Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

6. augusts, 2023

Skujiņš izcīna astoto vietu pasaules čempionāta grupas braucienā

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien Glāzgovā izcīnīja augsto astoto vietu pasaules čempionāta grupas braucienā, kamēr par čempionu kļuva nīderlandietis Matjē van der Pūls, kuram titulu izcīnīt neliedza piedzīvotais kritiens pēdējā aplī.

Mūks, kurš (ne-)izgudroja šampanieti © DIENA

Pirms 330 gadiem benediktiešu mūks Pjērs Perinjons esot izgudrojis šampanieti. Taču izrādās, ka šis stāsts ir vien vēlākos gadsimtos radies mīts, lai gan Tēvam Perinjonam patiešām ir lieli nopelni Šampaņas baltvīna, arī dzirkstošā, kvalitātes uzlabošanā.

Latvijas kvartets cīņā ar pasaules varenajiem: klāt PČ grupas brauciens

Svētdien vairāk nekā septiņu stundu garumā Skotijā noskaidrosies pasaules čempions šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā vīru elitei. Latviju sacensībās pārstāvēs visi šobrīd vadošie mūsu braucēji – Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš un Mārtiņš Pluto. Sacensību sākums pulksten 11:30 pēc Latvijas laika. Tiešraide kanālā Eurosport1.

Sestdienas receptes: Dārzeņu svētki © DIENA

Šomēnes baudīsim mūsu pašu lauku un dārzu ražu – pamatā dārzeņus, kas ir neskaitāmās variācijās, bet parādīsies vēl pa kādai ogai un auglim, arī zivis un gaļa netiks pamestas novārtā. Šoreiz bagātīgais dārzeņu sautējums un garda zivju zupa!

FOTO: Noslēdzies festivāls Summer Sound 2023

Šajā nedēļas nogalē, divu dienu garumā ar vairāk nekā četrdesmit pašmāju un ārvalstu mūziķu priekšnesumiem krāšņi noritēja Baltijas lielākais pludmales festivāls Summer Sound 2023, uzstādot kārtējo apmeklējuma rekordu. Precīzs skaits festivāla organizētājiem vēl nav zināms, bet tas noteikti pārsniedz aizvadītajā gadā sasniegtos 40 000 viesu.

Klasiskie baltie © DIENA

Pagājušajā reizē stāstīju par vienu no slavenākajiem baltvīniem – Sauvignon Blanc. Tagad stāstu turpināšu par citiem slaveniem baltvīniem.

Interešu sadursmes punkts – Āfrika © DIENA

Rietumvalstīs aizvien lielāku satraukumu raisa Krievijas pieaugošā ekonomiskā un ģeopolitiskā ietekme Āfrikas kontinentā, kuras palielināšanās notiek uz rietumvalstu un pirmām kārtām Francijas rēķina. Maskavai Āfrikā acīmredzami ir savi ilgtermiņa stratēģiskie plāni. Kādi tie ir, un kādēļ daudzas Āfrikas valstis pozitīvi reaģē uz Krievijas sadarbības piedāvājumiem?

Jāsporto visu mūžu. Saruna ar IZM ministri Andu Čakšu © DIENA

Lai Latvijā samazinātos priekšlaicīga mirstība, bērniem un jauniešiem fiziskās aktivitātes jāiemīl jau skolas laikā, uzsver izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. "Reizēm grūti iedomāties, ka, šodien investējot 10 vai 20 miljonu, pēc 5–6 gadiem mēs ietaupīsim 150 miljonu, ko nevajadzēs papildus ieguldīt dārgās izmeklēšanas metodēs, jo cilvēki būs veselīgāki," stāsta par sportu atbildīgā ministre, uzsverot, ka tieši bērnu un jauniešu fiziskā attīstība viņai ir prioritāte. Tomēr aizmirstas netiek arī citas jomas, un ministre sola strādāt, lai nozares finansējums turpmāk būtu ar skaidri pieaugošu tendenci.

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10