Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

8. augusts, 2023

Notiks pirmā izglītības iedvesmas konference Izaugsmes kods

Rīgas Tehniskās universitātes telpās no 17. – 18. augustam notiks Junior Achievement Latvia rīkota izglītības iedvesmas konference skolotājiem, kā arī skolu un izglītības pārvalžu vadītājiem Izaugsmes kods, kas veltīta mūsdienīgiem izglītības risinājumiem ceļā uz izcilību. Konference ir bez maksas un skolotāji aicināti tai reģistrēties tikai vēl šonedēļ līdz 10. augustam.

Rokoperas Lāčplēsis jaunais iestudējums 14. oktobrī izskanēs Arēnā Rīga

Vizuāli krāšņi un emocionāli iespaidīgi Lielvārdes parkā nesen izskanēja Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas Lāčplēsis jaunais iestudējums, atzīmējot Andreja Pumpura eposa Lāčplēsis 135. gadadienu, kā arī leģendārās rokoperas 35. gadskārtu. Pēc daudzu skatītāju lūguma un aicinājumiem jau 14. oktobrī Arēnā Rīga būs redzama atkārtota rokoperas jauniestudējuma izrāde un zīmīgi – tā notiks Zigmara Liepiņa dzimšanas dienā, tādējādi noslēdzot komponista 70.jubilejas gadu un ievadot jaunu radošās darbības ciklu.

Regbija attīstībai šogad izveidots Baltijas čempionāts

Papildu ierastajai spēcīgākajai Baltijas valstu regbija līgai – Baltijas Top līgai – šogad ir izveidota vēl viena regbija līga, kas veicinās regbija attīstību Latvijā un Lietuvā - Baltijas čempionāts regbijā, kur piedalīsies RK Livonia otrā komanda un vēl trīs citas Latvijas vienības.

Unikāla un talantīga © DIENA

Viņu kaitina salīdzinājums ar divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu, jo viņa ir Veronika – unikāla un īpaša. BMX riteņbraucēja Veronika Monika Stūriška (17) strauji uzziedēja pērnvasar, kad, būdama pirmā gada juniore, dažās sacensībās brauca pat ātrāk nekā olimpiskā sporta veida elites grupas dāmas. Jaunā sportiste atzīst, ka mācīties vēl nepieciešams daudz, tomēr viņas apņēmība, spīdošās acis un attieksme ļauj cerēt, ka ar trenera Ģirta Kātiņa rokām var tikt noslīpēts spožs dimants.

Gada inflācija jūlijā Latvijā samazinājusies līdz 6,4%

Patēriņa cenas šogad jūlijā salīdzinājumā ar jūniju Latvijā pieauga par 0,7%, bet gada laikā - šogad jūlijā salīdzinājumā ar 2022.gada jūliju - palielinājās par 6,4%, kamēr mēnesi iepriekš gada inflācija bija 7,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Stihija nodarījusi plašus postījumus; elektroapgādes atjaunošana klientiem var aizņemt ilgāku laiku

AS Sadales tīkls turpina darbu pie spēcīgā negaisa izraisīto elektrotīkla bojājumu novēršanas. Dabas stihija, kas ārkārtīgi spēcīgam vējam līdzi nesa arī zibeņošanu, lielgraudu krusu un lietu, ir radījusi ļoti plašus postījumus – otrdien pusdienlaikā visā Latvijas teritorijā joprojām reģistrēti ap 1000 bojājumi vai to pieteikumi no klientiem. Elektroapgāde patlaban traucēta aptuveni 8000 klientiem, visplašāk Madonas, Dobeles un Tukuma novadā. Bojājumi ir sarežģīti, nereti ir apgrūtināta arī piekļuve bojājuma vietai, tāpēc elektroapgādes atjaunošana atsevišķos gadījumos var aizņemt būtiski ilgāku laiku, nekā ierasts ikdienā.

Vētrā visvairāk cietuši Zemgales meži

7. augusta krusas un vēja bojājumos visvairāk ir cietusi Zemgales virsmežniecības teritorija. Samērā lieli postījumi konstatēti arī Vidzemes reģionā, kur plosījās spēcīgs vējš ar lietu. Joprojām notiek mežaudžu bojājumu apzināšana visā Latvijas teritorijā, ko traucē ar kokiem aizgāztie ceļi, informē Valsts meža dienests.

Apgāds Mansards izdod Arnalda Indridasona detektīvromānu Klusēšana

Arnalds Indridasons (Arnaldur Indriðason, dz. 1961) tiek dēvēts par islandiešu literatūras fenomenu. Viņs ir vairāk nekā divdesmit romānu, tostarp vienpadsmit detektīvromānu, autors, to galvenais varonis ir atjautīgais kriminālpolicijas izmeklētājs Erlends un viņa komanda. Detektīvromāns Klusēšana parāda, kā, sabrūkot sociālajām vērtībām, rodas labvēlīgi apstākļi vardarbībai ģimenē.

Tukumā no ezera izcelts miris cilvēks

Pirmdienas rītā Tukumā no Melnezera glābēji izcēla mirušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Prezidenta balvu ieguvušais Rumbenieks sola labot Fadejeva sacensību rekordu

Pirms došanās uz pasaules čempionātu vieglatlētikā, kas no 19. līdz 27. augustam norisināsies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, soļotājs Arnis Rumbenieks savu skatītāju priekšā ar skaļām ovācijām izcīnījis jau astoto uzvaru Prezidenta Balvā, bet kausu ieguvis pirmo reizi. Pasaules čempionātam kā pirmais no Latvijas vieglatlētiem kvalificējušais valmierietis sola labot Aigara Fadejeva sacensību rekordu.

Vētras laikā cietuši vairāki cilvēki, bet viens gājis bojā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) pirmdien bija jāpalīdz vairākiem cilvēkiem, kuri cietuši no krusas, bet viens cilvēks gājis bojā, otrdien LTV raidījumā Rīta panorāma teica veselības ministre Līga Meņģelsone.

Navaļnijs 18.reizi ievietots soda izolatorā

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs uzreiz pēc tam, kad viņam pasludināts spriedums "ekstrēmisma" lietā, ievietots soda izolatorā, sociālajā tīklā Twitter pavēstīja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša, norādot, ka šī ir jau 18.reize, kad opozicionārs ievietots karcerī.
Reklāmraksts

Kas notiek aiz durvīm: viena diena veterinārās klīnikas praksē!

Šķiet ikvienam ir kaut neliels priekšstats par to, kāda ir ārstu un citu ārstniecības speciālistu ikdiena slimnīcās, poliklīnikās un ārstu praksēs. Taču tikai nelielai daļai cilvēku, pat tiem, kuriem mājās ir vairāki mājas mīluļi, ir izpratne par to, kā noris darbs veterinārās medicīnas iestādēs.

Sudraba meitenes © DIENA

Basketbolistes pirmo reizi vēsturē spēlē Eiropas čempionāta finālā.

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10