Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lielā talka

Sestdien Lielā talka: Īsa pamācība talkošanā

Šogad Lielā talka notiks sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 9 vienlaicīgi visā Latvijā. Tajā cilvēki ne tikai tiek aicināti vākt atkritumus, bet tos uzreiz arī šķirot, Diena.lv informēja Lielās talkas pārstāvji.

Izziņo Lielās talkas dienu

Lielā Talka šogad notiks 27. aprīlī un tajā ikviens tiks aicināts ne tikai vākt atkritumus, bet arī šķirot tos.

FOTO: Lielajā talkā Ērgļos sakopta viduslaiku pils teritorija

Šogad biedrība Ērgļu sirds jau trešo gadu pēc kārtas aicināja ikvienu novada iedzīvotāju un pilsētas viesi uz Ērgļu viduslaiku pils teritorijas sakopšanas darbiem, kas norisinājās Lielās talkas ietvaros. 2016. gadā talkas mērķis bija atbrīvot skatu uz Ogres upes skaistajiem lokiem. Pagājušajā gadā tika aizsākti un šogad turpināti sakopšanas darbi projekta Ērgļu pils parka teritorijas labiekārtošana realizācijai. Talku laikā tika izzāģēti nokaltušie koki, sagrābtas pērno gadu lapas, savākti atkritumi un sagatavota vieta, kur jau vasaras izskaņā ir plānots uzstādīt īpašus šī parka simbolus – Tīzenhauzena sargsuņus, portālu Diena.lv informēja biedrības pārstāvji.

Lielajā Talkā piedalījušies vismaz 135 000 cilvēku

Sestdienas Lielajā Talkā piedalījušies vismaz 135 000 cilvēku gan Latvijā, gan citviet Eiropā, liecina pirmā apkopotā informācija. Savukārt no Rīgas kopš sestdienas ir izvestas 160 tonnas atkritumu, portālam Diena.lv pavēstīja talkas pārstāvji.

Tīrāka un zaļāka, bet vēl daudz mājasdarbu

Desmit gadu laikā Lielā talka mainījusi priekšstatu par vidi un arī cilvēku domāšanu. Taču joprojām atkritumu šķirošanas jautājumi iedzīvotājiem mēdz būt neskaidri, tādēļ zaļā domāšana jāintegrē nākamajās paaudzēs un politiskā līmenī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide