Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Laila Pakalniņa

Uz Franciju dodas Latvijas filmu nozares delegācija

No 14. decembra nedēļas garumā Lesarkā (Les Arcs, Francija) norisināsies kino festivāls, kura uzmanība šogad fokusēta uz Baltijas valstu un Somijas kino. Festivālā tiks demonstrētas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas filmu izlases, trīs projekti atlasīti arī konkursiem industrijas forumā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Dunas piepildīts klusums

Režisore Laila Pakalniņa stāsta par izsapņotiem sapņiem, makšķernieka pacietību un atgriešanos Červino.

Intelektuāls baudījums

Uz Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars nomināciju kategorijā Labākā ārzemju filma Latvija ir izvirzījusi režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmu Ausma (2015), kas vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē, padomju laikā, kad tā saukto ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Šajā filmā ir piedalījušies tādi aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Rūdolfs Plēpis, Liena Šmukste un citi.

Ausma pirms goda seansa Splendid palace saņēmusi vēl trīs apbalvojumus

Lailas Pakalniņas spēlfilmas Ausma balvu kolekciju papildinājušas trīs balvas no festivāla _Kinošok - _balvu par labāko režiju, Krievijas kinopreses balvu un alternatīvās žūrijas balvu, kas tiek pasniegta pirms festivāla, infomēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Splendid Palace notiks Pakalniņas filmas Ausma goda seanss

Atzīmējot Lailas Pakalniņas filmas Ausma nonākšanu Eiropas Kino akadēmijas (EFA) šā gada 50 labāko pilnmetrāžas filmu sarakstā, 12. septembrī plkst.19 kinoteātrī Splendid Palace filma Ausma tiks izrādīta īpašā goda seansā, informēja kinoteātra pārstāve Zane Geida.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide