Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Latgaliešu kultūras balva Boņuks

Foto: Nebaidieties radīt! Sadala Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks

"Lai skan! Lai Latgale skan! Lai skan savos vīros! Lai skan savās sievās! Lai Latgale skan mūsu bērnos!" pagājušās nedēļas izskaņā Latgales vēstniecībā Gors notikušajā Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonijā sacīja diriģents Jānis Mežinskis, kura vadītais vīru koris Graidi saņēma mālā veidoto statueti par panākumiem XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursa finālā Koru kari.

Pasniegtas Boņuks 2023 balvas

Latgales vēstniecībā Gors 2. marta vakarā notika svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonija, kur tika godināti desmit balvas ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības latgaliešu kultūrā 2023. gadā, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu ilggadējam Krāslavas kultūras darbiniekam Jāzepam Dobkevičam. Par simpātijas balvas – Žyks – saņēmēju kļuva – Baltinavas teātris Palādas.

Acis redz, sirds – deg. Boņuks 2022 – cilvēkiem, kas Latgali padara skaistāku, lielāku un labāku

Kas ir tās lietas, ar ko vispār asociējas Latgale un latgaliskais? Vai tas noteikti ir cilvēks, kurš dzīvo ezera krastā un uzglūn ceļa malā katram garāmbraucējam, lai savā "gostmīlībā" tūlīt saķertu un vestu uz savām mājām piedzirdīt ar šmakovku? Ar šādu asprātīgu izaicinājumu ierastajiem "tviter stereotipiem" par publisko latgalieša tēlu vakara vadītājs aktieris Jānis Kronis Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē 4. martā iesāka Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremoniju.

Pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks

Latgales vēstniecībā Gors 4. marta vakarā notika svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonija, kur tika godināti desmit balvas ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2022. gadā, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu fotomāksliniekam Igoram Pličam.

Latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks 2022 par mūža ieguldījumu saņems fotomākslinieks Igors Pličs

Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2022 pasniegšanas ceremonijā, kas norisināsies 4. martā Latgales vēstniecībā Gors, par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts fotomākslinieks, fotovēsturnieks, Latgales fotogrāfu biedrības dibināšanas iniciators un priekšsēdētājs Igors Pličs, informēja balvas rīkotāji.

Paziņoti Boņuks 2022 nominanti

Ir noslēdzies žūrijas darbs pie pretendentu pieteikumu izvērtēšanas, paziņojot trīsdesmit Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2022 nominantus, lai jau 4. martā plkst. 18.00 aizvadītu ikgadējo balvas pasniegšanas ceremoniju, godinot desmit aizvadītā gada nozīmīgākos notikumus, aktivitātes un cilvēkus latgaliskajā kultūrā, kā arī pasniegtu balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

FOTO: Apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2021 laureāti

Svinīgā ceremonijā sestdienas, 5. marta, vakarā Latgales vēstniecībā Gors godināti desmit Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2021. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu pasniegta kordiriģentam Jānim Grudulam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide