Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Pēc filmas par Černobiļu un arī pēc nesenajiem sprādzieniem Krievijas militārajos objektos cilvēki Latvijā sākuši aizdomāties, vai arī pie mums kādā brīdī nevar būt paaugstināts radiācijas līmenis

Radiāciju kontrolē gan gaisā, gan kravās

Par radiācijas kontroli Latvijā ar Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra direktora vietnieci, Inspekcijas daļas vadītāju Mārīti Čaikovsku sarunājas Romāns Meļņiks.

Top komentāri

Neslāvs
N
Visi mēsli nāk no austrumiem ...
Didzis
D
Kādreiz, gadus 20 atpakaļ radiācijas fons bija 20 nSv/h un to uzskatīja par normu. Tagad radiācijas fons palielinājies 3 reizes. Kāds radiācijas fons ir Salaspils kodolreaktora teritorijā un ūdenī un augsnē, kur ļoti bieži notiek radioaktīvā ūdens noplūdes. Vai to kontrolē sabiedrības veselības dienests un kāda ir saslimstība ar ļaudabīgiem audzējiem Salaspils teritorijā. Un kāda vispār izskatās Latvijas karte ar vēzi mirušo un slimojošo cilvēku blīvumu. Tas būtu lielisks mūsu vides piesārņojuma raksturojums.
Jana
J
Latvijā radiācijas kontrole notiek tikai uz ES ārejām robežām, bet kas notiek ES iekšienē kontroles nav. Varbūt Latvijas ,,dižākie biznesmeņi" ir iepirkuši dažādas izcelsmes bīstamos radioaktīvos atkritumus, lai labi nopelnītu. Ja pat tāds uzņēmums ,, Biolar" savus bīstamos atkritumus izlaista pa Zemgales ceļmalām, tad varam iedomāties, ko varētu darīt mazie uzņēmumi.....Brīnos, ka Biolar darbība nav apturēta un atbildīgie saukti pie kriminālatbildības. Ar ko vispār nodarbojas Valsts Vides dienests, ar dokumentu kopēšanu un kukuļu ņemšanu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē