Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

26. augusts, 2023

Atrod libido slēdzi © DIENA

Cilvēku dzimumtieksmi ietekmē daudz un dažādi faktori, kuru vidū ir gan fiziskā ķermeņa pašsajūta, gan psiholoģiski signāli. Taču, iespējams, zinātnieki pētījumos ar peļu tēviņiem to smadzenēs atraduši libido "ieslēgšanas slēdzi".

Brīnumi no dārza © DIENA

Garšu, krāsu, formu un struktūru daudzveidība – tādas ir augusta beigu noskaņas. Visa Latvija norakusi vai tūdaļ noraks kartupeļus, sakņu dārzos un siltumnīcās ražo visi, kam nav slinkums vai apnikuši tropiski savādie laikapstākļi, un mēs varam tikai priecāties par dārza un dabas dāsnumu. Šoreiz – interesanti kartupeļu salāti un pildīti patisoni!

Grandiozākā vulkāna eksplozija vēsturē © DIENA

Pirms 140 gadiem zemeslodi satricināja līdz pat šim laikam nepārspēta stipruma sprādzieni – pēc vairākus mēnešus ilga izvirduma eksplodēja Krakatau vulkāns Indonēzijā, radot dažādus klimata fenomenus visā pasaulē. Saliņa, uz kuras atradās vulkāns, kļuva par kalderu, kuru klāja Zunda šauruma ūdeņi, taču pagājušajā gadsimtā šajā vietā radās jauna vulkāniska sala ar arī pašlaik aktīvu vulkānu. To aplūkot tagad ir iespēja tiem basketbola līdzjutējiem, kuri klātienē dosies atbalstīt Latvijas izlasi Pasaules kausa izcīņā. Mūsējo spēles notiks Džakartā, no kuras līdz Zunda šaurumam ir tikai ap 150 kilometriem.

Samīlēties Slīterē © DIENA

Mikimauši, ekursātani un citas radības Slīteres Nacionālā parka simt gados – tieši tik apaļu jubileju svin Latvijas valsts pirmā īpaši aizsargātā dzimtās dabas pērle.
Reklāmraksts

Aizkari - stilam un funkcijai

Aizkari ir pastāvējuši praktiski tik ilgi, cik ilgi cilvēki ir dzīvojuši mītnēs. Pirmie dokumentētie aizkari bija veidoti no dzīvnieku ādas, kas tika pārvilkti pāri logiem un ieejām, lai aizsargātos no ārpasaules un saglabātu siltumu. Par laimi, 3400 gadus p.m.ē. ēģiptieši veicināja tekstilrūpniecības attīstību, radot vērpšanas un aušanas metodes. Šis process sākās ar linu un vēlāk tam jau pievienojās kokvilna, zīds un vilna. Lai gan audumi sākotnēji tika radīti apģērbam, aristokrātija sāka tos labprātāk izmantot kā aizkarus un atteicās no dzīvnieku ādās izmantošanas, jo tie bija tīkamāki acīm. Šajā laikā, aizkaru vienīgais mērķis bija saglabāt siltumu. Lai palīdzētu saglabāt siltumu, tos novietoja virs logiem, uz sienām un ap gultām. Ja gultas tika izvietotas lielākās telpās, kas kalpoja vairākiem mērķiem, aizkari bija paredzēti, lai saglabātu siltumu miega laikā vai nodrošinātu privātumu, tomēr tie bieži vien bija arī simbols turībai.
Reklāmraksts

Neveselīgas pāru attiecības: kāpēc daži izvēlas tajās palikt

Bažas par attiecībām ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki apmeklē kādu no garīgās veselības speciālistiem. Cilvēku attiecības ir sarežģītas - emocijas un uzvedība var sapīties nesaprotamā veidā. No zinātnes un psiholoģijas viedokļa, neveselīgu attiecību fenomens atklāj virkni psiholoģiskos faktorus, piemēram, piesaistes dinamiku un kognitīvos mehānismus, kas veicina šo sarežģīto situāciju.

Cer panākt, ka "spēle" ies. Saruna ar Eviku Siliņu © DIENA

Demisionējušās valdības labklājības ministre un Jaunās Vienotības izvirzītā premjera amata kandidāte Evika Siliņa (48) par to, kāpēc, viņasprāt, šai valdībai neizdevās, kāpēc pati ir pārliecināta, ka nebūs "Kariņš 2.0", un par to, ka vairs nebūs neviena ēnā.

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10