Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

9. augusts, 2023

No spēles līdz trasei © DIENA

Piedod, puisi, kas istabā spēlē videospēles, tu taisies iesēsties raķetē, kas traucas ar trīssimt divdesmit kilometriem stundā? – 11. augustā uz lielajiem ekrāniem iznākošā filma Gran Turismo. No spēles līdz trasei atbild ar apstiprinošu "jā". Tas ir patiesos notikumos balstīts stāsts par Janu Mardenborovu, kurš kļūst par GT Academy dalībnieku, lai videospēļu stūri nomainītu pret īstu un pacīnītos par iespēju piedalīties autosacīkstēs.

Aptauja: Trešdaļa Latvijas jauniešu vēlas algu virs 1500 eiro jau šobrīd

Apmēram trešdaļa jeb 30% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem savas zināšanas un pieredzi vērtē augstu un atzīst, ka jau tagad viņi pelnījuši algu virs 1500 eiro "uz rokas", aģentūru LETA informēja SEB bankas pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Kariņš piedāvā saglabāt esošo koalīciju, pārdalot trīs ministru portfeļus

Lai valdība strādātu dinamiskāk, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) rosina Nacionālās apvienības (NA) politiķim Rihardam Kolam ieņemt ārlietu ministra amatu, Apvienotajam sarakstam (AS) pārņemt Ekonomikas ministrijas (EM) un Jaunajai vienotībai (JV) - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību.

Aptauja: sieviešu vidū ir divreiz vairāk peldēt nepratēju nekā starp vīriešiem

Mēness aptiekas un pētījumu aģentūras Norstat veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vairums iedzīvotāju – 72% peldi sāk lēnām ieejot ūdenī, tikai nedaudzi – 4% atzinuši, ka ūdenī ielec ar galvu pa priekšu vai taisnām kājām. Ja lēnām ūdenī ieiet 74% sievietes un 69% vīriešu, tad aptaujāto sieviešu vidū nav tādu, kuras peldei ūdenī lektu uz galvas. Toties starp sievietēm ir divreiz vairāk to, kuras neprot peldēt.

Jūras droni ieņem arvien nozīmīgāku lomu karā

Jūras droni ieņem arvien nozīmīgāku lomu karā un var tikt izmantoti pret Krievijas jūras apgādes līniju vājākajiem posmiem, secinājusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Orķestris Rīga jaunnedēļ atklās koncertu sēriju Rīgas Domā

Orķestris Rīga uzsāk jauno koncertsezonu, kuru augustā ieskicē koncertu sērija Vasaras klasika Rīgas Domā. Jau jaunnedēļ, 15. augustā plkst. 19.00, skanēs pirmais koncerts Bahs, Respīgi, Ravēls, piedaloties diriģentam Aināram Rubiķim un ērģelniecei Vitai Kalnciemai.

Objektu manipulācijas. Nākamnedēļ notiks festivāls Re Rīga!

Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā Re Rīga! šogad galvenā uzmanība veltīta klaunādes, objektu manipulācijas un žonglēšanas izrādēm. Festivāls norisināsies no 15. līdz 20. augustam Rīgas cirkā un pilsētvidē – Vērmanes dārzā, informēja organizatoru pārstāve Zane Volkinšteine.

Madonā pārspēts 9.augusta aukstuma rekords

Trešdien līdz plkst.5 minimālā gaisa temperatūra Madonas novērojumu stacijā bija +6,1 grāds, un tas ir jauns 9.augusta aukstuma rekords šajā vietā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Upēs daudzviet kāpis ūdens līmenis

Lielā daļā Latvijas upju nedaudz paaugstinājies ūdens līmenis, straujāk tās kāpis valsts vidienē, kur bijuši stiprākie nokrišņi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kalendārs

Augusts, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10