Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Āfrika

ASV pretojas Ķīnas dominancei Āfrikā

Ar aicinājumu afrikāņiem nemesties apskāvienos autoritārām lielvarām ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien noslēdza turneju Āfrikā. Tās laikā augstā amatpersona apliecināja, ka ASV prezidents Donalds Tramps ir gatavs slēgt abpusēji izdevīgus darījumus ar Āfrikas valstīm. Tomēr eksperti ir pārliecināti, ka pašreizējo Baltā nama administrāciju šī pasaules daļa interesē tikai tādēļ, lai neļautu tur izvērsties Ķīnai.

Angolas "princese" atmaskota

Bijušais marksistu revolucionārs Žuzē Eduardu duš Santušs 38 gadus vadīja Āfrikas valsti Angolu. Kad 2017. gadā viņš atstāja prezidenta amatu, Santušs, viņa ģimene un pietuvināto loks faktiski kontrolēja Angolas ekonomiku, kas ir atkarīga no naftas eksporta. Bijušā prezidenta meita Izabela duš Santuša ir uzkrājusi tik daudz naudas, ka tiek uzskatīta par visbagātāko sievieti Āfrikā. Tas viņai pavēra iespēju apgrozīties pasaules ietekmīgāko cilvēku vidū.

Ķīna sola finansiālus labumus Āfrikai

Pekinā otrdien noslēdzās Ķīnas un Āfrikas valstu vadītāju samits, kura laikā pasākuma namatēvs – komunistiskās valsts prezidents Sji Dzjiņpins – apsolīja kontinenta attīstībā tuvākajos trīs gados ieguldīt papildu 60 miljardus dolāru (52 miljardi eiro). Ķīnas puse sanāksmes laikā deklarēja, ka investēs līdzekļus tikai ekonomiski izdevīgos projektos, tādējādi atbildot kritiķiem, kas Pekinu vaino Āfrikas parādu nastas palielināšanā, lai to izmantotu savas ietekmes vairošanai kontinentā.

Tuvojoties Brexit, briti meklē partnerus Āfrikā

Tuvojoties Apvienotās Karalistes aiziešanas dienai no Eiropas Savienības, tās valdība intensīvāk meklē iespējas panākt divpusējās tirdzniecības vienošanās ar nozīmīgākajiem partneriem pasaulē. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja devusies trīs dienu vizītē uz Āfriku, kur Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), Nigērijā un Kenijā plāno runāt par tirdzniecības sakaru attīstību, investīciju veicināšanu un sadarbību drošības un migrācijas jautājumos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide