Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Toms Bricis

Bricis: Saglabāsies mērens siltums

Pat jau ulmaņlaika populārzinātniskajās grāmatās ūdensstabs tiek saukts par piekrastēm raksturīgu parādību – intervijā Romānam Meļņikam stāsta LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Varbūtība, ka Jāņos līs, - viens pret trīs

Ik gadu vairākumam cilvēku līdz Jāņiem sāk šķist, ka vasaras nebūs, - laiks reti ir stabili silts un saulains, biežāk vēss, vējains un ar lietu, tomēr bažām nav pamata. Jūnijs Latvijā parasti ir vēss, un pat ne visā valstī iestājas meteoroloģiskā vasara, piemēram, Ziemeļkurzemē tā visbiežāk sākas jūlija pirmajā nedēļā, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra stabili paaugstinās virs 15 grādiem.

Siltā ziema nav pārsteigums

Aizvadīto triju ziemas mēnešu vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija -0,6 grādi, kas ir par 3,3 grādiem siltāks nekā klimatiskā norma jeb vidējais rādītājs laika posmā no 1960. līdz 1990. gadam. Lieki piebilst, ka ziema bija neparasti silta. Pat Vidzemes augstienē, Latvijas slavenajā "aukstuma polā" Zosēnos, šoziem fiksētā zemākā gaisa temperatūra bija tikai -21,8 grādi.

Bricis: Ziema nesīs aukstuma viļņus

Pagājušās nedēļas nogalē lielākajā Latvijas daļā uzsniga pirmais sniegs. Tas notika vēlāk nekā parasti, taču agrāk nekā pērn. Saskaņā ar vairākuma ārvalstu meteodienestu ilgtermiņa prognozēm līdzīga būs arī šī ziema - siltāka nekā vidēji, bet aukstāka par pagājušo, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Laika prognožu meistars

Nereti varam lasīt skaļus mediju virsrakstus par to, ka piedzīvosim bargāko ziemu 100 gadu laikā vai karstāko vasaru Latvijas vēsturē... Dažkārt šīs prognozes piepildās, dažkārt tieši pretēji - liek apšaubīt meteoroloģisko novērojumu precizitāti. Par to, cik ļoti varam uzticēties ikdienas un ilgtermiņa laika ziņu prognozēm, Dabas Diena jautā LTV laika ziņu redaktoram un meteorologam Tomam Bricim. Viņam pieder arī pašam sava meteoroloģiskā stacija, kas šobrīd novietota uz Teikas vidusskolas jumta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide