Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

16. jūnijs, 2022

Valsts kanceleja: atsijātos Znotiņas konkurentus balsojumam nevirzīs © DIENA

Līdzšinējās ietekmīgā Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces Ilzes Znotiņas kandidatūras izgāšana ceturtdien Saeimas balsojumā par atkārtotu apstiprināšanu amatā rada jautājumu, cik reāli, ka uz šo amatu tiks virzīts kāds no konkursa kandidātiem, kuri savāca mazāku punktu skaitu. Valsts kancelejas (VK) Dienai sniegtā atbilde pilnīgu skaidrību šajā jautājumā nesniedz, atstājot vietu interpretācijai, jo regulējums nenosaka ne to, ka balsojumam virzāms nākamais visaugstāk novērtētais kandidāts, ne to, ka tas nebūtu pieļaujams un jārīko jauns konkurss.

Leļļu teātrī pabeigti demontāžas darbi un sākta jumta konstrukciju izbūve

VAS Valsts nekustamie īpašumi īstenotajā energoefektivitātes uzlabošanas projektā Latvijas Leļļu teātrī K. Barona ielā 16/18, Rīgā, paveikti visi demontāžas darbi un uzsākta jauno jumta konstrukciju izbūve, jaunās ārsienas izbūve un esošo būvkonstrukciju stiprināšana, lai jau rudenī teātris būtu zem jumta, informēoja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ne jau visa Jāņu zāle, Kas zied Jāņu vakarā: Kaņepīte, magonīte Zied citā sakarā © DIENA

Ja kaņepīti un magonīti izmanto jāņuzāļu vietā, tad Jāņi atnāk paši, bet visos citos gadījumos tiem ir nopietni jāgatavojas. Tad bieži vien tiek lauzīta galva, kā Jāņi būtu pareizi svinami, un roka stiepjas pēc laika mašīnas stūres, jo senāk tie noteikti tikuši svinēti pareizāk – nu, kaut vai tāpēc, ka senāk cilvēki vairāk ticēja tam, ko dara.

Šteinbors pievienojas RFS komandai

Latvijas futbola izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors pievienojies Latvijas futbola virslīgas čempionei RFS, informē vienība.

Jasa karjeru turpinās Spānijā

Latvijas basketboliste Vanesa Jasa karjeru turpinās Spānijas komandā Sansevastjanas "IDK Euskotren", informē vienība.

Makrons Irpiņā cildina ukraiņu varonību

Francijas prezidents Emanuels Makrons cildināja ukraiņu varonību cīņā pret Krievijas iebrucējiem, ceturtdien apmeklējot Kijivas apgabala Irpiņu.

Daugavpils teātris noslēdz sezonu

14. jūnijā Daugavpils teātrī notika 2021./2022. gada sezonas noslēguma pasākums, kura laikā kolektīvs ar gandarījumu atskatījās uz paveikto un ieskicēja nākamās sezonas plānus.

Totalitāros režīmus slavinoši objekti būs jādemontē līdz 15.novembrim

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā", kas nosaka, ka totalitāros režīmus slavinoši objekti būs jādemontē līdz 15.novembrim.

Četras desmitgades kalnos © DIENA

Viens no pieredzējušākajiem un vispusīgākajiem joprojām aktīvajiem Latvijas alpīnistiem Kristaps Liepiņš kopā ar sievu Kristīni šogad jau piedalījušies iespaidīgās ekspedīcijās Peru un Omānā, par savu pieredzi viņi sarakstījuši pērn lielu popularitāti ieguvušu grāmatu un ar aizraujošajiem piedzīvojumiem aktīvi dalās sociālajos tīklos. Laikā, kad notiek mūsu saruna, kalnos kāpējs ir kā nedaudz pieklusis vulkāns pirms nākamā piedzīvojumu izvirduma - nesen uzkāpts trijās seštūkstoš metru virsotnēs Andu kalnos. "Vienmēr esmu sapņojis pārvarēt tehniski sarežģītus maršrutus lielā augstumā, un mēs to darām divatā - tā ir alpīnisma esence," saka Kristaps, kurš kalnus iekaro jau četrus gadu desmitus.

Levits: Iekšējās drošības dienestiem turpmākajos gados jāsasniedz NBS līmenis

Latvijas iekšējās drošības dienestiem turpmākajos gados ir jāsasniedz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) līmenis, bet arī aizsardzības jomā nākamajai Saeimai būs jāvērtē finansējuma pietiekamība, šodien tradicionālajā uzrunā Saeimas pavasara sesijas pēdējā sēdē sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Klajā nāk Jāņa Rokpeļņa rakstu pirmais sējums Dzeja

Izdevniecībā Neputns klajā nāk Jāņa Rokpeļņa rakstu 1. sējums, kurā apkopota autora dzeja, kas radīta pusgadsimta garumā, iekļaujot arī jaunu krājumu Etc. Sastādītājs Ivars Šteinbergs. Redaktors Kārlis Vērdiņš. Dizains - Zane Ernštreite.

Šauļi – kārdinājumu un rekordu pilsēta. No vissaldākā līdz visaugstākajam

Šauļi – Saules pilsēta Lietuvas ziemeļos, kas slavena ar muzejiem, mūziku un interesantiem tūrisma objektiem. Izvēloties izbraucienu uz šo pilsētu, baudu piedzīvos garšas kārpiņas, varēsiet papildināsiet arī foto galeriju un mājās pārvest brīnišķīgus ciemakukuļus! Kad tad jūs gaidīt ciemos?

Šauļi no augšas – no renesanses torņiem līdz saules apspīdētām virsotnēm

Pilsēta acu līmenī – tā ir ikdiena. Bieži, nodūruši acis, tā arī pārvietojamies. Reti kad paceļam galvas, lai paskatītos, kādā krāsā debesis, vai redzētu, cik skaisti debesīs gaisā baloni. Pilsētas no augšas izskatās pavisam citādi. Un nav nemaz svarīgi, no kādā augstuma skatīsieties uz cilvēciņiem, kas kustas pa ietvēm tur, apakšā. Plašie horizonti, kas paveras no augšas, spēj savaldzināt jebkurā gada laikā. Aicinām par pilsētas panorāmu priecāties šovasar Šauļos!
Reklāmraksts

Veiksmes atslēga: Maska ar tējas koka eļļu problemātiskai ādai

Tāpat kā jebkura cita ķermeņa daļa, arī sejas āda iesaistās imūnās reakcijās. Ādas iekaisuma rezultātā veidojas izsitumi, kas noved pie niezes un apsārtuma. Tāpēc tiek radīti līdzekļi, kas var palīdzēt novērst sejas ādas radušās problēmas, sniedzot tūlītējus rezultātus.

7 iemesli, kāpēc ar ģimeni braukt uz Šauļiem

Mēs varētu nosaukt arī vairāk iemeslu, kāpēc jums vajadzētu iegriezties Šauļos pavasarī, vasarā vai pat rudenī. Bet mēs izvēlējāmies 7 objektus pilsētā, kāpēc Šauļi ir pelnījuši jūsu uzmanību, turklāt – pēc iespējas ātrāk.

Vispirms jāmazina inflācijas sitiens © DIENA

Par inflācijas prognozēm, ekonomikas attīstības iespējām skarbos apstākļos un valsts atbalsta politiku Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku.

Draudīgais domino efekts © DIENA

Daudzi Latvijas iedzīvotāji jau ir apraduši ar domu, ka rudenī un ziemā neatliekamie tēriņi prasīs lielāku daļu no ienākumiem, nekā ierasts.

Pēteris Lielais un Putins © DIENA

Kādā intervijā Krievijas diktators Vladimirs Putins atzinis, ka viņam jāturpina cara Pētera Lielā iesāktais darbs "krievu zemju" apvienošanā.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10