Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Orgānu transplantācija

Latvijai vajag: Orgānus

Latvijā trūkst orgānu donoru, bet to cilvēku saraksts, kas gaida transplantāciju, turpina augt. "Debesīs jūs ielaidīs arī bez nierēm," smaidot noteic transplantologs Vadims Suhorukovs un aicina katru, kas pēc savas nāves vēlas glābt dzīvības, veikt attiecīgu ierakstu Iedzīvotāju reģistrā.

Rindā pēc otrās dzīves

"Kam gan zemei vajadzīgi mani orgāni, ja tos var izmantot, lai glābtu dzīvību citam?" šādu jautājumu Līga Šaršūne uzdevusi kādam draugam, kurš klāstījis, ka savus orgānus ne dzīves laikā, ne pēc nāves nevienam neziedotu. Dialogs noticis vēl pirms Līgai bija iespēja pierādīt savus vārdus - viņa ir viena no tiem, kas vēl dzīves laikā palīdzējuši kādam citam, ziedojot vienu savu nieri - šajā gadījumā savam dēlam Kasparam, otrdien lasāms laikrakstā Diena.

Latvijai kārtējais zaudējums ECT - šoreiz par neatļautu orgānu izņemšanu

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) palāta 24.jūnijā pasludināja spriedumu lietā "Petrova pret Latviju", vienbalsīgi atzīstot, ka pret Svetlanu Petrovu un viņas dēlu noticis cilvēktiesību pārkāpums. 2002.gadā pēc Petrovas dēla nāves no viņa līķa neatļauti tika izņemtas nieres un liesa. Tiesa lēma, ka cietušajai pusei jāsaņem kompensācija par morālo kaitējumu 5000 eiro apmērā prasīto 50 000 vietā, portāls _Diena.

Mīti, kas atņem dzīvību

Vēlmi pēc savas nāves dāvāt dzīvību citiem, ziedojot orgānus, Latvijā līdz šim pauduši ap 500 cilvēku. Vairākums par mirstību izvēlas nedomāt vispār.Teju 70 Latvijas iedzīvotāju šobrīd gaida drūmākajā un, visticamāk, arī lēnākajā rindā, kurā jebkad nācies nokļūt. Kāds no šiem gaidītājiem savu kārtu var arī nepiedzīvot.

Ķīna ierobežos ar nāvi sodītu noziedznieku orgānu izmantošanu transplantācijai

Ķīna ierobežos ar nāvi sodītu noziedznieku orgānu izmantošanu transplantācijai, vēsta aģentūra Siņhua, atsaucoties uz valsts Veselības aprūpes ministrijas pārstāvi. Lēmums ierobežot ar nāvi sodīto noziedznieku orgānu izmantošanu transplantācijai pieņemts, pateicoties brīvprātīgo orgānu donoru programmas panākumiem, kas Ķīnā tika sākta pirms diviem gadiem, teikts paziņojumā.

Liecinieks atklāj šaušalīgas Kosovas melnās transplantoloģijas detaļas

Bijušais Kosovas albāņu separātistu karotājs, kurš Serbijas likumsargiem sniedzis liecības "melnās transplantoloģijas" lietā, pirmdien intervijā telekanālam RTS pastāstījis, kā viņš 90.gadu beigās Kosovas kara laikā izoperējis kāda ieslodzītā sirdi, kas tad nonākusi iekšējo orgānu "melnajā tirgū".

Sveiki! Vai nieri pasūtījāt?

Nabadzīga krievu imigrante Izraēlā pārdod savu nieri par 8100 eiro. Turīgs vācu pacients to nopērk par 81 892 eiro. Krievijā dzimusī Vera Ševdko (54) ir apaļīga sieviete īsiem, tumšiem matiem, rūpīgi iezīmētām uzacīm un zelta auskariem ausīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide