Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +5 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Demonstrācijas

Parīzē sākas demonstrācija pret pensiju sistēmas reformu

Turpinoties streikam, kas jau gandrīz divas nedēļas paralizējis Francijas transporta sistēmu, Parīzē otrdien sākusies kārtējā protesta akcija pret prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu.

Brīvības saliņa applūst

Pagaidām vēl plašas pilsoniskās brīvības baudošie Honkongas iedzīvotāji panākuši, ka vietējā līdere iesaldē likumprojektu, kas paredzēja noziedznieku izdošanu Ķīnai. Tas gan nenozīmē protestētāju uzvaru, jo Pekina pēdējos gados arvien agresīvāk ir izrādījusi vēlmi kontrolēt autonomo teritoriju.

Berlīnē šogad notikušas teju 5000 demonstrācijas

Berlīne šogad varētu sasniegt rekordu ar tās ielās sarīkotajām demonstrācijām, kas varētu pārsniegt pagājušā gada rekordu, kad Vācijas galvaspilsētā tika sarīkotas 4959 demonstrācijas.Šogad līdz 17.decembrim notikušas 4901 demonstrācijas un varasiestādes prognozē, ka līdz gada beigām šis skaitlis sasniegs piecus tūkstošus.

Protestu vilnis veļas pār Ungāriju

Budapeštā šonedēļ notikuši jauni protesti pret Ungārijas konservatīvo valdību un tās vadītāju Viktoru Orbānu. Vairāki tūkstoši cilvēku otrdien galvaspilsētas centrā iebilda pret valdības ierosinājumu, kura rezultātā varētu likvidēt Ungārijas privātos pensiju fondus.

Ukrainas parlaments atceļ protestus ierobežojošos likumus

Ukrainas parlaments otrdien atcēlis protestus ierobežojošos likumus, kas lielā mērā bija vainojami situācijas eskalācijā.Par daudz pelto likumu atcelšanu nobalsoja 361 likumdevējs, bet pret bija tikai divi deputāti.Pēc balsojuma par likumu atcelšanu parlamenta sēžu zālē atskanēja aplausi.Jau vēstīts, ka krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES).

Kijevā līst protestētāju asinis

Satraukums, bailes, taču visam pāri dusmas pārņēmušas Ukrainas galvaspilsētu Kijevu, kuru trešdien pāršalca ziņas par pirmajiem bojā gājušajiem protestētājiem. Vismaz trīs cilvēki miruši sadursmēs starp policiju un demonstrantiem, uzjundījot protestētājos niknumu un draudot novest pie tālākas vardarbības eskalācijas.

FOTO/VIDEO: Kijevā šodien nošauti jau divi protestētāji; Berkut uzbrūk barikādēm

Protestētāju un drošības dienestu sadursmju laikā trešdien Kijevā nošauti divi protestētāji, trešdien pavēstīja Ģenerālprokuratūra. Tie ir pirmie bojāgājušie divus mēnešus ilgstošo protestu gaitā. Viena aktīvista līķis ar šautām brūcēm galvā un kaklā atrasts bibliotēkā, kurā aktīvisti ierīkojuši slimnieku izolatoru, pavēstīja prokurori.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide