Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

19. novembris, 2020

Rīgas Dinamo cieš zaudējumu Maskavas Dinamo

Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē viesos piekāpās Maskavas Dinamo, mājinieku rindās trīs vārtus gūstot Dmitrijam Jaškinam.

FOTO: Atklāta izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi

No 14. novembra 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ceturtā stāva izstāžu zālēs ir skatāma Latvijas Laikmetīgā Mākslas centra veidota izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi, kas aktualizē atšķirīgu māksla vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā.

Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta vēl 414, Lietuvā - 1680 cilvēkiem

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 414 cilvēkiem, reģistrēts viens nāves gadījums no vīrusa izraisītās slimības Covid-19, ceturtdien paziņojis Veselības departaments. Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1680 cilvēkiem un reģistrēti 18 jauni nāves gadījumi no vīrusa izraisītās slimības Covid-19, paziņojusi Veselības ministrija.

Trīs Rīgas laukumiem izvēlētas Ziemassvētku egles

Trīs Rīgas laukumiem izvēlētās Ziemassvētku egles būs 15 līdz 17 metrus garas, aģentūru LETA informēja SIA Rīgas meži sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Ronija Dreimane.

Tieši tā, kā iedomājos © DIENA

Viens lēciens. Lēciens, kas kļuva leģendārs un burtiski satricināja ne tikai paša lēcēja likteni, bet vēl daudzu citu cilvēku, kas bija viņam apkārt un blakus. Tas bija laiks, kad viens mirklis, izrādās, varēja mainīt ja ne gluži pasaules griešanās trajektoriju, tad vismaz dažas dzīves gan… Par to šonedēļ SestDienā.

Latvija Oskara balvai izvirza filmu Dvēseļu putenis(8)

Nu jau trīspadsmito reizi arī Latvija izvirzījusi filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars, sacenšoties kategorijā Labākā ārzemju filma / Best International Feature Film. Nacionālā Kino centra (NKC) izveidotā ekspertu komisija balsojumā vienojusies izvirzīt režisora Dzintara Dreiberga spēlfilmu Dvēseļu putenis, kas nupat saņēmusi arī Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā gada labākā filma.

Zeme, valoda velk atpakaļ © DIENA(15)

Ar Preiļu uzņēmuma SS Anri vadītāju Andi Šmukstu tiekamies vēl nesen aizaugušā, tagad attīrītā teritorijā pilsētas nomalē, kur garāžās stāvējuši veci krāmi. Daļa telpu ir atjaunotas – šeit ir uzņēmuma remontdarbnīcas. Pēc 13 gadu prombūtnes Anglijā, atgriezies Latvijā, Andis kopā ar savu kolēģi nodarbojas ar lauksaimniecības tehnikas remontu un tirdzniecību, speciālpasūtījumiem un piegādi no Eiropas valstīm. Darba viņam Latgalē netrūkst.

Izstādē pievērsīsies neērtajiem un noklusētajiem pagātnes aspektiem Baltijā un Austrumeiropā(1)

No 28. novembra līdz 7. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Kupola zālē būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) rīkotā izstāde Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules. Izstāde izceļ neērtās, arī noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievēršas sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, kas joprojām ietekmē šodienas realitāti, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja Gundega Turnele.

Astravjecas AES atsāk elektroenerģijas ražošanu(9)

Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas uzceltajā Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kas šomēnes drīz pēc pieslēgšanas energosistēmai tika atslēgta, naktī uz ceturtdienu atsākta elektroenerģijas ražošana, paziņojis Lietuvas elektropārvades sistēmas operators Litgrid.

Darba tirgū šobrīd iet kā pa viļņiem © DIENA(3)

Līdzīgi kā visā Latvijas tautsaimniecībā, arī darba tirgū šā gada trešais ceturksnis bijis labāks nekā iepriekšējo trīs mēnešu periods. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati rāda, šā gada trešajā ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 892,8 tūkstoši jeb 64,3% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbinātības līmenis palielinājās par 0,2%, bet nodarbināto skaits – par 0,7 tūkstošiem. Savukārt gada laikā nodarbinātības līmenis samazinājās par 1,3%, bet absolūtos skaitļos – par 25 tūkstošiem. Šā gada trešajā ceturksnī Latvijā bija 81,4 tūkstoši bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 22,5 tūkstošiem vairāk nekā pirms gada, bet par 2,1 tūkstoti mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī.

Dailes teātris jubilejā atver kulises digitāli

Dailes teātris sadarbībā ar delfi.lv sāk teātra aizkulišu projektu Dailes teātris 100, kurā vairākās rakstu sērijās skatītājiem tiks atklāta ikdienā neredzamā teātra daļa, digitālā veidā stāstot par teātra kultūru un radīšanas procesu. No 19. novembra Dailes teātra mājaslapā virtuāli iespējams izstaigāt arī kostīmu izstādi Tuvāk kailumam, informēja Dailes teātra mārketinga un komunikācijas direktors Marko Rass.

Biļete uz Tokiju printējas © DIENA(1)

Šajā pavasarī biju sasniedzis ļoti labu sportisko formu, tomēr pandēmija atcēla martā Slovākijas pilsētā Dudincē plānotās sacensības. Līdz ar to mani pirmie sezonas mači bija vien oktobrī Ukrainā, kur, neskatoties uz sarežģīto nokļūšanu un neparocīgajiem laikapstākļiem, sasniedzu personīgo rekordu.

Smēķēt kļūst nestilīgāk © DIENA(6)

Saskaņā ar Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumu 2018. gadā ikdienā smēķēja 25% iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par deviņiem procentpunktiem mazāk nekā 2016. gadā. Divu gadu laikā samazinājies gan ikdienā smēķējošo vīriešu, gan sieviešu īpatsvars, kā rezultātā ikdienā 2018. gadā smēķēja 38% vīriešu un 12% sieviešu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistu pētījuma rezultāti.

Konceptuāli atbalsta Levita virzīto vēsturisko zemju likumprojektu(44)

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja Valsts prezidenta Egila Levita virzīto Latviešu vēsturisko zemju likumprojektu, kas paredz radīt nepieciešamos priekšnoteikumus iedzīvotāju kopīgās identitātes stiprināšanai un latviešu vēsturisko zemju kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanai un ilgtspējīgai attīstībai.

Z studijā šonedēļ uzstāsies Ralfs Eilands

Latvijas Televīzijas koncertu ciklā Koncerts Z studijā sestdien, 21. novembrī, uzstāsies enerģiskais Ralfs Eilands, kurš kopā ar savu grupu gatavs izspēlēt un izdziedāt visu, kas sakrājies šajā savādajā laikā. Mūziķis cer, ka skatītāji un klausītāji sadzirdēs un sajutīs Ralfa vēstījumu, jo uzstāšanās laikā viņš publikai (arī tad, ja tā nav redzama) atdodas pilnībā.

Galerijā Putti mākslinieku atbalstam taps Arterritory salons

Mākslas un kultūras portāls Arterritory.com no 26. novembra līdz jaunā gada sākumam galerijas Putti telpās Peitavas ielā 5 radīs pagaidu mākslas salonu/platformu, kur sarunāties, diskutēt, iedziļināties un ļauties mākslai, izstādot 17 mākslinieku un mākslinieku grupu darbus, kurus būs iespējams arī iegādāties, informēja rīkotāji.
Reklāmraksts

Izplatītākās kļūdas, iekārtojot virtuvi

Virtuve ir ikvienas dzīvesvietas centrālais kodols, kur sanāk kopā visa ģimene, kopīgai laika pavadīšanai un gastronomisku baudu gūšanai. Pat ja dzīvojam vienatnē, tad tā, pavisam noteikti, ir apmeklētākā vieta dzīvesvietā, ja neskaita guļamistabu. Realitātē ir vēl kāds fakts par virtuvi, par kuru izvēlamies nerunāt skaļi, tā ir arī bīstamākā vieta dēļ neskaitāmajām lielajām un mazajām sadzīves iekārtām, ierīcēm, kas tiek izmantotas ikdienā, kā arī dēļ nepareiza izkārtojuma.

Sporta budžets ar ielāpiem © DIENA

Vēl pirms mēneša, runājot par nākamā gada sporta jomai atvēlēto budžetu, daudzi nozarē strādājošie neslēpa bažas, ka turpmāk rieciens būs krietni plānāks nekā pēdējos trīs gadus piešķirtais. Arī Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs neslēpa, ka iztrūkums sasniegs 2,9 miljonus eiro un tāds robs varētu likt samazināt virkni Latvijas Olimpiskās vienības sportistu un atstāt bez valsts atbalsta lielu daļu sporta federāciju.

Izdota Dailes teātra simtgadei veltīta grāmata

Sadarbībā ar Dailes teātri izdevniecībā Neputns ir tapusi teātra jubilejas grāmata. Tā veltīta izciliem māksliniekiem, spilgtām izrādēm un idejām, kas veidojušas teātra simtgadi. Grāmatas sastādītāja ir teātra zinātniece Evita Mamaja, māksliniece – Inese Hofmane.

Koronavīrusa gadījumu skaits Āfrikā pārsniedzis divus miljonus(2)

Apstiprināto koronavīrusa gadījumu skaits Āfrikā pārsniedzis divus miljonus, ceturtdien pavēstīja Āfrikas Slimību kontroles un novēršanas centrs. Tā dati arī rāda, ka 54 valstu kontinentā nāves gadījumu skaits no Covid-19 pārsniedzis 48 000.

Pedagogu trūkuma dēļ veido pilotgrupas © DIENA(4)

Rīgā jau gadiem nespēj atrisināt problēmu ar garajām rindām uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm (PII), tomēr ne mazāk sāpīgs ir arī pedagogu trūkums bērnudārzos. Sākot šo mācību gadu, 74 no 147 Rīgas PII šo problēmu mēģina risināt ar tā dēvētajām pilotgrupām, kad pedagogs ar bērniem pavada astoņas stundas, bet pārējā laikā – viens pedagoga palīgs. .

Rīga pret Maskavas Dinamo bez Majones; izbraukumā devies Rihards Bukarts

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībai Rīgas Dinamo šīs sezonas piektā izbraukuma pirmajā mačā paredzēta cīņa ar Maskavas Dinamo, bet klubam turpmākajās spēlēs būs jāiztiek bez vārtsarga Iļjas Proskurjakova un kanādiešu aizsarga Metjū Majones, kamēr laukumā pirmo reizi šosezon, iespējams, būs redzams Rihards Bukarts.

Ķekavas apvedceļa būvniecību paredzēts sākt 2021.gada otrajā ceturksnī(1)

Ķekavas apvedceļa būvniecību paredzēts sākt 2021.gada otrajā ceturksnī, īsi pēc publiskās un privātās partnerības (PPP) līguma noslēgšanas, intervijā aģentūrai LETA teica projekta īstenotāja, Luksemburgā reģistrētā investīciju fonda Transport Infrastructure Investment Company 2 S.C.A., SICAR (TIIC) vadošais partneris Manuels Karijs.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6