Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cēsīs notiks SEB stipendijas glezniecībā laureātu darbu izstāde

Atzīmējot desmito gadadienu, Cēsu mākslas festivāla ietvaros no 15. jūlija Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un SEB stipendijas glezniecībā laureātu darbu izstāde _Nākotnes retrospekcija, _informē LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Indriksone.Izstādē būs apskatāmi Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Zanes Tučas, Laimdotas Steķes, Klāva Lora, Madaras Neikenas un Zīles Ziemeles darbi.

"Nākotnes retrospekcija ir tikpat neiespējama kā mākslinieka radošās domas virziena un ātruma notveršana, tomēr šī izstāde ir iespēja uz mirkli apstādināt laiku un nokļūt jauno gleznotāju šodienas izjūtā. Izstādes ekspozīcija piedāvā divus paralēlus nākotnes atskaites punktus - jauno gleznotāju radošo skatījumu un ieceres stipendijas piešķiršanas gadā un mākslinieku šodienas radīto glezniecību, līdz ar to atklājot autoru personību dažādību mijiedarbībā ar viņu radītās mākslas saturisko un vizuālo dinamiku," stāsta izstādes kuratore Elīna Ģibiete.

"Latvijas Mākslas akadēmiju un SEB banku vieno vairākus gadus ilga draudzība, kuras ietvaros projekta SEB stipendija glezniecībā Eiropas skaistākajās pilsētās radoši bagātinājušies talantīgi, radoši un aizrautīgi mākslinieki. Prieks, ka tieši Cēsu mākslas festivālā esam raduši iespēju izstādīt mūsu talantīgo, jauno mākslinieku darbus, kā arī par to, ka esam vienojušies ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu par sadarbības turpināšanu arī pēc festivāla, gan organizējot studentu plenērus, gan arī jaunajiem māksliniekiem nodrošinot prakses vietas," uzsver LMA rektors Aleksejs Naumovs.

Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas sadarbībā konkurss šogad norisinās jau astoto reizi, un tā mērķis ir paust atzinību studentiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1800 eiro vērtībā, turklāt šogad stipendijas laureātam ir iespēja iepazīties ar mūsdienu mākslas situāciju kādā no Eiropas laikmetīgās mākslas mesēm.

Cēsu mākslas festivāls šovasar noritēs no 15. jūlija līdz 14. augustam. Izstāde Nākotnes retrospekcija būs apskatāma Cēsu Izstāžu zālē visu festivāla laiku. Izstādes atklāšana notiks 15. jūlijā plkst. 19.

Vairāk informācijas par festivāla programmu: www.cesufestivals.lv

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja