Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Gaiziņkalns

LNT: Gaiziņkalna virsotnes dāvinājumu Latvija varētu arī nepieņemt

ASV dzīvojošie Gaiziņkalna mantinieki jau pirms trim gadiem nolēma Latvijai simtgadē uzdāvināt Latvijas augstāko virsotni. Taču dāvinājuma līgums joprojām nav noslēgts, jo tam izrādījies daudz juridisko šķēršļu, turklāt arī dāvinātāja izvirzījusi jaunus nosacījumus, kuru izpildi valsts uzskata par pārāk dārgu. Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele plāno ierasties Latvijā, lai turpinātu šobrīd strupceļā nonākušās sarunas. Ja neizdosies vienoties par kompromisu, par jomu atbildīgais vides attīstības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) pieļauj, ka dāvinājumu Latvija varētu arī nepieņemt, svētdien vēstī LNT Ziņas.

LTV: Valsts krievu miljardierim sarūpē vēl vienu īpašumu Gaiziņa pakājē

Jau vairākus gadus ar Latvijas Balzama īpašnieku, krievu miljardieri Juriju Šefleru saistītas firmas uzpērk īpašumus Gaiziņa apkaimē, Viešura kalna un Kaķīša jeb Viešura ezera krastos. Iepriekš viņa īpašumu apsaimniekotājs publiski apliecinājis, ka miljardierim ap ezeru ir jau vairāk nekā divsimt hektāru zemes, bet apkaimē - ap diviem tūkstošiem hektāru.

Gaiziņkalna virsotne noslīkusi birokrātijā

Vairāk nekā pirms pusgada vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) paziņoja, ka ir panākta vienošanās un Latvijas augstākā virsotne un tās apkārtne pāries valsts īpašumā. Tomēr tas joprojām nav noticis. Virsotnes īpašniece Inese Apele cer, ka līdz valsts simtgadei tomēr to izdosies panākt un kalna galā plīvos Latvijas valsts karogs, bet birokrātija izrādījusies tik liela, ka process būtiski uz priekšu tā arī nav pavirzījies, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Gaiziņkalns paaudzies par pusmetru

Novembrī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ģeodēzisti un kartogrāfi veikuši Latvijas augstākās virsotnes Gaiziņkalna augstuma mērīšanu un aprēķināšanu un konstatējuši, ka tas atrodas 311,94 metrus virs jūras līmeņa.

Ģeodēzisti veic mērījumus, lai precizētu Gaiziņa augstumu

Iespējams, pavisam drīz Latvijas augstākās virsotnes - Gaiziņkalna jeb vienkārši Gaiziņa - augstums vairs nebūs 311,6 metri virs jūras līmeņa. Pašlaik ģeodēzisti veic precizējošus mērījumus, lai pārbaudītu, vai 1904.gadā fiksētie dati aizvien atbilst patiesībai, svētdien vēstīja Latvijas Televīzija.

Gerhards: Gaiziņkalna virsotne tiks uzdāvināta valstij

Pēc tikšanās ar Gaiziņkalna īpašnieci Inesi Apeli vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) paziņojis, ka panākta vienošanās un Latvijas augstākā virsotne un tās apkārtne pāries valsts īpašumā, portālu Diena.lv informē VARAM.

Pusaudzis Gaiziņkalnā lauž abas rokas

Pagājušajā diennaktī ātrās palīdzības mediķi snieguši palīdzību vairākiem cilvēkiem, kuri guvuši traumas, sportojot uz kalniem, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sanita Malēja.Gaiziņkalnā 15 gadus vecs pusaudzis nokritis, braucot ar sniega dēli, un salauzis abas rokas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide