Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

21. novembris, 2020

Ziemu gaidot © DIENA

Gada nogales ritms ir pilnīgi skaidrs – kad 18. novembris nosvinēts, jāsāk štovēt kāpostus un jāgatavojas Ziemassvētkiem. Taču ar piparkūkām un cepešiem vēl nesteidzieties – lai līdz svētkiem neapnīk un lai saglabājas to īpašā vienreizīguma sajūta. Tāpēc šoreiz piedāvājam spēcinošu, taču vienlaikus kalorijām ne tik bagātīgu zupu ar liellopa malto gaļu un tradicionālo itāļu desertu panna cotta, kas tulkojumā no itāliešu valodas nozīmē – vārīts saldais krējums. Slavens deserts, kura pagatavošana ir vienkāršāka par vienkāršu. Tas ir gatavs 10 minūtēs, un to var gatavot tad, kad negribas ilgi darboties virtuvē. Tikai jāatceras, ka desertam jāsastingst, tāpēc tas jāgatavo dienu iepriekš.

Dēkaiņa gaitas dzīvē un uz skatuves © DIENA

Mana paaudze bērnībā jūsmoja par Žerāra Filipa un Žana Marē romantiskajiem varoņiem. Cīņu ainas ar rapieriem vai zobeniem varēja redzēt arī teātrī un Rīgas kinostudijas filmās: divās sērijās par vella kalpiem piedalījās baleta mākslinieki – pietiekami trenēti, lai auļotu zirgā un paukotos. To visu nācies darīt arī baletdejotājam Andrim Vītiņam, tādējādi kaut mazliet līdzinoties slavenajiem franču kino grandiem. Andris saka: "Esmu laimīgs cilvēks, jo nav daudz tādu, kas piepildījuši savus bērnības sapņus!"

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1983 cilvēki; Igaunijā - 305(2)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1983 cilvēkiem un reģistrēti 17 jauni nāves gadījumi no vīrusa izraisītās slimības Covid-19, sestdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centra (NVSC). Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 305 cilvēkiem, sestdien paziņojis Veselības departaments.

Ledus ēveles pavēlnieks © DIENA

Siguldā divas nedēļas nogales pēc kārtas norisināsies Pasaules kausa izcīņas sacensības skeletonā un bobslejā. Jānis Skrastiņš jau divpadsmit gadu rūpējas par trases ledus kvalitāti.

Meteorologi prognozē pārsvarā pelēku ziemu(11)

Arī 2020.-2021.gada ziema Ziemeļeiropā būs pārsvarā pelēka, jo sals un sniegs parādīsies reti, teikts Dānijas Meteoroloģijas institūta publicētajā prognozē tuvākajiem trim mēnešiem.
Reklāmraksts

Kā kopā ar bērniem aizraujoši pavadīt drēgnos un tumšos rudens vakarus?

Klāt ir tas laiks, kad gaismas sāk palikt pavisam maz, bet sniegs vēl nav uzsnidzis, tāpēc skats aiz loga vairs nav diez ko mīlīgs – agri paliek tumšs, un ir tumšāks nekā jebkurā citā gada laikā. Taču tas nemazina cilvēku vēlmi justies labi, pavadīt laiku patīkami un interesanti. Gluži otrādi – šī vēlme tikai vēl vairāk palielinās, jo organismam nepieciešams papildu laimes hormonu un D vitamīna daudzums, lai pasargātu cilvēku no depresijas.

Toronto noteikta karantīna Covid-19 dēļ

Kanādas lielākajā pilsētā Toronto un daudzās tās piepilsētās no pirmdienas stāsies spēkā karantīna jaunā koronavīrusa izplatības dēļ, piektdien paziņoja Ontārio provinces premjerministrs Dags Fords.

Atspersies inkubatorā © DIENA

"Uzņēmēji Latvijā vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šībrīža vajadzībām un nākotnes tendencēm – attālinātu pakalpojumu nodrošināšanas platformas, produktus, kas uzlabo dzīves kvalitāti un veicina veselīgu dzīvesveidu, kā arī netiek aizmirsts par izklaidi ar nebijušām inovācijām. Ceru, ka visiem jaunuzņemtajiem uzņēmējiem pietiks drosmes un jaudas šos produktus virzīt tālāk pasaules tirgū," par šoruden Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros uzņemtajiem jaunajiem uzņēmumiem un biznesa idejām saka Laura Očagova, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore.

Lēciens dzelzs priekškara abās pusēs © DIENA(8)

Lietuvas dokumentālā kino režisore Giedre Žickīte (40) par Sima Kudirkas vēsturisko pārbēgšanu, tikšanos ar Kisindžeru un par latviešu trimdinieka nopelniem Amerikas iešūpošanā.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6