Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

22. jūnijs, 2022

Festivāls Baltica pulcēs vairāk nekā 200 folkloras kolektīvus no Latvijas un ārzemēm

No 6. līdz 10. jūlijam norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls Baltica. Festivāls piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā, kopā pulcējot 225 dažādus folkloras kolektīvus.

Līgo dienā gaiss iesils līdz 26 grādiem

Ceturtdien, 23.jūnijā, gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +22..+26 grādiem, piekrastē tā vietām svārstīsies ap +20 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Afganistānā zemestrīcē 920 bojāgājušie

Zemestrīcē, kas naktī uz trešdienu skārusi vairākus Afganistānas pierobežas rajonus ar Pakistānu, bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 920, bet vairāk nekā 600 cilvēku guvuši savainojumus, pavēstīja talibu administrācijas katastrofu vadības ministra vietnieks Mavlavi Šarafudins Muslims.

Portālā filmas.lv skatāms Līgo svētku tiešsaistes festivāls

Turpinot tradīciju, Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv vasaras saulgriežu svētkos piedāvā jau piekto tiešsaistes festivālu Latvijas filmas pasaulē visām paaudzēm – filmu izlasi, kas bez maksas pieejama jebkurā laikā un jebkurā vietā pasaulē, kur vien ir interneta pieslēgums. Šāgada piedāvājumā – seši azartiski kinopiedzīvojumi no kriminālkomēdijas līdz klasiskam detektīvam, programmā ietilpst arī mistisku noslēpumu apvīts vasaras stāsts bērniem.

Atgriežas ar sauli un smeldzi. Marija Mendeša un Džons Bīslijs muzicēs Dzintaru koncertzālē © DIENA

Portugāļu dziedātājas Marijas Mendešas un amerikāņu pianista, komponista Džona Bīslija radītu portugāļu fadu un džeza iedvesmotu programmu, kas sajūsminājusi klausītājus, mūzikas kritiķus un ieguvusi vairākus prestižus apbalvojumus, abi mākslinieki izpildīs kopā ar Latvijas Radio bigbendu 28. jūnijā Dzintaru koncertzālē. Koncertā skanēs arī Džona Bīslija oriģinālkompozīcijas.

Jaunnedēļ pārbaudīs trauksmes sirēnu darbību

Nākamajā nedēļā visā valstī uz trim minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Pedagogu algas streika ēnā © DIENA

Par spīti tam, ka nozares arodbiedrība un citi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sociālie partneri iebilst pret jauno pedagogu mērķdotācijas aprēķinu un sadales modeli un pat draud jaunā mācību gada sākumā rīkot beztermiņa streiku, valdība vakar deva tam zaļo gaismu. Tas nozīmē, ka jaunā sistēma stājas spēkā no šā gada 1. septembra.

Bērnu slimnīcas ārsti pirms svētkiem aicina pārbaudīt mājas aptieciņu

Ņemot vērā, ka Līgo svētku laikā ne visi ģimenes ārsti ir pieejami, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi aicina vecākus pirms svētkiem pārbaudīt mājas aptieciņas saturu un ņemt to līdzi, dodoties svinēt, aģentūru LETA informēja BKUS Komunikācijas daļas speciāliste Ilze Olšteina.

Ūdens Rīgas peldvietās paliek siltāks

Ūdens temperatūra peldvietās Rīgā turpina pieaugt, vietām uzsilstot līdz +20 grādiem pēc Celsija, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes vecākais inspektors Juris Jubalts.
Reklāmraksts

Vebinārs E-pasta mārketings: sekmīgi popularizējiet savu Vebināru ar e-pastiem

Vebinārs ir būtisks līdzeklis jūsu mārketinga arsenālā. Labi izpildīts tīmekļa vebinārs var būt būtiska jūsu stratēģijas daļa, lai radītu vairāk potenciālo klientu un piesaistītu jaunus klientus. Pirms vebināra rīkošanas tas ir jāpopularizē, lai nodrošinātu tā labu apmeklētību. E-pasta mārketings ir lielisks veids, kā veiksmīgi reklamēt savu tīmekļa vebināru.

Valsts dotētu augstāko izglītību vēl neredzēsim © DIENA

Par Latvijas Universitātes kārtējiem tiesu darbiem, par politiķu parādiem augstākās izglītības un zinātnes likumdošanā, par īstermiņa risinājumiem, par lieso nozares finansējumu un nule darbu sākušajām augstskolu padomēm Aismas Orupes saruna ar LU rektoru Indriķi Muižnieku.

Statuss ar nosacījumu © DIENA

Rīt un parīt paredzētās Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāju jeb Eiropadomes sanāksmes viens no galvenajiem jautājumiem nešaubīgi būs par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, Moldovai, Gruzijai un pirmkārt, protams, Kijivai.

Termināļa riski © DIENA

Neskatoties uz to, ka saistībā ar ģeopolitisko notikumu izraisītajām ekonomiskajām problēmām Eiropas Savienības līmenī patlaban tiek diskutēts par iespēju vismaz uz kādu laiku mainīt attieksmi pret gāzi kā fosilo un attiecīgi dabai nedraudzīgo kurināmo, sagaidāms, ka pārskatāmā nākotnē vismaz ES līmenī atgriezīsies vēlme gāzi aizvien vairāk aizstāt ar atjaunojamajiem energoresursiem teju visās ikdienas jomās.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10