Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

13. augusts, 2023

Kas ietekmē iesauļošanās ātrumu © DIENA

Viens cilvēks jau pēc pāris saulē pava ­ dītām stundām uz ādas pamana izteiksmīgi sārtu vai brūnganu toni, bet citam iedegums parādās tikai pēc vakara dušas vai pat otrā dienā. Kādēļ tā?

Slavenie baltie © DIENA

Ar šo sleju pabeigšu savu seriālu par Eiropas slavenākajām baltvīna vīnogu šķirnēm, no kurām lielu daļu tagad audzē arī Jaunajā Pasaulē.

Ļebedevam Rīgā 11.vieta Grand Prix posmā spīdvejā

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Biķernieku kompleksās sporta bāzes trekā ieņēma 11.vietu pasaules čempionāta jeb Grand Prix posmā, bet uzvaru svinēja poļu sportists Bartošs Zmarzliks.

ASV Mičiganas štatā atklāj Latvijas ielu

12. augustā ASV Mičiganas štata Greilingas bāzē Latvijas un ASV Mičiganas Nacionālās gvardes partnerības 30. gadadienas svētku pasākumu laikā ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris un Mičiganas Militāro un veterānu lietu departamenta direktors ģenerālmajors Pols Rodžers un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš svinīgā ceremonijā atklāja Latvijas ielu.

FOTO: Zvaigžņu lietus Lielajā Ķemeru tīrelī

Naktī uz svētdienu bija vērojams krāšņākais zvaigžņu lietus - Perseīdu meteoru plūsma. Ne tikai Jūrmalas pludmalē, bet arī Lielajā Ķemeru tīrelī varēja noķert krītošās zvaigznes. Zvaigznes vērot un īpašo atmosfēru izbaudīt bija sabraukuši daudzi, un apmeklētāju plūsma daudz neatšķīrās no dienas laika. Zvaigžņu lietu Lielajā Ķemeru tīrelī iemūžināja Jūrmalas pašvaldības fotogrāfs Artis Veigurs.

Noķert idejas gaisā © DIENA

Kultūras mantojums ir dzīvs tad, ja nepārtop par muzejvērtību, kas glabājas vien glāžu skapjos vai pūralādēs un ko drīkst aplūkot tikai no atstatuma, teju vai elpu aizturot. Arī tautastērps – vai nu senču mantots, paša darināts, vai komplektēts – pa īstam uzmirdz tik tad, kad tiek uzvilkts un ar to iziets ļaudīs. Dziesmu svētku tautastērpu skate ir viena no tādām īpašām vietām, un arī šogad tajā piedalījās studijas Dzilna dalībnieces, piedāvājot īpašu kolekciju – pilsētnieku tērpus, kuri tapuši, pirms tam smalki izpētot konkrētā laika modi un tradīcijas.

Joki palīdz pārvarēt bailes © DIENA

Skatuve laikam mani izglāba, atzīst ukrainis Andrijs Danilko (49) jeb Verka Serdjučka, kas uzstāsies ar koncertu arī vondersalā Rīgā 16. augustā. Sarunā ar SestDienu viņš dalās pārdomās gan par ironijas nozīmi, gan to, kāpēc skatuves māksliniekiem par sevi nekad nevajag atklāt pārāk daudz.

FOTO: Šie dzīvnieki meklē gādīgus saimniekus! © DIENA

Ar laikraksta Diena un portāla Diena.lv starpniecību ceram atrast šiem dzīvniekiem jaunas mājas un gādīgus saimniekus. Aplūko bildes galerijā - ja nu kāda ķepaiņa bilde tevi uzrunā un pavisam drīz tiksi pie jauna drauga?

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10