Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Āfrika

Ķīna sola finansiālus labumus Āfrikai

Pekinā otrdien noslēdzās Ķīnas un Āfrikas valstu vadītāju samits, kura laikā pasākuma namatēvs – komunistiskās valsts prezidents Sji Dzjiņpins – apsolīja kontinenta attīstībā tuvākajos trīs gados ieguldīt papildu 60 miljardus dolāru (52 miljardi eiro). Ķīnas puse sanāksmes laikā deklarēja, ka investēs līdzekļus tikai ekonomiski izdevīgos projektos, tādējādi atbildot kritiķiem, kas Pekinu vaino Āfrikas parādu nastas palielināšanā, lai to izmantotu savas ietekmes vairošanai kontinentā.

Tuvojoties Brexit, briti meklē partnerus Āfrikā

Tuvojoties Apvienotās Karalistes aiziešanas dienai no Eiropas Savienības, tās valdība intensīvāk meklē iespējas panākt divpusējās tirdzniecības vienošanās ar nozīmīgākajiem partneriem pasaulē. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja devusies trīs dienu vizītē uz Āfriku, kur Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), Nigērijā un Kenijā plāno runāt par tirdzniecības sakaru attīstību, investīciju veicināšanu un sadarbību drošības un migrācijas jautājumos.

Francijas rūpnieks apsūdzēts izmeklēšanā par korupciju Āfrikā

Francijas rūpnieks un miljardieris Vensāns Bolorē trešdien tika apsūdzēts izmeklēšanā par viņa firmai izteiktām apsūdzībām, ka tā palīdzējusi divu Āfrikas valstu prezidentiem uzvarēt vēlēšanās apmaiņā pret izdevīgiem kontraktiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide