Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

5. augusts, 2023

Cik karstu spējam izturēt? © DIENA

Zinātnisks eksperiments parāda, ka cilvēka ķermenis pie 60% relatīvā gaisa mitruma nespēj sevi dzesēt jau 38 grādu temperatūrā.

Ignalinā kodoltūrisms © DIENA

Stingra kārtība, daudzslāņu apģērbs un ne soļa bez dozimetra. Uzzinot, ka vēl var doties ekskursijā uz slēgto Ignalinas AES, ilgi domāt nevajag – pieteikšanās nav vienkārša, taču iespēja pašam savām acīm redzēt atomelektrostacijas iekšieni ir šo grūtību vērta.

Nevēlos būt kāda cita © DIENA

Esmu daudzas kultūras un valstis vienlaikus, saka aktrise Patrīcija Klārksone (63), kuras dzīslās rit arī lietuviešu asinis. Šogad viņa vadīja Karlovi Varu kinofestivāla žūriju, bet stāsta arī par sievietes lomu, sevis apzināšanos un pārmaiņām Holivudā.

Ātruma cilts: Timrots pēta RAF busiņu vēsturi

Pēc vasaras atvaļinājuma Diena.lv un LMT Viedtelevīzijas saturā atgriežas raidījums Ātruma cilts. Šoreiz Pauls Timrots devies izpētīt Rīgas Autobusu fabrikas (RAF) un tās slaveno mikroautobusu vēsturi. RAF nodarbojies ar dažādām lietām, ieskaitot elektromobiļu būvēšanu Maskavas pazemei un katafalkus Vjetnamai, un tikpat kolorīti ir arī rūpnīcas komandas stāsti.

FOTO: Dzīvnieki meklē mājas © DIENA

Kā katru nedēļu, publicējam fotoattēlus ar dzīvniekiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nonākuši patversmē, bet ļoti gribētu atrast sev jaunas mājas un gādīgus saimniekus.

Darbarūķis arī līdera lomā. Intervija ar basketbolistu Rolandu Šmitu © DIENA

Viena no Latvijas basketbola pēdējo gadu stabilākajām vērtībām Eirolīgas līmenī bijis valmierietis Rolands Šmits (28), kurš pēc četriem gadiem zvaigžņotā Barcelona sastāvā aizvadītajā sezonā sevi pieteica starp līderiem ģeogrāfiski dzimtenei daudz tuvākajā Kauņā. Krietni lielāka loma Žalgira sastāvā vairojusi pārliecību par saviem spēkiem arī pirms šovasar gaidāmās Latvijas izlases debijas Pasaules kausa finālturnīrā. Roli ne bez grūtībām atrodam Šampētera nomalē paslēptajā Depo sports zālē, kur pirms valstsvienības treniņnometnes sākuma uzbrucējs teju kā slepenā bunkurā lēja sviedrus individuālajos treniņos trenera Mārtiņa Gulbja vadībā.

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10