Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

7. jūnijs, 2022

Apritē atgriežas Rīgas Operas festivāls © DIENA

Pēc triju gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz Rīgas Operas festivālu. Festivāls notiks no 8. jūnija līdz 1. jūlijam, un tā programmā būs skatāmi aizvadīto divu sezonu jauniestudējumi, kā arī jau tradicionālais galā koncerts.

IZM: Akadēmiskā personāla atalgojums jāpalielina par 43%

Lai aktualizētu studiju vietas bāzes izmaksas, akadēmiskā personāla atlīdzības likmes kopumā būtu jāpaaugstina par 43%, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē norādīja IZM Direktora vietniece politikas ieviešanas un monitoringa jomā Diāna Laipniece.

Ķīmisko un fizikālo saules aizsarglīdzekļu atšķirības un svarīgākie noteikumi saulainai ikdienai

Saule patiesi rada pozitīvas emocijas – ir zinātniski pierādīts, ka ultravioletie (UV) stari veicina endorfīnu izdalīšanos. Zināms arī, ka tā sekmē D vitamīna sintēzi organismā un, protams, rada vēlmi vairāk laika pavadīt ārā. Taču, dodoties ienirt saules staros, jāatceras, ka tie tomēr nav nemaz tik draudzīgi, atgādina dermatologs venerologs Veselības centru apvienībā Artūrs Kaļva un Mēness aptiekas farmaceite Ērika Pētersone.

Kijivā nogādāti Azovstaļ kritušo karavīru līķi

Kijivā nogādāti Mariupoles rūpnīcā Azovstaļ kritušo karavīru līķi, paziņojis Ukrainas Stratēģiskās komunikācijas un informācijas drošības centrs, atsaucoties uz Azovstaļ aizstāvju ģimeņu asociāciju.

Uzmanīgi ar indīgiem telpaugiem! © DIENA

Ja mājās ir dzīvnieki vai mazi bērni, kuri aiz ziņkārības vai garlaicības var pagaršot istabas augus, interjeram jāizvēlas telpaugi, kas nav indīgi.

Cēsīs atklās izstādi, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde Neredzamās dzīves no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Bagatskis pievienojas NCAA čempionāta komandai Yellow Jackets

Latvijas basketbolists Freds Bagatskis nākamajā sezonā pārcelsies otrpus okeānam un Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā pārstāvēs Džordžijas Tehnoloģijas institūta komandu Yellow Jackets, sociālajos medijos paziņoja sportists.

Graudiņa nolikusi malā NCAA apbalvojumus un tēmē uz uzvarām profesionāļos

2021./2022. mācību gads ļāva Latvijas pludmales volejbolistei Tīnai Laurai Graudiņai pabeigt mācības Dienvidkalifornijas Universitātē (USC), bet tagad atsākti pilnvērtīgi treniņi un sacensības kopā ar savu pastāvīgo pārinieci Anastasiju Kravčenoku, tēmējot uz augstām vietām gan Beach Pro Tour posmos, gan Romā gaidāmajā pasaules čempionātā. Par šiem un citiem tematiem ar spēlētāju aprunājās Latvijas Volejbola federācija!

Ventspils brīvosta atjauno priekšostas krasta nostiprinājumu

Ventspils brīvostā pilnā sparā turpinās priekšostas krasta nostiprinājumu atjaunošana no Ziemeļu mola līdz pat Baltic Coal terminal aptuveni 740 metru garumā, kas izmaksās gandrīz divus miljonus eiro, informē osta.

Izveidota jauna muzikāla ukraiņu-latviešu apvienība Shakima Trio

Koncertdarbību uzsākusi jaunā ukraiņu-latviešu etnomūzikas apvienība Shakima Trio. Tuvākais koncerts notiks jau 9. jūnijā kultūrvietas Totaldobže mākslas pasākumu sērijas Laikmetīgās ceturtdienas startā, bet vēl dienu iepriekš Shakima Trio piedalīsies arī Osokina Brīvības festivāla Ukrainai noslēguma koncertā kultūrtelpā Hanzas perons.

Svētdien stāsies spēkā vilcienu kustības vasaras grafiks

Svētdien, 12.jūnijā, stāsies spēkā vilcienu kustības vasaras grafiks, kas ir papildināts ar papildu reisiem uz atpūtnieku iecienītajiem galamērķiem Jūrmalas un Saulkrastu virzienā, aģentūru LETA informēja a/s Pasažieru vilciens pārstāvji.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10