāra loterija šonedēļ noliek blakus divas atšķirīgas, bet vienā sakņu sistēmā balstītas filmas – Ko zina Klusā Gerda un Kino un mēs.

Ja pats netiec galā ar azartu, pašatsakies © DIENA(12)

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne par Covid-19 ietekmi uz azartspēļu biznesa ienākumiem, totālu aizliegumu nevēlamību un par inspekcijas sociālo kampaņu pašatteikušos personu reģistra popularizēšanā.

Pie vienas taisnības turēties nevajag © DIENA

Ja senioru sveicina daudzi garāmgājēji, tātad cilvēks darījis daudz laba sabiedrībai un turpina būt apritē. Mirdza Sīpola visu mūžu strādājusi par skolotāju, mācību daļas vadītāju un direktori Vērgales pamatskolā un joprojām ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas, kā arī Vērgales muzeja gide.

Vārda brīvība un pravietis Muhameds © DIENA(35)

Francijā nule notikušie islāmistu radikāļu uzbrukumi liek atcerēties piecus gadus senos notikumus saistībā ar karikatūru par pravieti Muhamedu publicēšanu satīriskajā žurnālā Charlie Hebdo. Šoreiz situācija ir lielā mērā līdzīga, kas liek domāt: piecos gados šajā ziņā nekas nav mainījies un diezin vai mainīsies arī pārskatāmā nākotnē.

Svētdien debesis skaidrosies

Svētdien daudzviet Latvijā starp mākoņiem uzspīdēs saule un nedaudz īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.

Meža apsaimniekošanas cikli © DIENA

Tāpat kā pārējie procesi dabā, arī meža apsaimniekošana ir cikliska. Oktobrī Latvijas valsts mežos noslēdzās meža atjaunošanas darbi, taču rosība nerimst visu cauru gadu – jaunaudzes ir jākopj, jāveic ciršanas darbi un jāplāno darāmais nākamajai veģetācijas sezonai.

Dārzs, salu gaidot © DIENA

Savulaik latvieši novembri sauca arī par sala mēnesi, bet lietuvieši par lapkriti, savukārt Somijā to mēdz dēvēt par mirušo mēnesi. Un arī Latvijā no Miķeļiem, kas ir 29. septembrī, līdz pat Mārtiņiem 10. novembrī tradicionāli tika atzīmēts veļu laiks. Tam nav saistības tikai ar mitoloģiju un ticību pārdabiskajam – šis gada mēnesis parasti raksturīgs ar to, ka koki nomet savu lapu rotu, dabā beidzas aktīvā veģetācijas sezona un ir sagaidāms pirmais ilgstošais sals, kas nereti atnāk kā kailsala periods. Tādēļ, neskatoties uz to, ka mēneša sākumā mūs vēl lutina pat padsmit grādu siltas dienas, vērts savlaicīgi sagatavot dārzu sala atnākšanai.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6