Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

6. jūnijs, 2022

Latvijas futbolisti smagā cīņā uzveic arī Lihtenšteinu

Latvijas vīriešu futbola izlase UEFA Nāciju līgas D līgas cīņā pirmdien "Daugavas" stadionā svinēja otro uzvaru divās spēlēs. Latvija ar 1:0 (0:0) pieveica Lihtenšteinu. Vārtus Latvijas labā guva Artūrs Zjuzins.

Pieciem ātrumpārkāpējiem Kurzemē stājas spēkā tiesību izmantošanas aizliegums

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki Kurzemes reģionā ir pieķēruši vairākus ātrumpārkāpējus. Pieci no tiem atļauto braukšanas ātrumu pārsniedza vairāk par 51 kilometru stundā, par ko, saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, tiek piemērots tiesību izmantošanas aizliegums.

Apbalvoti jaunāko klašu finanšu pratības konkursu Mana vārdnīciņa un Biznesa pasakas laureāti

Noslēdzies izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku un veikalu tīklu Pepco organizētais finanšu pratības konkurss 1.-4. klašu skolēniem Mana vārdnīciņa un 5.–9. klašu skolēniem Biznesa pasakas. Šogad mācību gada laikā konkursiem tika iesniegtas 328 finanšu terminu vārdnīcas un 454 biznesa pasakas no 62 Latvijas skolām.

ES dokuments: Metaverse var kļūt par jaunu vidi terorismam

Sociālā tīkla "Facebook" dibinātāja un vadītāja Marka Zakerberga radītā virtuālās realitātes platforma "Metaverse" var kļūt par jaunu vidi terorismam un potenciālo teroristu vervēšanai, teikts Eiropas Savienības (ES) pretterorisma koordinatora sagatavotajā ziņojumā.

Reirs nav lūdzis ASV Finanšu ministriju atcelt ierobežojumus ABLV Bank

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) aprīlī nav lūdzis ASV Finanšu ministriju atcelt ierobežojumus ABLV Bank, bet gan aicinājis ASV pusi sniegt vērtējumu par Latvijas paveiktajām finanšu sektora reformām, aģentūrai LETA pavēstīja finanšu ministra padomniece sabiedrisko attiecību un komunikācijas jautājumos Mudrīte Grundule.

Ukraiņu rokgrupa Okean Elzy Arēnā Rīga sniegs labdarības koncertu

Arēnā Rīga 21. augustā tūres Help for Ukraine ietvaros uzstāsies slavenā ukraiņu rokgrupa Okean Elzy. Visa peļņa no koncerta biļešu tirdzniecības tiks ziedota, lai palīdzētu Ukrainas bērniem, kuri cietuši karā, kā arī medicīnas iestādēm, kuras sniedz medicīnisko palīdzību ikvienam karā cietušajam, Ukrainas aizstāvjiem. Turklāt mākslinieki ziedo savu honorāru palīdzībai Ukrainai.

Atzīmējot Lailas Pakalniņas jubileju, portālā filmas.lv skatāma režisores filmu kolekcija

Atzīmējot starptautiski pazīstamākās Latvijas kinorežisores Lailas Pakalniņas jubileju, Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv izveidota iespējami pilnīga viņas darbu kolekcija – 40 filmas (1988-2019), no pirmajiem kinoinstitūta mācību darbiem līdz jaunākajām filmām; kolekcijā ietilpst desmit dažāda garuma spēlfilmas un 30 dokumentālās filmas.

Krievijas neatkarīgā TV programma Doždj darbu turpinās Rīgā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pirmdien nolēmusi izsniegt apraides atļauju televīzijas programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"), kas nozīmē, ka kanāls turpmāk tiks pārraidīts no Rīgas, aģentūrai LETA pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Apgriezt esošo kārtību. Pusaudži iegūst iespēju apliecināt sevi autonomi festivālā Homo novus © DIENA

Pusaudžiem ir visa enerģija un intelekts, lai varētu paši paveikt pārsteidzošas lietas. Un māksla spēj sniegt šo balsi un iespēju ikvienam, tā cilvēkam dod neparastu piekļuvi pasaulei – Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar Norvēģijas Rosendal Teater ir sācis jauno kuratoru apmācību projektu Apvērsums, lai piešķirtu pusaudžiem pašiem savu platformu pilsētas kultūras dzīves organizēšanai pēc saviem noteikumiem.

Cer uz veiksmīgu vasaru © DIENA

Maijā izmitināšanas nozares uzņēmēju konfidences rādītājs sasniedzis augstāko vērtību gandrīz trīs gadu laikā, t. i., kopš 2019. gada jūnija, un bija 38,9.

Gulbis ATP rangā atgūst desmit vietas

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā atguvis desmit vietas un ieņem 374.pozīciju.

Dzīve ar mazāku pirktspēju © DIENA

Pēc vērienīgiem naudas plūdiem kovidkrīzes novēršanai pasaules tautsaimniecības sabremzēšanās bija likumsakarīga, un līdz ar to algu pieaugumam jākļūst lēnākam. Ir skaidrs, ka darba samaksas pieauguma temps ar divciparu skaitli mērāmos procentos ilgstoši nav iespējams un tā tempam būtu jākrītas.

FOTO: Pustūkstotis riteņbraucēju lieliskos laika apstākļos startē slavenajā Smiltenes kausā

Smiltenes novada Vidzemē sestdien vairāk nekā 500 dalībnieku startēja vienās no Latvijas slavenākajām riteņbraukšanas sacensībām Smiltenes kauss. Prestižajā Dako Ziemeļvidzeme sporta braucienā uzvaras laurus plūca Lietuvas U23 čempions Aivaras Mikutis (Ampler – Tartu 2024). Tikmēr Latvijas čempiona titulus U14 vecuma grupās izcīnīja RRS sportisti – Helvijs Kancers un Ieva Jurēviča.

Vasara solās būt cerīga © DIENA

Neraugoties uz Ukrainas kara radīto spriedzi un augošajām cenām, Dienas aptaujātie uzņēmēji, kas darbojas lauku tūrismā un apsaimnieko Latvijas pilis, par gaidāmo vasaras tūrisma sezonu ir noskaņoti optimistiski un uzsver, ka tā būs daudz labāka par pērnā gada vasaru.
Reklāmraksts

LPB Bank komentārs par darbības plāniem

LPB Bank, reaģējot uz LETA 01.06.2022. publikāciju par Bankas iespējām turpināt darbību, apstiprina, ka tā cieši sadarbojas ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un regulāri, reizi dienā, atskaitās par noguldījumu dinamiku un kopējo finanšu situāciju. Šāda finanšu rādītāju uzraudzība nav nekas neparasts un ir loģisks pasākums, lai laicīgi reaģētu uz iespējamajām izmaiņām. FKTK tiešā uzraudzība nav kāds īpašs uzraudzības režīms, jo FKTK uzrauga tās Latvijas Republikā reģistrētās kredītiestādes, kas nav Eiropas centrālās bankas uzraudzībā.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10