Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

12. augusts, 2023

Dimantus tuvāk nes magma © DIENA

Lai gan Merilina Monro jau sen dziedāja, ka dimanti ir meiteņu labā ­ kie draugi, to izcelsme zinātniekus mulsinājusi vismaz gadsimtu. Izskatās, ka nu beidzot rastas atbildes.

Karaliskā kluba uzmanības lokā © DIENA

Kļuvis par Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas sava vecuma grupas vērtīgāko spēlētāju un jau bijis parādīties slavenajam Spānijas klubam Madrides Real, Markuss Jahovičs (13), tāpat kā visi viņa vienaudži, sapņo par augstiem mērķiem. Viņš ir basketbolists otrajā paaudzē un apņēmies, ka jau nākamgad cīņā viens pret vienu būs labāks par savu tēti.

Sakņupuši pie ekrāna © DIENA

Izveidots valstu saraksts, kuru iedzīvotāji visvairāk cieš no viedierīču izmantošanas izraisītām spranda sāpēm.

Dārzeņi un sēnes © DIENA

Dārzeņu pārpilnība ir zenītā, un jāsaka, kā ir, – ļoti grūti izvēlēties, kurus izcelt jaunās receptēs. Turklāt augļi un ogas paliek, gaidot rindā, jo dārzeņi man tuvāki un tieši tagad tie ir tik tvirti un jauni, tāpēc jāļaujas baudīšanai. Šonedēļ sanāca būt tirgū, un, lūk, – pākšu pupas ar bekonu un mini patisoni ar gailenēm!

Augusta tomātu slavinājums © DIENA

Ja augustā mājās nav vietējos dārzos (nevis lielveikalā!) augušu tomātu, var droši apgalvot, ka mājās nav nekā.

Kā auto tika pie numurzīmēm © DIENA

Pirms 130 gadiem Parīze kļuva par pirmo vietu pasaulē, kur tika ieviesta motorizēto transporta līdzekļu reģistrācija un noteikts, ka spēkratiem jāpiestiprina identifikācijas plāksnītes – mūsdienās pašsaprotamo numurzīmju priekšteces.

Arī zīmolu tirgū pārmaiņas © DIENA

No Lamborghini vai Ferrari automašīnām līdz Prada vai Gucci apģērbiem un vēl citiem skaļiem vārdiem – luksusa zīmoli ir pazīstami visā pasaulē, un šis tirgus par spīti ekonomikas problēmām un inflācijai šobrīd piedzīvo uzplaukumu. Arī nākotnes perspektīvas šajā jomā tiek zīmētas rožainās krāsās. Cits jautājums – kas no tā būs ieguvēji, kas – zaudētāji.

Kur pazūd meitenes © DIENA

Juris Sējāns par grupas Menuets 55 gadiem, pretošanos bekvokālam, mukšanu no milicijas un par to, ko māk un ko nemāk jaunie mūziķi.

Ātruma cilts: Melderu piedzīvojumi F1 Barselonā

Diena.lv kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā raidījuma Ātruma cilts jaunāko sēriju. Tās viesi ir Lueta Laura un Valdis Melderi, kuri īstenojuši kopīgu sapni ­– pirmo reizi apmeklējuši F1 posmu Barselonā.

Kam noderīgs saulaini ziedošais biškrēsliņš

Senlaikos biškrēsliņam piedēvētas jaunību un pat nemirstību sološas īpašības. "Mūsdienās paļauties uz šādu apsolījumu nebūtu prātīgi, taču pret parazītiem, gremošanas traucējumiem un pat pret kodēm biškrēsliņš noteikti var būt noderīgs," teic Mēness aptiekas farmaceite Linda Fevraļeva. Parastā biškrēsliņa aktīvajām vielām piemīt antiseptiskas un spazmas mazinošas īpašības.

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10