Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Gaismas pils

LNB simtgades svinībās varēs doties 15 ekskursijas maršrutos pa Gaismas pili

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinībās 31.augustā no plkst.10 līdz 20.30 varēs doties 15 ekskursijas maršrutos pa Gaismas pili, nokļūstot vietās, kur ikdienā apmeklētājiem nav atļauts doties, aģentūru LETA informēja LNB Sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

KM pieļauj prasīt kompensāciju par Gaismas pils bojāto flīžu mainīšanu

Par granīta plākšņu nomaiņu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas atbalsta sienās tiks maksāts no valsts budžeta līdzekļiem, taču, iespējams, par šiem izdevumiem tiks prasītas kompensācijas, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma pauda kultūras ministre Dace Melbārde (NA).Ministrei esot zināms, ka bojātās plāksnes piestiprinātas ar nepareizu tehnoloģiju, tomēr būtu jāņem vērā, ka LNB ēkai nav analoga nekur citur un, acīmredzot, ne viss ir "līdz galam pārdomāts", sacīja Melbārde, piebilstot, ka, iespējams, nav ņemta vērā arī klimatisko apstākļu ietekme uz ēkas risinājumiem un tamlīdzīgi.

Gandrīz zirnekļcilvēki

Mammu, mammu, skaties, īsts Spaidermens! – iesaucās kāds zēns, redzot no mājas laižamies lejā industriālo alpīnistu. Saules akmenī strādājošie pie "zirnekļcilvēkiem" aiz loga jau esot pieraduši. Savukārt Panorama Plaza debesskrāpī, lai gan iedzīvotāji tiek brīdināti jau mēnesi iepriekš, vienmēr atrodas kāds, kas pa dzīvokli staigā pliks.

Profesionāļi apšauba Gaismas pils tīrītāju kvalifikāciju

Žurnāls SestDiena, gatavojot publikāciju augstceltņu tīrīšanu un industriālajiem alpīnistiem, secina, ka saistībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas_ Gaismas pils _tīrīšanas konkursā uzvarējušajiem uzņēmumiem ir vairākas neskaidrības, kas rada bažas par tīrītāju profesionalitāti un kvalifikāciju.

Apbalvoti bibliotekāri - gaismas nesēji

19. aprīlī Gaismas pils Ziedoņa zālē paziņoti un sveikti konkursa Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs uzvarētāji, informēja notikuma pārstāve Olita Pričina-Voitika.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide