Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

24. novembris, 2020

Covid-19 izplatības dēļ 12 pašvaldībās paredz stingrākus ierobežojumus(7)

Šonedēļ Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā Covid-19 izplatības dēļ tiks ieviesti stingrāki ierobežojošie pasākumi, otrdien ārkārtas sēdē lēma valdība.

Konference Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra pārcelta uz nākamā gada decembri

Starptautiskā zinātniskā konference Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra, kuru LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts organizē sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, tiek pārcelta uz 2021. gada 3. un 4. decembri. Konferences norise plānota gan klātienē, gan attālināti, informēja konferences rīkotāji.

Ar koncertuzvedumu Pasaka par Skalbi Radio NABA svinēs savu 18. jubileju

"Kāpēc vairot skumjas, lai vairojas prieks!," ar šiem Kārļa Skalbes vārdiem LR6 - LU Radio NABA -, svinot 18 gadu jubileju, ikvienu aicina audio tiešsaistē 3. decembrī plkst. 20, vēlāk arī TV ekrānos vērot lieluzvedumu Pasaka par Skalbi, kas tiks raidīts no Radio NABA jubilejas televīzijas studijas kultūras pilī Ziemeļblāzma, informēja Radio NABA projektu vadītāja Anete Enikova.

Covid-19 krīzes laikā katrs tic savai autoritātei © DIENA(20)

To, ka Covid-19 pandēmijas laikā jo īpaši savairojušās gan dažāda veida brīžiem ļoti absurdas viltus ziņas, gan sazvērestības teorijas, novērojuši ne tikai šo jautājumu pētnieki visā pasaulē, bet, visticamāk, pamanījuši arī aktīvākie sociālo tīklu lietotāji. Apšaubīti tiek ne tikai Covid-19 izplatības oficiālie skaitļi, bet arī pati slimība. Starp tiem, kas šādas lietas apšauba, pietiekami bieži novērojami tādi, kas gandrīz vai spītīgi atsakās ievērot valstī ieviestos ierobežojumus Covid-19 izplatības apturēšanai. Vislabāk pamanāmi ir tie iedzīvotāji, kas atsakās lietot sejas masku publiskās iekštelpās.

Tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra uzstāsies grupa The Coco’nuts(1)

Piektdien, 27. novembrī, tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra otrā stāva zāles uzstāsies grupa The Coco’nuts. Koncertā tiks spēlētas gan jau zināmas oriģināldziesmas, gan skaņdarbi no grupas trešā studijas albuma, kas tiks izdots nākamā gada pavasarī, informēja koncerta rīkotāji.

Šovakar ciklā Latvijas kods TV pirmizrādi piedzīvo Ivara Zviedra filma Nesaprastie

Latvijas Televīzijas organizētais televīzijas dokumentālo filmu projekts Latvijas kods. Latvija šodien kopš 17. novembra otrdienās skatītājiem piedāvā piecus jaunus stāstus par Latviju 2020. gadā. Šodien, 24. novembrī, TV pirmizrādi piedzīvo režisora Ivara Zviedra filma Nesaprastie, informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1169 cilvēki; Igaunijā - 204(3)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1169 cilvēkiem un reģistrēti 17 jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 204 cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, paziņojis Veselības departaments.

Samazinās atļauto braukšanas ātrumu uz Dienvidu tilta

Lai paaugstinātu satiksmes drošību ziemas sezonā, no šā gada 1.decembra uz Dienvidu tilta estakādēm atļautais braukšanas ātrums tiks samazināts no 70 kilometriem stundā līdz 50 kilometriem stundā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Ārējos tirgos veicas labi, bet nākotne ir neskaidra © DIENA

Mūsu valsts ekonomika bieži tiek raksturota kā maza un atvērta, un tiek akcentēts, ka ārējā tirdzniecība spēlē ļoti būtisku lomu Latvijas tautsaimniecībā. Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi ir ietekmējuši arī eksportu un importu, tomēr vismaz rudens sākumā statistikas datos redzamā aina bija optimismu raisoša. Tajā pašā laikā nestabilitāte, kas saistīta ar Covid-19 krīzes neprognozējamību, liek nākotnē raudzīties visai piesardzīgi.

Latvijas vasara, Murkšķis un Šopēns. Pianiste Diāna Zandberga tiešsaistes solokoncertā Atzīšanās © DIENA

Atzīšanās. Šādu nosaukumu pianiste Diāna Zandberga devusi solokoncertam, kuru viņa sniegs tiešsaistē no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) šovakar, 24. novembrī, plkst. 18. Tajā pirmatskaņojumu piedzīvos divu latviešu komponistu – Selgas Mences un Imanta Zemzara – klaviermūzikas darbi, līdztekus pievēršoties arī poļu romantisma klasiķa Friderika Šopēna daiļradei.

Saglabā samazināto PVN svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Saeima otrdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz vienkāršot PVN piemērošanu, kā arī turpmākos trīs gadus piemērot samazināto PVN 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Izdots grupas Jāņa Ruņģa Klātbūtne otrais albums Dzīvojumi(2)

Grupa Jāņa Ruņģa Klātbūtne laidusi klajā savu otro mūzikas albumu Dzīvojumi, kas seko pirms diviem gadiem izdotajam Ārpus Prātus. Jauno 12 dziesmu apkopojumu Jāņa Ruņģa Klātbūtne piesaka ar singlu Fikcija un eksperimentālu tā videoklipu.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6