Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

4. novembris, 2020

Nausēda aicina ES neielaist savā tirgū Astravjecas AES ražoto elektroenerģiju(10)

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aicinājis Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Komisijas (EK) vadītājus veikt stingrus pasākumus, lai panāktu, ka tiek apturēta Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas otrdien iedarbinātā Astravjecas atomelektrostacija (AES), kas uzskatāma par nedrošu, un nepieļautu tajā ražotās elektroenerģijas importu ES tirgū.

Itālijā ievieš komandantstundu un slēdz "sarkanās zonas"(3)

Centienos apturēt Covid-19 izplatību visā Itālijā tiks ieviesta komandantstunda, bet atsevišķās augsta riska "sarkanajās zonās" arī slēgti veikali un iedzīvotājiem noteikti stingri pārvietošanās ierobežojumi, nolēmusi valdība.

Vīnes teroraktā cietuši septiņu valstu pilsoņi(1)

Teroraktā Vīnē pirmdien tika nogalināti divi Austrijas pilsoņi, viens Vācijas un viens Ziemeļmaķedonijas pilsonis, trešdien pavēstīja Vīnes policija, nododot atklātībai informāciju par upuru pilsonību.

SPKC atkārtoti aicina visus strādāt attālināti(10)

Ņemot vērā augstos saslimstības ar Covid-19 rādītājus Latvijā, iedzīvotāji tiek aicināti darba pienākumus veikt attālināti, izvairoties no ilgstoša kontakta ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības, atkārtoti mudina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Aizturēts vīrietis, kurš no mazas meitenes izvilinājis adresi un devies pie viņas(8)

Pagājušo svētdien Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti aizdomās par mazgadīgas meitenes pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās aizturēja kādu jau iepriekš par šādiem noziegumiem sodītu vīrieti. Viņš ar meiteni bija uzsācis saziņu kādā sociālajā multivides lietotnē. Saistībā ar notikušo Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess un tiesa aizdomās turētajam piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. Valsts policija aicina vecākus saviem bērniem pastāstīt drošības nosacījumus interneta vidē, tostarp atgādināt, ka svešiniekiem nedrīkst atklāt informāciju par sevi, īpaši dzīvesvietas un skolas adresi.

Gajsers nodrošina savu trešo MXGP čempiona titulu

Slovēnijas motosportists Tims Gajsers trešdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta sezonas 17.posma - Pjetramuratas Grand Prix - prestižākās MXGP klases sacensībās, nodrošinot čempiontitulu.

LNSO veic izmaiņas novembrī plānotajos koncertos

Drošības apsvērumu dēļ Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir pieņēmis lēmumu pārcelt divus novembrī ieplānotos koncertus – Ritma dzīres, Zaļupes jaundarbs un kino, kā arī Kazadesī un Bēthovens, savukārt atcelt bērniem paredzētos koncertus LeNeSOns un Šūmaņa Bērnu ainas latviešu un krievu valodā.

Grāmatu sērijā Humānistu rakstu bibliotēka klajā nāk Salomona Frenceļa darbs Par patieso labietību un zinību cieņu

Rīgas humānistu un viņu neolatīnisko tekstu pētniecības projekts Riga Literata sāk ceļu pie visiem vēstures, literatūras un citu zinību draugiem ar Salomona Frenceļa darbu Par patieso labietību un zinību cieņu (De vera nobilitate et litterarum dignitate). Ar to projekts sāk iepazīstināt sabiedrību ar Rīgas humānistiem, viņu tekstiem un to tulkojumiem.

ASV oficiāli izstājas no Parīzes klimata vienošanās(7)

Amerikas Savienotās Valstis trešdien oficiāli izstājušās no ANO Parīzes klimata vienošanās. Šī vienošanās paredz samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus, lai globālā temperatūra nepaaugstinātos vairāk par diviem grādiem pēc Celsija, salīdzinot ar periodu pirms industriālā laikmeta.

Baltijas arhitektūras skolas interneta tiešraidē prezentēs vīzijas koncertzāles izvietojumam Elizabetes ielā

Piektdien, 6. novembrī, ar tiešsaistes prezentācijām un diskusiju noslēgsies Baltijas arhitektūras skolu un profesūras akadēmiskais forums - plenērs. Tā ietvaros tiks prezentētas un, piesaistot neatkarīgus ekspertus, analizētas vīzijas Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojuma telpisko iespēju pārbaudei Elizabetes ielas 2, Rīgā areālā. Foruma – plenēra tiešraide būs skatāma Kultūras ministrijas profilā sociālajā vietnē Facebook, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Krāt iespējams, izmantojot dividendes © DIENA(2)

Ekonomikas stimulēšanas gaitā samazinoties procentu likmēm, atdeve no dažāda konservatīva rakstura finanšu instrumentiem – banku termiņnoguldījumiem un valdību obligācijām – ir ļoti minimāla vai vispār izzudusi. Līdz ar to ieguldītāji ir spiesti meklēt jaunas alternatīvas, lai savu kapitālu varētu ne tikai saglabāt, bet arī ar tā palīdzību nopelnīt. Viena no šādām alternatīvām ir uzņēmumi, kuru dividenžu ienesīgums ir relatīvi augsts, ja to salīdzina ar šo pašu uzņēmumu akciju cenu biržā.

Pa meža stigu līdz Mozum. Muzeju krātuvē ir skatāmi pasaulslavenu tēlniecības darbu nolējumi © DIENA(2)

Muzeju krātuvē Pulka ielā 8 (Rīgā) ir atvērta jauna pastāvīgā ekspozīcija Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi, kas pēc desmit gadu pārtraukuma atkal ļauj apskatīt pasaulslavenu tēlniecības darbu ģipša kopijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas. Kopumā tajā var aplūkot 115 darbus, no kuriem 39 ir lielformāta skulptūras, bet pārējie ir galvas, bistes un sīkplastika. Jāatzīmē, ka sīkplastika nekad iepriekš nav bijusi pieejama plašākas publikas apskatei.

Covid-19 bīstams sportistu sirdīm © DIENA(7)

Joprojām Latvijā un citviet pasaulē aktualitāte numur viens ir Covid-19 pandēmija. Lai arī ko neteiktu skeptiķi, šis vīruss ir ārkārtīgi bīstams un lipīgs, tas nešķiro cilvēkus pēc dzimuma un maciņa biezuma. Jā, vecāka gadagājuma iedzīvotāji ir vairāk apdraudēti, tomēr pilnīgi droši nevar justies arī profesionāli sportisti. Novērots, ka pat pēc bezsimptomu slimošanas veselīga un stipra cilvēka sirds var tikt bojāta. Pasargāts nav neviens, arī sabiedrības fiziski aktīvākie pārstāvji, turklāt, neskatoties uz sabiedrības sašutumu, fakti liecina, ka tiešām hokejs varētu būt viens no bīstamākajiem sporta veidiem vīrusa izplatīšanā.

Dirty Deal Teatro vedīs digitālā ceļojumā pa Rīgu un Bonnu

Dirty Deal Teatro starptautiskā teātra projektā Otrpus durvīm aicina maldīties Rīgā, ko visi tik labi pazīstam, un atklāt, ko jaunu šīs ierastās trajektorijas var pavēsīt par mums pašiem. Izrāde norisināsies 7.novembrī 20.30 tiešsaistes platformā Zoom.

Lai sirdis rezonē lepnumā par Latviju. Novembrī skanēs tautasdziesmu programma Dieva dēli. Saules meitas © DIENA(4)

Koncertcikls, kura pieteikumā skan vārdi "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā", pastāv jau divpadsmit gadu. Kā atskaites punkts ikreiz ir novembris – Latvijas svētku mēnesis uz patriotisma nots. Šīgada programmā Dieva dēli. Saules meitas skanēs tautas melodijas, bet jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos, ko radījuši Jānis Strazds un Kristīne Kārkle-Kalniņa.

Katarā pirmo reizi notiks nacionālas vēlēšanas © DIENA

Arābu valsts Kataras valdnieks paziņojis, ka nākamgad pirmo reizi valsts vēsturē notiks nacionālas vēlēšanas, kurās būs jāizraugās valsts politikas veidošanas institūcijas (sava veida parlamentārās padomes analogs) locekļi, vēsta AFP. Līdz šim katarieši varējuši balsot vien referendumā par konstitucionālajām reformām un municipālās padomes vēlēšanās.

Minimālā alga bez politiskā tirgus © DIENA(13)

Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar iniciatīvu ieviest direktīvu, kurā būtu noteikti vienoti kritēriji minimālās algas noteikšanai dalībvalstīs. Runa gan nav par to, ka tiktu noteikta absolūtos skaitļos vienāda minimālā alga visās Eiropas Savienības valstīs, netiek definēti arī kādi noteikti procenti no vidējās algas, kuriem būtu jāatbilst minimālajai algai. Runa ir tikai par to, ka dalībvalstīm ir jābūt skaidriem caurspīdīgiem un pamatotiem kritērijiem, pēc kuriem tiek noteikta minimālā alga. EK norāda, ka tas nevar būt voluntārs lēmums.

Ramosam 100. vārti Real kreklā uzvarā pret Milānas Inter

Spānijas futbola aizsargs Serhio Ramoss otrdien UEFA Čempionu līgas grupu turnīra trešās kārtas spēlē izcēlās ar 100.vārtiem Madrides Real rindās, palīdzēdams savai komandai izcīnīt grūtu uzvaru pret Milānas Inter.
Reklāmraksts

Biznesa pamats – datortehnika un tās drošība

Veidojot un uzturot uzņēmējdarbību, datortehnika un viedierīces ir nepieciešamas teju ikvienā brīdī. Ir svarīgi ne tikai būt aprīkotam ar pareizo datortehniku, bet arī atbilstoši parūpēties par to. Uzņēmums “Capital” stāsta par uzņēmumiem aktuālām tēmām: tehnikas apdrošināšanu, garantiju un īslaicīgo īri.

Ungārija izsludina ārkārtējo stāvokli

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Ungārija izsludināts ārkārtējais stāvoklis un ieviesta komandantstundu, otrdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6