Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

10. jūnijs, 2022

Galerijā Daugava skatāma izstāde Ainavas dramaturģija

Galerijā Daugava no 15. jūnija līdz 30. jūlijam skatāma izstāde Ainavas dramaturģija, kurā eksponētas Līgas Purmales, Ilzes Avotiņas, Daces Lielās, Vijas Zariņas, Daigas Krūzes, Alekseja Naumova, Andra Eglīša gleznas, informēja galerijas pārstāvji.

Jānis Deinats tiksies ar izstādes apmeklētājiem

Mākslas galerijā MuseumLV 14. jūnijā plkst. 17.30 norisināsies Jāņa Deinata tikšanās ar skatītājiem izstādē Jānis Deinats. Laiki. Tik salda, kurā varēs noklausīties autora stāstīto par portretu tapšanas vēsturi un viņa tikšanos ar portretējamiem cilvēkiem.

Vasaras festivālu ceļvedis © DIENA

Izvēlies, kas esi – metāla vai folkmūzikas cienītājs, meklētājs vai vienkārši no ikdienas atpūsties alkstošais –, un brauc!

FOTO: Latvijas Mākslas akadēmijas 2022. gada diplomandu izstāde Lai dīgst!

Diplomandu izstādē “Lai dīgst!” būs apskatāmi vairāk kā 180 jauno mākslinieku radošā procesa rezultāts. Šī būs unikāla iespēja vienkopus aplūkot visu Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru absolventu darbus, piedāvājot sabiedrībai pārskatu par akadēmijas darbību, jaunumiem un izaicinājumiem un veicinot mākslas interesentu un plašākas auditorijas iepazīstināšanu ar mākslinieku veikumu.

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi Visums

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs skatāmi foto un instalāciju izstādē “VISUMS”, kas būs apskatāma Cēsu Svētās Annas lūgšanu namā un mākslas telpā Mala.

Trīs dienu garumā norisināsies festivāls Liepāja Lake Music

Jau iepriekšējos gados aizsāktā tradīcija ar vasaras koncertiem Liepājas ezera ūdeņos ir spērusi nākamo soli, piedāvājot muzikāli bagātu un daudzveidīgu vasaras festivālu Liepāja Lake Music, kas norisināsies trīs dienu garumā no 7. līdz 9. jūlijam atpūtas un piedzīvojumu parkā Austrumu forts, informēja rīkotāji.

Rīgas brīvostas flote prezentē peldošo dronu Otter

Vakar, 9. jūnijā, Rīgas brīvostas pārvaldes telpās un pilsētas kanāla akvatorijā notika SIA Rīgas brīvostas flote (RBF) jauniegādātā peldošā drona Otter prezentācija plašākai ekspertu un interesentu auditorijai.

Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību

Mēness aptieka un pētījumu aģentūras Norstat veiktajā aptaujā 42% aptaujāto norādījuši, ka viņiem ir informācija par vecāku un vecvecāku sirds, kā arī asinsvadu slimībām, – viņi zina, kurš ar šīm slimībām slimo vai slimojis agrāk. Turklāt sievietes ir zinošākas par šāda veida saslimšanām iepriekšējās paaudzēs, nekā vīrieši – lielāka interese par šiem jautājumiem vērojama Pierīgā, Zemgalē un Latgalē.

Speciālisti: situācija ar atkarībām Latvijā ir dramatiska un tās uzlabošanai ir nepieciešams daudz aktīvāka valsts politika

Latvijai ir nepieciešams realizēt ilgtspējīgāku, gudrāku un stingrāku politiku atkarības mazināšanas jomā. Līdzšinējais tiesiskais regulējums un politiskās gribas trūkums ir novedis pie tā, ka situācija atkarību jomā ir katastrofāla, secināts Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta organizētajā nozares ekspertu diskusijā “Multidisciplinārs skatījums uz atkarību problemātiku Latvijā”, kas norisinājās 8. jūnijā.

Ne tā kā visi citi. Rolanda Upatnieka bobsleja stāsts © DIENA

Viņš radīja padomju peršingus uz ledus. Pateicoties Rolandam Upatniekam, bobslejs gandrīz pirms 40 gadiem ieguva mūsdienīgu izskatu, un latvieši nonāca līdz olimpiskajam pjedestālam. Kas bija šis vīrs, kam šogad apritētu deviņdesmit? Inženieris, konstruktors, sportists, treneris, despotisks fanātiķis...

Prezidents neizsludina jauno Elektronisko sakaru likumu

Ņemot vērā nenovērstos iebildumus un nesaderību ar Eiropas Savienības (ES) tiesībām, Valsts prezidents Eglis Levits otrreizējai caurlūkošanai nodevis jauno Elektronisko sakaru likumu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Ukraina EDSO: Labības eksportam no ostām vajadzīga starptautiska jūra spēku misija

Lai nodrošinātu eksporta koridoru funkcionēšanu Melnajā jūrā Ukrainas labības izvešanai, ir vajadzīga starptautiska jūras kara spēku misija, ceturtdien Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Pastāvīgās padomes sēdē Vīnē paziņoja Ukrainas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Jevhens Cimbaļuks.

Gaidot Covid-19 atgriešanos © DIENA

Lai arī tikko sākusies vasara, Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi trīs scenārijus iespējamam Covid-19 uzliesmojumam rudenī.

Par laimi © DIENA

Katra cīņa ietver emocionālus pretmetus – drosmi un savaldību, pārgalvību un paškontroli. To jums apliecinās jebkurš sportists, kur nu vēl frontē pabijis karavīrs

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10