Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

13. jūnijs, 2022

Ņujorkā pasaules pirmizrādi piedzīvo Viestura Kairiša un Signes Baumanes filmas

No 8. jūnija līdz 19. jūnija Ņujorkā (ASV) notiek Traibekas kinofestivāls, kur starptautiskā konkursa programmā pasaules pirmizrādi piedzīvojušas divas Latvijas filmas – 10. jūnijā pirmais seanss bija Viestura Kairiša spēlfilmai Janvāris, 11. jūnijā – Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmai Mans laulību projekts.

Otrdiena būs nedēļas vēsākā diena

Ciklona dēļ otrdien Latvijas austrumu daļā gaidāmas ne tikai spēcīgas lietavas, bet arī brāzmains vējš un zema gaisa temperatūra, prognozē sinoptiķi.

Jūlijā 59 atkritumu šķirošanas laukumos varēs bez maksas nodot veco elektrotehniku

No 1.līdz 31.jūlijam notiks kampaņas "Elektrotehnikas šķirošanas tūre" otrais posms, kura laikā iedzīvotāji uzkrāto tehniku aicināti nogādāt uz kādu no 59 atkritumu šķirošanas laukumiem visā Latvijā, lai veicinātu savu laiku nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nodošanu otrreizējā pārstrādē, aģentūru LETA informēja AS "Latvijas Zaļais punkts" pārstāvji.

Polijas prezidents mudinājis Šolcu un Makronu apmeklēt Buču un Irpiņu

Polijas prezidents Andžejs Duda mudinājis Vācijas kancleru Olafu Šolcu un Francijas prezidentu Emanuelu Makronu apmeklēt Ukrainā vietas, kurās Krievijas karaspēks pastrādājis zvērības pret civiliedzīvotājiem, tai skaitā Buču un Irpiņu, kas atrodas netālu no Kijivas.

Notiks skatuves mākslas tulkojumu antoloģijai veltīta diskusija

Ceturtdien, 16. jūnijā, Ģertrūdes ielas teātra telpās, Ģertrūdes ielā 101a, Rīgā, plkst. 19.00 notiks Skatuves mākslas tulkojumu antoloģijas otrā posma noslēguma diskusija ar teātra nozares profesionāļu dalību, kuru varēs arī vērot tiešsaistē, informēja Latvijas Kultūras akadēmijas sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Aija Melbārde.

Vienā maisā trīs sporta veidi © DIENA

Maldīgs ir priekšstats, ka visu dienu jāpeld, jābrauc ar riteni un jāskrien, – nodarboties ar triatlonu iedrošina šī sporta veida Latvijas cerība Artūrs Liepa (18).

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina apmeklēt vasaras ekskursijas

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9) šovasar aicina apmeklēt muzeja speciālistu vadītās tematiskās ekskursijas, kas veltītas dažādiem Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa dzīves un daiļrades aspektiem. Pirmā ekskursija Rozentālu vasaras – stāsts par Jaņa un Ellijas Rozentālu atpūtas periodiem gan Latvijā, gan Somijā – notiks 15. jūnijā plkst. 18.00.

Sācies starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot

Sācies ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot, kas ar daudzveidīgu izrāžu, dejas īsfilmu un meistarklašu programmu norisināsies dažādās Rīgas vietās un noslēgsies 21. jūnijā Stāmerienas pilī.

Noslēpumainais zvaigžņoti svītrainais © DIENA

Pirms 245 gadiem tika apstiprināts ASV zvaigžņoti svītrainais karogs, kura dizaina pamata elementi saglabājušies līdz pat mūsdienām. Tikai zvaigžņu, kas simbolizē štatu skaitu, tagad karogā ir krietni vairāk – 50 sākotnējo 13 vietā.

Mogotel: Viesnīcu nozarē tuvākajā laikā cenas, visticamāk, nepalielināsies

Neskatoties uz straujo izmaksu kāpumu, viesnīcu nozarē tuvākajā laikā cenas, visticamāk, nepalielināsies, taču notiek viesnīcu segmentācija lētajā un luksusa virzienā, intervijā aģentūrai LETA stāstīja Latvijas viesnīcu operatora SIA "Mogotel" attīstības direktors Ivans Dokicāns.

Paziņoti Pētera Vaska jauno komponistu konkursa rezultāti

Trešdien, 8. jūnijā, plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā norisinājās tradicionālais Pētera Vaska fonda konkurss sadarbībā ar profesores Selgas Mences vadīto Kompozīcijas katedru un profesores Terēzes Zībertes-Ijabas vadīto Stīgu katedru.

Labvēlīgais tips dodas rudens koncerttūrē Man jau 30

Dabā ir tā iekārtots, ka pēc vasaras seko rudens. Koncertdzīvē – pēc pirmās tūres seko turpinājums. Un vasaras koncertsērijas Man jau 30 rudens metiens notiks 11. septembrī Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē, 17. septembrī teātra namā Jūras vārti Ventspilī, 1. un 2. oktobrī VEF Kultūras pilī Rīgā, kā arī 30. oktobrī Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Kristiana Fuksa izstāde Istaba nr. 5

Kristiana Fuksa Istaba nr. 5 ir turpinājums instalācijai Istaba nr. 4. Veltījums Marselam Prustam, kas 2021. gada rudenī bija skatāma izstādē Galerija Alma Padures muižā

Politiķi neredz draudus nacionālajai drošībai © DIENA

Ar dažiem margināliem izņēmumiem sabiedrība ir parādījusi aizkustinošu un iedvesmojošu saliedētību atbalstā Ukrainai un devusi politiķiem acīmredzamu pilnvarojumu valsts ārpolitikā un ekonomikā darīt visu, lai stiprinātu drošību, distancējoties no agresīvās Krievijas. Tomēr būtu bezatbildīgi un muļķīgi iedomāties, ka šī ziema ar apkures rēķiniem un inflācijas spirāli nesaļodzīs daudzu izturību, jo nu jau nenovēršami draud ar katastrofu daudzām ģimenēm. Un Krievijas propagandas kanāli un ietekmes aģenti piepalīdzēs samilzt neapmierinātībai ar Latvijas kursu.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10