Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Laila Pakalniņa

Uz Franciju dodas Latvijas filmu nozares delegācija

No 14. decembra nedēļas garumā Lesarkā (Les Arcs, Francija) norisināsies kino festivāls, kura uzmanība šogad fokusēta uz Baltijas valstu un Somijas kino. Festivālā tiks demonstrētas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas filmu izlases, trīs projekti atlasīti arī konkursiem industrijas forumā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Šveicē notiks Latvijas kino dienas

29. novembrī Cīrihē sākas Latvijas kino dienas – trīs dienu garumā kinoteātrī Filmpodium tiks demonstrētas 24 filmas, un tā ir pirmā lielākā un žanriski plašākā Latvijas kino skate Šveicē, iekļaujot gan animācijas, gan dokumentālās, gan spēlfilmas. Cīrihē viesosies arī režisoru, scenāristu un mākslinieku grupa no Latvijas, informēja Latvijas Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Intelektuāls baudījums

Uz Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars nomināciju kategorijā Labākā ārzemju filma Latvija ir izvirzījusi režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmu Ausma (2015), kas vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē, padomju laikā, kad tā saukto ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Šajā filmā ir piedalījušies tādi aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Rūdolfs Plēpis, Liena Šmukste un citi.

Ausma pirms goda seansa Splendid palace saņēmusi vēl trīs apbalvojumus

Lailas Pakalniņas spēlfilmas Ausma balvu kolekciju papildinājušas trīs balvas no festivāla _Kinošok - _balvu par labāko režiju, Krievijas kinopreses balvu un alternatīvās žūrijas balvu, kas tiek pasniegta pirms festivāla, infomēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Splendid Palace notiks Pakalniņas filmas Ausma goda seanss

Atzīmējot Lailas Pakalniņas filmas Ausma nonākšanu Eiropas Kino akadēmijas (EFA) šā gada 50 labāko pilnmetrāžas filmu sarakstā, 12. septembrī plkst.19 kinoteātrī Splendid Palace filma Ausma tiks izrādīta īpašā goda seansā, informēja kinoteātra pārstāve Zane Geida.

Spēlfilma Ausma iekļauta 50 labāko Eiropas filmu sarakstā

23. augustā Eiropas Kino akadēmija (EFA) publiskojusi šāgada 50 labāko pilnmetrāžas spēlfilmu sarakstu, no kura tiks izvēlētas nominētās filmas Eiropas Kino akadēmijas balvām par gada labākajiem sasniegumiem kinomākslā. Sarakstā iekļauta arī režisores Lailas Pakalniņas spēlfilma Ausma (Latvijas, Polijas un Igaunijas kopražojums ar Nacionālā Kino centra (NKC) finansiālo atbalstu), un tā ir pirmā reize, kad Latvijas pilnmetrāžas spēlfilma nonākusi tik prestižas balvas pretendentu sarakstā, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide