Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Radiācija

Starptautiski eksperti uzsāk vērtēt Latvijas radiācijas drošības infrastruktūru

Valsts vides dienestā (VVD) pirmdien, 21.oktobrī, tiek uzsākts radiācijas drošības infrastruktūras starptautiskais novērtējums, kas ilgs līdz 30.oktobrim. Novērtējumu jeb Integrated Regulatory Review Service misiju nodrošina Starptautiskā atomenerģijas aģentūra, piesaistot starptautiskos ekspertus no dažādām valstīm, portālam Diena.lv pavēstīja VDD pārstāve Maruta Bukleviča.

Radiāciju kontrolē gan gaisā, gan kravās

Par radiācijas kontroli Latvijā ar Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra direktora vietnieci, Inspekcijas daļas vadītāju Mārīti Čaikovsku sarunājas Romāns Meļņiks.

Bažās par radiāciju Āhenes iedzīvotājiem pieejamas bezmaksas joda tabletes

Āhenē Vācijas rietumos varas iestādes iedzīvotājiem par brīvu dala joda tabletes, jo radušās bažas par netālu Beļģijā esošā kodolreaktora drošību, vēsta BBC. Visiem Āhenes un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem ir iespējams pašvaldības mājaslapā pieteikties, lai saņemtu kuponus, kurus aptiekās būs iespējams samainīt pret joda tabletēm. Jods samazina risku saslimt ar vairogdziedzera vēzi, ja cilvēks ticis pakļauts pastiprinātai radiācijas ietekmei.

Milzu sarkofāgs beidzot novietots virs avarējušā Černobiļas AES korpusa

Ukrainā vairākus gadus ilgušie vērienīgā sarkofāga izstrādes un būvniecības darbi ir pabeigti - inženiertehnikas brīnums novietots virs Černobiļas atomreaktora avarējušā ceturtā korpusa un tam vajadzētu novērst radiācijas izplatīšanos no šī objekta turpmākos 100 gadus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide