Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

8. jūnijs, 2022

LUX Skatītāju balvu saņem filma Quo vadis, Aida?

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola trešdien svinīgā ceremonijā pasniedza 2022. gada LUX Eiropas Skatītāju balvu bosniešu režisores Jasmilas Žbaničas filmai Quo vadis, Aida?, informēja Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Naktī daudzviet Latvijā veidosies migla

Naktī uz ceturtdienu daudzviet Latvijā veidosies migla, bet valsts austrumu daļā vietām līs, iespējams pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Gada inflācija maijā Latvijā sasniegusi 16,9%

Patēriņa cenas šogad maijā salīdzinājumā ar aprīli Latvijā pieauga par 4%, bet gada laikā - šogad maijā salīdzinājumā ar 2021.gada maiju - patēriņa cenas palielinājās par 16,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Notiks tradicionālie Rundāles pils muzeja dārza svētki

Pēc divu gadu pārtraukuma Rundāles pils muzejs 2. jūlijā aicina apmeklētājus uz tradicionālajiem dārza svētkiem rožu ziedēšanas laikā. Dienas gaitā notiks spēles, darbnīcas un koncerti bērniem, kā arī amatnieku izstrādājumu, mājražojumu un stādu tirdziņš.

Sarkandaugavā top jauna atpūtas vieta iedzīvotājiem

Šajā vasarā Sarkandaugavas un tuvējo apkaimju iedzīvotājiem būs iespēja baudīt atpūtu jaunizveidotā Sarkandaugavas pludmalē, sakārtotā, zaļojošam parkam līdzīgā vietā pie upes, vien dažus kilometrus no pilsētas centra.

Belvederes operdziedoņu konkurss atkal notiek Latvijā © DIENA

Jau otro reizi Latvijā, vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss. Konkurss šogad svin jau četrdesmito jubileju un tā zīmīgajā jubilejā no 4. līdz 11. jūnijam otro reizi tā noslēdzošās kārtas notiek Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, kur pirms četriem gadiem tās aizritēja ar lieliem panākumiem.

Investors Andris ar savu piemēru aicina doties investīciju pasaulē

Pēdējos gados cilvēki Latvijā vidēji ir kļuvuši krietni turīgāki. Tajā pašā laikā arī inflācija ir uzņēmusi apgriezienus. Tāpēc loģiska vēlme ir savu līdzekļu pirktspējas saglabāšana un to vairošana, nodarbojoties ar investīcijām. Tajā brīdī ir jāsastopas ar aktuālajiem jautājumiem – kā sākt? Ko darīt? Kur meklēt informāciju?

Hanzas peronā uzstāsies Etiopijas džeza leģenda Hailu Mergia

Etiopijas džeza leģenda, instrumentālists, akordeonists ar vairāk kā 60 gadu pieredzi uz skatuves Hailu Mergia kopā ar savu trio uzstāsies Hanzas Peronā 9. jūlija vakarā. Mākslinieka līdz šim vienīgais koncerts Latvijā, ko iespēja dzirdēt dzīvajā izpildījumā.

Izdota tekstilmāksliniekam Egilam Rozenbergam veltīta monogrāfija

Apgāda VIA ARS izdotajā monogrāfijā Egils Rozenbergs apkopota ievērojamā latviešu tekstilmākslinieka piecdesmit gadus garā, panākumiem bagātā daiļrade, tā iepazīstina ar autora gobelēnu tapšanas līkločiem no 20. gadsimta 70. gadiem līdz mūsdienām.

Notiks Baltijas un Ziemeļvalstu mākslas, zinātnes un zaļā dizaina simpozijs par Vairāk nekā cilvēku ekoloģijām

Šīs nedēļas nogalē no 11. līdz 12. jūnijam RIXC rezidencē "Lauki" (Talsu rajonā, mājās "Saliņas") un Irbenes radioteleskopā norisināsies starpdisciplinārs Baltijas un Ziemeļvalstu mākslas, zinātnes un zaļā dizaina simpozijs par Vairāk nekā cilvēku (More-than-Human) ekoloģijām, kura ietvaros norisināsies mākslinieku, zinātnieku un dizaineru vadītas radošās darbnīcas un diskusijas par dabas, atjaunojamās enerģijas, zinātnisko datu un sensoro tehnoloģiju praksi un metodoloģiju, veidojot starpdisciplināru platformu dialogam un plašākām diskusijām par ilgtspējīgas nākotnes vīzijām mākslā, zinātnē un dizainā. Simpoziju organizē Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar starpdisciplināru Ziemeļvalstu-Baltijas mākslinieku, pētnieku un organizāciju tīklu State of the Art (SOTAN).

Merkele taisnojas par savu politiku pret Krieviju

Vācijas bijusī kanclere Angela Merkele aizstāvējusi savu gadiem ilgo uz spriedzes mazināšanu vērsto politiku pret Maskavu, sakot, ka viņai nav par ko atvainoties, pat ja Ukrainas karš met ēnu uz viņas mantojumu.

Nedēļas nogalē gaidāms silts laiks

Šīs nedēļas nogalē Latvijā gaidāms silts laiks, vietām īslaicīgi līs, iespējams pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Siguldas novada pašvaldība plāno atteikties no gāzes apkures

Pēc Siguldas novada pašvaldības vadības rīkojuma ir sagatavots iepirkums un uzsākta dokumentu izstrāde finansējuma saņemšanai, lai pašvaldības esošos īpašumos atteiktos no gāzes apkures. Pāreja uz granulu apkures katliem notiks tajās pašvaldības ēkās, kuras nav pieslēgtas centralizētajai apkurei, un šobrīd apkures nodrošināšanai tiek izmantota gāze.

Kijivā nogādā Azovstaļ aizstāvju mirstīgās atliekas © DIENA

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā nogādāti no okupantu – Krievijas karaspēka – atgūto cīņās rūpnīcas Azovstaļ kompleksā Mariupolē dzīvību zaudējušo Ukrainas karavīru mirstīgās atliekas, atsaucoties uz Azovstaļ aizstāvju ģimeņu asociācijas paziņoto, vēsta UNIAN.

Kalendārs

Jūnijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10